Mistr slyšel na hluché úseky

Pardubice – Florbalisté Sokola nestačili na mistra. O jejich prohře rozhodly dva hluché úseky. Pro mladý tým může být povzbuzením jen výkon v závěrečné třetině.

26.10.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Sonnek

Tatran Omlux Střešovice - M&M reality Sokol Pardubice 8:1 (4:0, 4:0, 0:1). Branky: 11., 15. a 29. Fridrich, 10. Olšiak, 11. Hokkanen, 29. Rákosník, 31. Ondrůšek, 32. Vávra – 53. Granec. Sestava Sokola – Vítek (41. Martínek) – Granec, Šťastný, Kosejk, Bednář, Suchánek – Veselý, Bahník, Brychta, Vichr, Jelínek, Teichman, Vacík, Junek, Janeček, Volkov.

V úvodu utkání z hostujících hráčů doslova čišel respekt ze silného soupeře. Směrem dopředu jakoby pardubičtí florbalisté ani neexistovali a tak jen pozorná defenziva držela nerozhodný stav. Jenže pouze do poloviny první třetiny.

„Během minuty a čtvrt jsme třikrát inkasovali. Když jsme se začínali vracet do hry, tak nás srazilo přísné vyloučení a využitá přesilovka domácích,“ poznamenal pardubický kouč Jan Felsenberg.

V prostřední části hry se situace opakovala. Přišel další několikaminutový výpadek.
„Tentokrát jsme inkasovali během čtyř minut čtyřikrát. Vzhledem k tomu, že osmou branku zaznamenal Tatran již ve 32. minutě, tak vypadal vývoj utkání hrozivě,“ obával se dalšího debaklu trenér.

Jaké ale bylo příjemné překvapení, když jeho svěřenci do konce druhé třetiny tlak vedoucího týmu extraligy ustáli a v třetině závěrečné podali nejlepší výkon.

„Teprve po čtyřiceti minutách jakoby z některých našich hráčů vyprchal strach ze slavných jmen. Najednou daleko více dokázali držet balonek na svých hokejkách a odměnou jim byl vyrovnanější obraz hry,“ pochvaloval si Jan Felsenberg.

Deník přiveze lídry stran za vámi!

Lázně Bohdaneč - Během posledního měsíce před volbami představí Deník lídry regionálních kandidátek stran, které po volbách mají největší naději, že budou rozhodovat o budoucnosti naší země. A odvezeme je za vámi do míst, kde se nežije nejlépe. Chceme ukázat místa, která potřebují pomoct.