VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nikde není psáno, že změny nepřijdou

Pardubice - Vedení podalo hráčům ruku zpětné vazby a oni ji nepřijali. Teď se mohou připravit na to, že klub nepřijme jejich…

8.1.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Štěpán Černý

Před sezonou přesedl z křesla děčínského generálního manažera do toho pardubického. Vrátil se tedy na východ Čech, odkud pochází. Pavel Stara však zatím neprožívá v BK Synthesia zrovna šťastné období.

Loňský semifinalista podává nevyrovnané výkony. Z devatenácti kol zvítězil pouze osmkrát. Zarážející jsou prohry s týmy ze spodku. Pardubice doma ani venku nedokázaly porazit nováčka z Opavy a tuto bilanci zopakovaly minulou neděli s Ostravou.

A pardubickému vedení došla trpělivost. V pátek má schůzku představenstvo klubu, kde se bude mluvit nejen o ekonomické situaci, ale hlavně se bude propírat současný stav sportovních výsledků s podrobnou analýzou hráčů. Generální manažer klubu už má připravené podklady.

Stejně jako proti Opavě i v utkání s Ostravou hráčům mimo jiného viditelně svazovala ruce nervozita…
Do naší hry se opět vkrádá strach. Hrajeme hodně stereotypně. Všechny míče směřují na Šteffela, a pro hráče soupeře není problém soustředit se na jednoho hráče. Když se nedaří Sandersovi, není nikdo, kdo by ho zastoupil.

Pardubice po vánoční přestávce jen prohrávají. Trenér Nikolič za hlavní důvod neúspěchů označil udělení dlouhého volna…
Přeci hráči jsou profesionálové. Nemyslím si, že chybou bylo delší volno. Je pravda, že se to může zpětně takto jevit, ale pro mě není příčinou fakt, že jsme hráčům umožnili strávit více času se svými blízkými. Vadí mi ale nekoncentrovanost a u některých bohužel i nechota pracovat.

Vaše slova svádějí k jediné otázce. Co s takovými hráči?

Blíží se polovina základní části a naše výsledku opravdu nejsou podle představ. Pokud máme být konkurenceschopným týmem, musíme s tím něco provést. Jednou z věcí je zvýšení tlaku na tyto hráče.

První krok jste učinili prakticky hned po zbabraném s Ostravou…
V pondělí končil téměř mesíční try out srbskému pivotu Paunovičovi. Na testech neuspěl, proto jsme s ním smlouvu neuzavřeli.

Nejen v České republice se hodně nahlas mluví o ekonomické krizi i ve sportu. Některé basketbalové kluby začínají mít problémy. Jak je na tom ten pardubický?
V současné době by si hráči o to více měli vážit podmínek, který jim klub nabízí. Pardubice mají skvělé podmínky. Hráči se rozhodně nepřeplácejí, veškeré závazky plníme včas. Podle toho musejí šlapat. Nejsem zástáncem nějakých velkým výměn a změn, naopak sázím na budování důvěry a týmovém duchu. Pokud však hráči nebudou chtít pracovat podle našich představ a nebudou si vážit nabízených podmínek, nikde není psáno, že změny nepřijdou. Může se klidně stát, že za sezonu protočíme více hráčů.

Tento víkend je u mistrovského zápasu Pardubic napsáno volný termín. Čtrnáctidenní přestávka asi nemohla přijít v lepší dobu?
Určitě. Dostali jsme se opět do složité situace. Proto kromě tvrdého tréninku přistoupíme i k pohovorům s jednotlivými hráči. Předesílám, že bude hlasito. Dojde také k nějakým opatřením směřujícím ke zlepšení stavu. Neplánovaně. Původně jsme chtěli být ve zcela jiné komunikaci s hráči. Čtyři výhry v řadě před Vánocemi nás k tomu předurčovaly. Bohužel poslední dva zápasy situaci obrátily. Hráči nabízenou ruku zpětné vazby nepřijali a teď ji nepřijmeme mi. Nemá smysl dělat nějaká unáhlená rozhodnutí, ale budou muset prokázat příslušnost ke svému klubu.

Když se to přežene, tak hráči v utkání s Ostravou ddělali všechno proto, aby odradili své příznivce. Záměr před sezonou byl opačný…
Tato skutečnost mě mrzí snad nejvíc. Na Ostravu přišla krásná návštěva kolem sedmnácti stovek diváků a my nejsme schopni podat výkon, na který by se dalo dívat. Jak se má basketbal posunout v Pardubicích dál? Po propadáku s Opavou jsme tvrdou prací opět získávali jejich přízeň. Výkony proti USK, Liberci a zejména Novému Jičínu jsme je museli naladit. Teď jim máme zase co vysvětlovat. Šlapeme si po vlastní práci a divák to oprávněně vnímá. Budeme pro ně muset najít takové typy hráčů, kteří budou naplňovat heslo: „Basketbal má lidi bavit“.

Autor: Zdeněk Zamastil

8.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Spánková porucha může dost vyděsit. Podobá se i smrti

Pardubice - „Lidstvo před sto lety spalo v průměru o hodinu a půl více než dnes," říká pardubický neurolog a somnolog Richard Plný.

Heydrichiáda v ulicích města? Jen jako

Pardubice /FOTO/ - Pardubice se v sobotu vrátily do roku 1942. V ulicích rachotily německé motorky a zněly skotské dudy.

Na den ředitelem strážníků nebo také letiště

Pardubice - Dětský a Studentský parlament v Pardubicích tak trochu převzal vedení.

Oheň (bez)naděje putuje z Ležáků až do Polska

Pardubice – Památku dětí z Ležáků a Lidic a osud Jiřího Potůčka uctil sedmý ročník projektu Oheň (bez)naděje, pořádaný Československou obcí legionářskou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies