VYBRAT REGION
Zavřít mapu

'Na oslavy se síly najdou vždy'

Východní Čechy – Asistent trenéra Martin Petrovický poobědvá se svým týmem u prezidenta Václava Klause.

5.10.2010
SDÍLEJ:

Trenér Martin Petrovický.Foto: Vilém Fischl

Česká republika je na nohou. Od nedělního večera se mazlí s basketbalovým stříbrem. K historickému úspěchu přispěli rovněž zástupci našeho regionu. Na palubovce cedily krev Petra Kulichová, původem z Pardubic, a Ilona Burgrová z Hradce Králové. Z lavičky nejen je vedl asistent trenéra MARTIN PETROVICKÝ, jinak hlavní kouč Trutnova.

A ze světové medaile mají všichni oprávněnou radost. Vždyť naposledy se národní tým žen představil ve finále v roce 1971. V tu dobu ještě nebyla žádná z hráček na světě a Petrovický oslavil teprve první rok života.

Pane trenére, tak jaká byla noc tepaná ze stříbra?
 Všichni jsme si ji náramně užili. Převládala radost, ale objevil se také smutek z toho, že už všechno končí. Parta, která se kolem reprezentačního týmu vytvořila, totiž byla výjimečná. Sedli jsme si jak po odborné, tak lidské stránce. Všem docházelo, že už se ve stejném složení nesejdeme, proto ta nostalgie.

Váš hlas je zasažen chrapotem. Je to způsobeno udělováním pokynů, nebo oslavami někde na diskotéce?
 Co se týče oslav, přesunuli jsme se na oficiální party do hotelu. Ã propos pil jsem nealko. Hlas mám unavený po té porci tří zápasů ve třech dnech. V bouřlivé atmosféře nebylo slyšet vlastního slova. Aby nás holky slyšely, museli jsme na ně s kolegou Blažkem hodně hlasitě křičet.

Vy jste to naznačil. Program vyřazovacích bojů byl nesmírně náročný. Navíc jste proti Bělorusku hráli v prodloužení pět minut navíc. Zbyly děvčatům vůbec síly na slavení?
 Na oslavy se síly najdou vždycky (úsměv). Všechny holky jich měly dost (smích). Bylo vidět, jak z nich spadlo napětí a vlastně i únava. Slavili jsme se svými nejbližšími, se kterými jsme se dlouho kloudně neviděli.

Vaše svěřenkyně ze sebe vymačkaly maximum. Za svoje úsilí byly oceněny stříbrnou medailí. Dostalo se jim od vás, trenérů, děkovného proslovu?
 Určitě. Na závěr jsme vytvořili takový společný kroužek. Lubor Blažek všem poděkoval a popřál všem hodně štěstí v basketbalovém i osobním životě. Jeho proslov byl dojemný. Všichni jsme si na místě uvědomili, že se jedná o historický moment pro basketbal i samotnou Českou republiku. Oslavy budou završeny v pátek slavnostním obědem u pana prezidenta.

Prezident Klaus nechyběl ani v Karlových Varech při předávání medailí. Potřásl vám rukou při tomto slavnostním aktu?
 Nestalo se tak. Při ceremoniálu totiž bylo na stupních vítězů málo místa. Proto tam šly jen hráčky a hlavní trenér Blažek. Zbytek realizačního týmu stál u lavičky. Medaili zatím ještě nemám, ani nevím, kdy ji dostanu. To není až tak podstatné, hlavní je ten neskutečný úspěch.

Autor: Zdeněk Zamastil

5.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Školní zápisy.   Ilustrační foto

Ředitelé škol důsledně prověří bydliště budoucích prvňáků

Vojtěch Dyk.

Vojtěch Dyk koncertuje v Ideonu

Viděli jste nehodu u dražkovického nadjezdu?

Pardubice - Dopravní policisté šetří nehodu, ke které došlo v neděli 19. března před sedmou hodinou večerní na silnici I. třídy č. 37 mezi Pardubicemi a Chrudimí, konkrétně u dražkovického nadjezdu.

DOTYK.CZ

Největší poslanečtí snaživci? Na špici jsou Kalousek i Okamura

Už více než dvě stovky zákonů předložili současní poslanci. Sice jich protlačili jen 26, ale nesmutní z toho. Hlavně, že jsou vidět.

V kraji žilo na konci roku nejvíc cizinců za dvacet let

Pardubice - Na konci loňského roku žilo v Pardubickém kraji téměř 13 tisíc cizinců. Přibližně polovina z nich měla povolení k trvalému pobytu. Cizinců bylo v kraji nejvíc za posledních 20 let. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu v Pardubicích, který čerpal z podkladů cizinecké policie.

OBRAZEM: Nově narozená miminka z Pardubicka

Pardubice - Díky vstřícnosti pardubické porodnice vám budeme na našich stránkách přinášet fotky nejmladších Pardubáků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies