Kapitola č. 1
Jako první se na start postavila Veronika Ročková, ale na 50 m VZ nepokořila svůj letošní nejlepší čas 29,05 s. a skončila na 55. pozici. Naopak se vylepšil David Jehlička, který si vyzkoušel nezvyklou trať 50 m VZ a zlepšeným časem 24,80 s. obsadil 33. příčku. Ve druhé rozplavbě na 1500 m VZ skvěle zaplavala Pavlína Kubátová. Dohmátla v čase 18:07,06 min. O 32 sekund si zlepšila čas, ale v konečném účtování starších dorostenek to stačilo jen na  4. místo (0,3 s. od bronzu. Pavla Avramová doplavala v čase 18:10,66 a skončila devatenáctá. Na 100 m polohovka si Martin Cöger polepšil na 1:01,54 min. a bylo z toho 43. místo. V kategorii starších dorostenců skončil na 22. místě Tadeáš Havránek, v čase 1:03,57 min. Zlepšila se i Ročková na 1:09,68 (34.). V mladších dorostencích obsadil 8. příčku na 1500 m VZ Daniel Čaban (17:30,61 min.) a Josef Jurica doplaval na 15. místě (18:11,25 min).
Ve finálovém bloku se v poslední rozplavbě na 1500 m VZ představila i Lenka Štěrbová . V cíli se její čas zastavil na hodnotě 17:07,98 min., což stačilo na sedmou příčku.

Kapitola č. 2
Druhý den šampionátu zahájily sprintem prsařky. Věkem ještě žačka Michaela Navrátilová (KVS) se časem 35,97 s. v kategorii open zařadila na 27. místo. Ročková zaplavala čas 36,51 a skončila na 32. místě. V mužích na stejné trati nejprve Cöger opět posunul letošní nejlepší čas na 30,84 s. (33.) a Jehlička poprvé zaplaval čas pod třicet sekund – 29,77. To mu dopomohlo k 15. místu. Do finále mladšího dorostu postoupil Jan Prokop (KVS) časem 30,52 s. Znakaři na 200 m neprolomili finálovou bránu. Lenka Štěrbová zaplavala čas 2:23,54 min. a skončila dvě místa od postupového místa. Tadeáš Havránek „dal" 2:24,80 min. a v kategorii staršího dorostu skončil šestnáctý. Šest vteřin za svým nejlepším časem zaplavala Lenka Štěrbová 400 m VZ (4:30,12) a bylo z toho 16. místo. Kubátová sice zaplavala čas na stejné trati za 4:45,76, ale stačilo to na postup do finále starších dorostenek. Ještě žačka Adéla Teclová  (KVS) zaplavala 4:40,94 a skončila na 28. pozici. Ve stejné disciplíně mužů si letošní čas o deset vteřin vylepšil Adam Skutil (4:29,44 s.) a obsadil 13.místo v kategorii starších dorostenců. V kategorii mladších dorostenců Čaban neohrozil svůj nejlepší čas a za 4:28,25 min. bral 20. místo. Kubátová stačila postoupit do finále i na 100 M (1:10,22). V poli nepostupujících naopak skončili Havránek na 100 m M (10:3,00 – 21.) i 200 m PZ (2:25,33 – 16.) a Cöger 200 m PZ (2:17,31 – 35.).
Ve finále si pro bronzovou medaili doplaval v kategorii mladšího dorostu Jan Prokop v závodě na 50 m prsa časem (30,31). Pavlína Kubátová si vylepšila čas z rozplaveb o dvanáct sekund a posunula své maximum 4:33,22 min. Rezultovalo z toho výborné 5. místo. A na 100 m M brala opět v lepším čase 8. příčku (1:08,31). Ve štafetě na 4×200 m VZ doplavala čtveřice Kubátová, L. Štěrbová, Ročková a Pučanová v čase 9:05,40 min. osmá. O čtyři místa níže pak skončilo kvarteto Skutil, Cöger, Čaban, Jurica, když zaplavalo čas  8:28,13 min.

