Rawicz (Polsko) – Semifinále Mistrovství Evropy juniorů na ploché dráze.

7.6.2010

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Bílek

Polští juniorští plochodrážníci potvrdili v semifinále letošního ME juniorů svoji kvalitu a mezi pěticí postupujících jsou čtyři jejich zástupci.

Pro českou plochou dráhu je potěšitelné, že posledním pátým postupujícím je Jan Holub. Za vítěznou dvojicí Dudek – Pawlicki mající již mnoho zkušeností i ze seniorské ploché dráhy, se strhl nesmírně vyrovnaný závod, ve kterém postupovou tajenku vyřešila až závěrečná jízda závodu.

Dudek, který jezdí v naší extralize za Plzeň, v závodě prohrál pouze v úvodní jízdě s nakonec druhým Pawlickim, všechny ostatní jízdy však již vyhrál. Pawlicky prohrál pouze s našimi jezdci a ve své závěrečné jízdě prakticky nechal bod Gomorskému… Jezdci na třetím až pátém místě získali v závodě deset bodů a o celkové pořadí v závodě absolvovali dodatkovou jízdu. Jan Holub v ní přijel až za polskými jezdci, ale na jeho postupu tato skutečnost již nic neměnila. Holub v závodě jezdil velmi vyrovnaně třikrát byl druhý, jednu jízdu vyhrál a jen jednou byl třetí.

Závěrečná jízda závodu byla nešťastná pro našeho druhého zástupce v tomto závodě Václava Milíka. Ten do závěrečné jízdy vstupoval se ziskem sedmi bodů a v případě vítězství i on by byl účastníkem závěrečného závodu 24. července v chorvatském Goričanu. Po jedné vítězné jízdě jednom druhém a dvou třetích místech měl velkou šanci na postup, vždyť účastníky závěrečné jízdy byli jezdci, kteří se nakonec do finále neprobojovali. Ve výjezdu z první zatáčky se mu však zadřel motor, upadl a v celkové klasifikaci klesl až na desáté místo.

Výsledky: 1. Patryk Dudek, 14, 2. Przemysław Pawlicki 12, 3. Kacper Gomólski, 4. Tobiasz Musielak (všichni Polsko), 5. Jan Holub (Česko) všichni 10, 6. Mateusz Lukaszewski (Polsko) 9, 7. Andriej Kudrjašo (Rusko), 8. Kiril Cukanow (Ukrajina) oba 8, 9. Aljoša Remih (Slovinsko), 10. Václav Milík (Česko) oba 7, 11. Kyle Newman (Anglie), 12. Danny Maasen (Německo), 13. Sergej Borysenko (Ukrajina) všichni 5, …

(pm)

7.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

Pardubické letní kino.

V Proseči letní kino ustoupilo počasí

Kolo mu ukradli, ale stopy zlodějů se majitel nepustil

Pardubice – Krádež kola oznámil policistům. K pachatelům se dobrali jak muži zákona, tak sám okradený.

Vnučku na drogách pomohli babičce krotit policisté

Pardubice - Pod vlivem drog řádila ve čtyři ráno.

Bronzový Prskavec vyměnil pádlo za tužku

Pardubice - Sportovní park Pardubice navštívil bronzový medailista Olympijských her v Riu Jiří Prskavec. Kajakář se nejprve oháněl tužkou při rozdávání autogramů. U trenažéru pak rozdával rady začínajícím závodníkům.

Cyklistický závod zavře centrum Chrudimi

Chrudim – V sobotu 19. srpna projede Chrudimí 21. ročník cyklistického závodu Kolo pro život – Manitou Železné hory České spořitelny. Přihlášená už je téměř tisícovka jezdců. Atraktivní podívaná, zejména hromadný sjezd Širokých schodů hned na začátku závodu, však znamená také další dopravní uzavírky pro motoristy.