Úvodní minuty však rozhodně nenapovídaly tomu, že by se domácí favorita zalekli. Skóre otevřel Dokoupil a po trojce Blažka Slezané dokonce vedli 9:5. S postupem času však Východočeši zvýšili obrátky a misky vah se najednou začaly překlápět ve prospěch hostů. Rozehrál se především Marcus Arnold, který během první čtvrtiny zaznamenal celkem deset bodů. Téměř stejným rozdílem prohrávala Opava před druhou periodou.

Její začátek domácí vůbec nezachytili. Pardubice zvýšily na 29:13 a zvláště smeč Opokua stála za to. Pardubickému celku se dařilo náskok udržovat, ale přišlo několik chyb v obraně a Radim Klečka dvěma dvojkami v krátkém sledu snížil. Tříbodový pokus Maurice Hamptona ovšem dostal hostující celek opět na koně a po druhé čtvrtině platil stav 28:43.

Po přestávce k žádným velkým zvratům nedošlo. Pardubice kontrolovaly hru a od domácích si udržovali dvacetibodový odstup. Na konci třetí čtvrtky prokázal Hemann Opoku, že i mistr tesař se občas utne, když stál sám pod opavským košem a nedokázal míč prohodit obroučkou, a to ani ze čtyř pokusů. Náladu to ale Východočechům nepokazilo.

Ve čtvrté čtvrtině předvedla pár povedených věcí i Opava. Hlavně obrané zákroky pod vlastním košem v podání Kolovrata a Šiřiny si vysloužili potlesk tribun.

„Mohli jsme se opřít o dobrou obranou a tím jsme kontrovali celý zápas,“ pochvaloval si kouč Pardubic Jan Slowiak, který šetřil jednu ze svých velkých hvězd Coreyho Muirheada. „Ve druhém poločase nás trápila střelba, Opava i za nepříznivého stavu chtěla hrát. Jsem rád, že jsme mohli protočit všech deset hráčů,“ dodal kouč Pardubic.

„Nám se dařilo držet s Pardubicemi krok prvních osm minut. Poté jsme chybovali v útoku, nedokázali jsme si vytvořit dobré střelecké pozice,“ řekl k zápasu trenér BK Opava David Klapetek.

BK Opava – Pardubice 52:75 (12:21, 28:43, 42:60)
Body: Ćelebija 10, Kolovrat 10, Klečka 9, Šiřina 6, Blažek 5, Vaňák 5, Dokoupil 4, Miklóšik 3 – Arnold 12, Černošek 12, Hampton 10, Pospíšil 9, Peterka 8, Opoku 7, Bohačík 6, Tóth 5, Čarnecký 4, Kotas 2. Rozhodčí: Vrážel, Holubek, Kapaňa. Chyby: 15:15. TH: 4/6:12/15. Trojky: 2:5. Diváci. 554. Nejlepší hráč: Zbyněk Pospíšil