Kapitola č. 3
Třetí den se na start nejdříve postavili ke sprintu znakaři. Lenka Štěrbová si vylepšila čas na 31,22, který stačil na 13. místo v kategorii open. V kategorii staršího dorostu Adam Skutil zaostal za svým nejlepším časem o 0,06 (30,13 – 20.). Havránek si naopak lehce polepšil. Nejlepším letošním časem (30,25) byl o jedno místo horší. Čas 2:10,11 a 16. místo – L. Štěrbová asi pomýšlela na víc… Teclová zaplavala čas 2:13,43 a skončila na 32. místě.  Kubátová v čase 2:13,67 postoupila do finále staršího dorostu. Naopak Ročková nezopakovala kvalifikační čas na 100 m P a 1:20,47 stačilo až na 37. místo. Výborně si však vedly prsařky KVS Pardubice. Byť je teprve šampionát žactva ještě čeká, dokázala Michaela Navrátilová doplavat v kategorii open na výborném 15. místě (1:16,62). Jehličku si ve stejné disciplíně posunul svůj nejlepší čas na 1:04,41 (14. místo). Cöger figuroval na 28. příčce (1:06,51). Mladší dorostenec Prokop, postoupil druhým nejlepším časem (1:04,56) do finále. Na startu se objevila i Michaela Štěrbová, která absolvovala pouze 200 m M s cílem pokořit český rekord čtrnáctiletých žaček. Rekord zatím odolal, přesto postoupila do odpoledního otevřeného finále ze 6. místa (2:23,24). Kubátová se mezi nejlepší starší  dorostenky kvalifikovala ze čtvrté příčky (2:34,41). Vytrvalci v kategorii mladšího dorostu na 800 m VZ si polepšili.  Čaban dosáhl na metu 9:04,50 (8. místo), Jurica pak na 9:23,59 (13. místo).
Finále rozjela Kubátová 11. místem v kategorii starších dorostenek na 200 m VZ. Na prsařské stovce Prokop skončil o chlup na 4. místě časem 1:05,34. Poté následovala očekávaná trať 200 m M. Kubátová vybojovala již své druhé čtvrté místo za čas 2:32,73. V open finále M. Štěrbová stanovila časem 2:19,85 min. nový český rekord čtrnáctiletých. Sklidila však jen „brambory". Ve štafetách na 4×100 m VZ doplavala čtveřice L. Štěrbová, M. Štěrbová, Ročková a Kubátová v čase  4:06,09 min. jedenáctá. Muži ve složení Jehlička, Cöger, Skutil, Havránek s časem 3:43,87 min brali sedmnáctku.

Kapitola č. 4
Poslední den mistrovství začal motýlkářským sprintem. Polepšila si  Teclová (31,66 – 43.). Pučanové praskly na startu brýle a čas 33,34 stačil na 58. místo. A přišla silná prsařská dvoustovka. David Jehlička ji zaplaval za 2:19,23 a ze 7. místa postoupil do open finále. Prokop dal 2:26,53 a postoupil do finále mladšího dorostu ze 4. místa. Naopak ostrouhal  Cöger (2:26,04 – 18.). Dvanácté místo vyplavala Michaela Navrátilová (2:45,27). Její sestra Markéta skončila patnáctá (2:47,57) a Ročková až na 41. příčce (2:59,59). V „královském" sprintu na 100 m VZ doplavala v mladších dorostenkách Teclová na 35. pozici (1:01,16). Ročková zaplavala 1:04,69 min. a byla 56.). Ve znakařské stovce se zlepšil Skutil, ale čas 1:04,53 stačil jen na 19. místo v kategorii staršího dorostu. Havránek skončil ještě o místo níže (1:05,66). Pro 12. příčku si dohmátla L. Štěrbová zlepšeným časem 1:06,41. Kubátová v závodě na 800 m VZ časem 9:40,47 obsadila v kategorii st. dorostenek 6. místo.
Ve finále přišli na řadu nejdříve prsaři. Pro bronzovou medaili v kategorii mladších dorostenců si „dojel" Prokop, a to v osobním rekordu 2:21,95 min. V kategorii open Jehlička vylepšil svůj výkon a časem 2:19,18 obsadil šestou příčku. V posledním individuálním závodě, kterým byla čtvrtá nejrychlejší rozplavba na 800 m VZ, se představila i L. Štěrbová. Přes drtivý finiš ji v cíli dělilo od medaile 0,34 s. a tak skončila pátá v osobním rekordu 8:56,14. Ve  štafetách na 4 x 100 m PZ nastoupil čtyřlístek: znakař Skutila, prsař Jehlička, motýlkář Havránek a kraulař Cöger. Dosáhli času  4:06,23 min a osadili 21. místo. Děvčata ve složení L. Štěrbová, Ročková,  Kubátová, Pučanová ze sebe vydala zbytek sil a v čase 4:42,74 min. skončila jedenáctá. Neoznačení sportovci jsou z SCPAP.