Basketbalisté BK Synthesia si prodloužili svůj život ve čtvrtfinále. Datum 29. listopadu 2003, kdy naposledy doma porazili Děčín, tak bylo vymázano z paměti v ten nejpříhodnější okamžik. O své výhře rozhodli domácí ve druhé čtvrtině, kdy svého soupeře doslova smetli z palubovky.

BK Synthesia Pardubice – BK Děčín 90:72 (21:18, 55:37, 73:52). Body: Phillips 22, Williams 20, Gamma 12, Senders 9, Přibyl a Novotný po 7, Svitek 6, Sýkora 3, Moravec a Špaček po 2 – Argrett 16, Prach a Soukup po 10, P. Houška po 9, Houser 8, Grier, Kraus a Thomas po 5, Holanda 4. Rozhodčí: Dolinek, Lukeš, Kučera. Trojky: 7:6. Trestné hody: 18/15 – 11/8. Fauly: 14:20. Doskoky celkem: 28:23. Diváků: 3360. Nejlepší hráč: Sullivan Bervin Phillips (Pardubice). Stav série: 2:2

První pětiminutovka obou čtvrtin měla stejný průvodní znak. Domácí soupeře zcela přestříleli. Ve druhém kvartalu zasypali děčínský koš hned čtyřiatřiceti body. Po změně stran domácí zvýšili náskok místy až na třiadvacet bodů. Metu sedmdesáti bodů, kterou se jim v letošní sezoně nedařilo s Děčínem přelézt, dosáhli už ve 25. minutě.

Ivan Vojtko, trenér Pardubic: „Do utkání jsme šli s jasným cílem, zvítězit. Na všech hráčích bylo vidět obrovské odhodlání. Hráli jsme nejen úspěšně, ale místy jsme předváděli vynikající basketbal. Dva zápasy jsme jasně vyhrály, další dva zase prohráli těsně. Škoda, že se nehraje na rozdíl skóre. Pátý zápas rozhodne lepší psychika.“

Pavel Budínský, trenér Děčína: „O naší prohře rozhodla druhá čtvrtina, kterou jsme výrazně prohráli.Vůbec celou první půli jsme špatně bránili. Druhý poločas jsme jen tak odehráli. Pardubice byly tentokrát jasně lepší a zaslouženě zvítězily.“

STATISTIKA
Body: Phillips 22, Williams 20, Gamma 12, Senders 9, Přibyl a Novotný po 7, Svitek 6, Sýkora 3, Moravec a Špaček po 2 – Argrett 16, Prach a Soukup po 10, P. Houška po 9, Houser 8, Grier, Kraus a Thomas po 5, Holanda 4.

Rozhodčí: Dolinek, Lukeš, Kučera