Páteční výsledky

Program začal již v pátek odpoledne krátkými sprinty. První start nedopadl pro oddíl zrovna nejlépe. Veronika Ročková (1994) na 50 m prsa zaplavala až dvanáctý čas (37,54 s). Vše napravil na stejné trati Martin Cöger (1994). Do podvečerního finále postoupil ze čtvrtého místa (31,44). Díru do světa neudělali ani znakaři. Adam Skutil (1995) si sice vylepšil svůj nejlepší čas (31,25), ale to stačilo až na patnáctou příčku. Naopak těsně za svým osobákem zaostala Klára Svobodová (1995) na 50 m motýlek. Čas 32,18 stačil na čtrnácté místo.

Ve finálovém podvečeru nejdříve Cöger v osobním rekordem 30,64 vybojoval bronzovou medaili. Zlatým hřebem pak byl závod na 800 m volný způsob. Papírovou favoritkou byla Lenka Štěrbová (1994). Soupeřky s ní držely krok asi tři sta metrů. Pak se jim začala Lenka strojovým tempem vzdalovat. Svůj nejlepší letošní čas vylepšila o jedenáct vteřin na 9:10,98 min. Tím překonala osmnáct let starý krajský rekord Martiny Matějíčkové. Zaslouženě si doplavala pro zlato. Na sedmém místě dokončila závod Šárka Stachová (1995), a to v čase 10:03,71. Závěrečné štafety 4 x 100 m PZ pak přinesly chlapcům (Skutil, Cöger, Havránek, Hartl) v čase 4:22,89 desáté a dívkám (Štěrbová, Ročková, Svobodová, Stachová) v čase 4:51,21 osmé místo.

Sobotní rezultáty

Sobotní dopoledne začalo rozplavbami na 200 m VZ, kde s jistotou ze sedmého místa postoupila do finále Stachová (2:17,95). V kategorii mladších dorostenek si odbyla premiéru Aneta Pučanová (1997) v nejlepším svém časem 2:25,34. Celkově skončila na 22. místě. Taktickým výkonem v rozplavbě postoupil ze sedmé příčky na 100 m prsa Cöger (1:09,03). Ročková ve stejné disciplíně skončila opět až dvanáctá (1:23,80). Svůj osobák na 200 m Z nezlepšil ani Tadeáš Havránek (1996). Za 2:30,82 bral třináctou příčku. Na 100 m M Svobodová časem 1:11,88 vylepšila svůj osobní rekord. Obsadila ale jen dvanácté místo. Překvapivě však na 400 m VZ zabojoval Skutil. Posunul svůj nejlepší čas o deset vteřin až na 4:30,13. Skončil třináctý.

Odpoledne startoval ve finálové rozplavbě na 400 m PZ Tadeáš Havránek (5:16,96). Jenže časem ho předčili plavci z dopoledních rozplaveb a tak na něj zbylo až jedenácté místo. Stachová ve finále 200 m VZ vylepšila svůj čas na 2:16,44 a potvrdila své umístění z dopoledne. Z únikové krajní dráhy zaútočil úspěšně na medaili Cöger a v cíli si tak za čas 1:07,54 na 100 m P pověsil na krk druhou bronzovou medaili. Neúnavná Stachová pak další sedmé místo vydřela na 400 m VZ, a to časem 4:47,08. V závěrečné štafetě na 4 x 200 m VZ obsadila štafeta (Pučanová, Ročková, Svobodová, Stachová) sedmou příčku.

Nedělní zápisy

Poslední den zahájila disciplínou 200 m prsa. Ročková prolomila prokletí a o jednu setinu postoupila do odpoledního finále (3:03,60). Stejně tak se dařilo i Cögerovi, který se mezi nejlepší kvalifikoval ze čtvrtého místa. Další neúspěch zaznamenal Havránek na 100 m znak, který se propadl až na samotné dno startovního pole. Smůlu měla Svobodová. Po poslední padesátce náročné dvoustovky motýlek klesla na první nepostupovou příčku (2:51,47). Postup ji unikl o pár setin… I ve svém druhém vystoupení se zlepšila Pučanová. Její čas na stejné trati 3:06,59 stačil jen na osmnácté místo. Těsně za svým nejlepším časem (1:04,40) na 100 m VZ zůstala Stachová, a tak skočila jedenáctá. Kosmetickou úpravu svého nejlepšího letošního času zaznamenal Havránek na 200 m PZ (2:27,48). Po doplavání figuroval na patnáctém místě.

Odpolední finále začali oba prsaři. Přestože Ročková vylepšila svůj čas o více než 3,5 vteřiny, stačilo to jen na osmé místo (2:59,19). Cöger měl tentokráte svého největšího soka hned na vedlejší dráze. Po sto metrech obracel na třetím místě, kde také až do konce závodu zůstal. Vybojoval tak svoji třetí bronzovou medaili (2:26,25). A na řadu přišla další parádní disciplína Lenky Štěrbové. Po páteční osmistovce, kterou zvládla s noblesou, byla nedělní patnáctistovka volný způsob až moc upracovaná. Zhruba do kilometru držela s Dominikou Hovorkovou krok, ale ta ji pak začala ujíždět a v cíli je dělilo deset vteřin. Přesto si Lenka znovu vylepšila své maximum na 17:44,23 a vybojovala pro klub pátou medaili, tentokrát stříbrnou. V závěrečných štafetách na 4 x 100 m VZ skončila čtveřice Hartl, Havránek, Cöger, Skutil na devátém místě (3:57,78) a dívky Pučanová, Stachová, Ročková, Štěrbová doplavaly časem (4:20,13) jedenácté.