Lukáš Dryml jde do finále MS

Motala - Český plochodrážník Lukáš Dryml obsadil v semifinále letošního mistrovství světa páté místo a probojoval se do finále soutěže, z níž tři nejlepší jezdci postoupí do Grand Prix 2010.

8.7.2009

Lukáš DrymlFoto: DENÍK

Ve švédské Motale měl Lukáš Dryml přímo hrozivý začátek, když po dvou jízdách měl na svém kontě pouhý jeden bod. Jezdec Zlaté přilby Pardubice se však dokázal zmobilizovat a následující dvě jízdy vyhrál. Před startem své závěrečné jízdy věděl, že mu na postup do finále stačí dva body a ty také získal.

„Finále bude úplně jiné a já věřím, že se o tři místa v Grand Prix popereme,“ radoval se po závodě otec Lukáše, který závod absolvoval v roli mechanika. V Motale zvítězil Kenneth Bjerre, účastník Grand prix , jenž ztratil jediný bod s Walaskem, který nakonec skončil druhý.
Ve druhém semifinále naopak neuspěl druhý český jezdec Aleš Dryml. Stejně jako jeho bratr se nevyvaroval slabšího začátku. V úvodu závodu nedokázal ve dvou jízdách vůbec bodovat. I když pardubický plošinář dokázal ve své závěrečné jízdě porazit i nakonec třetího Lindgréna, na postupové osmé místo to nestačilo. Celkově obsadil desátou pozici.

Závod vyhrál mladý Chorvat Pavlic před Polákem Hampelem. O jeho prvenství při shodném zisku bodů musela rozhodnout stejně jako o třetím místě dodatková jízda. Překvapením je postup domácího Bogdanovse. Absolutně využil znalost domácí tvrdé dráhy a vybojoval postup.
Výsledky semifinále MS – Motala (Švédsko): 1. Bjerre (Dán.) 14, 2. Walasek (Pol.) 13, 3. Davidsson (Švéd.), 4. Nieminen (Fin.) oba 10, 5. L. Dryml (ČR), 6. Harris (Brit.) oba 9, 7. Zetterstroem (Švéd.), 8. Watt (Aus.) oba 8, 9. Lindbaeck (Švéd.) 7, 10. Risager (Dán.) 6 bodů.
Daugavpils (Lotyšsko): 1. Pavlic (Chor.) 12+3, 2. Hampel (Pol.) 12+2, 3. Lindgren (Švéd.) 11+3, 4. Bogdanovs (Lot.) 11+2, 5. Holder (Aus.) 10, 6. Miedziňski 10, 7. Protasiewicz (Pol.) 9, 8. Smolinski 8, 9. Kroner (Něm.) 7, 10. A. Dryml (ČR) 6 bodů.

8.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Hokejisté se zapojili do projektu Extraligová NEJ

Opilec v cukrárně nebyl hlídce neznámou postavou

Chvaletice - Krom jiných nepřístojností opakovaně nechával před prodejnou potravin "šrapnely".

Tradiční sezemická pouť opět nabídne závody přes lávku

Sezemice – Sobota i neděle bude v Sezemicích patřit Tradiční sezemické pouti. V sobotu program odstartuje ve 20 hodin pouťovou zábavou, to v neděli bude v Sezemicích živo od rána.

Fotbalové Pardubice řeší zásah v obraně

Pardubice – Prohra, vítězství, prohra. Fotbalisté Pardubic zatím v novém ročníku FNL vyhráli jen v domácím utkání nad Frýdkem-Místkem. A na svůj stadion Pod Vinicí se vrací znovu v sobotu, kdy v tradičním dopoledním termínu hostí Ústí nad Labem.