Východočeské týmy se ve 12. kole Kooperativa NBL výhry nedočkaly. Basketbalisté Pardubic neuspěli na palubovce neoblíbené Opavy, Svitavy doma vyrobily až příliš chyb a prohrály s posledním Jindřichovým Hradcem.

BK Opava – BK JIP Pardubice 86:75 (22:17, 38:35, 65:54).
Body: Cvek 17, Jurečka 16, Zbránek 14, Šiřina 13, Kramný 10, Gniadek 5, Dragoun 3, Vlček 2, Kvapil 2 – Půlpán 16, Sanders 14, Nečas 12, Švrdlík 10, Wall 8, Pandula 6, Kohout 7, Škranc 2.

Východočeši toužili neoblíbeného soupeře porazit a nástup jim vyšel skvěle, po pěti minutách vedli 11:2, ale domácí se zejména zásluhou Cveka ještě v úvodní desetiminutovce vrátili do zápasu a dostali se do vedení 22:17. Do přestávky Pardubice manko stáhly jen nepatrně.

Zato v úvodu druhé půle Beksa totálně propadla, skrz obroučku se trefil až téměř po pěti minutách Wall, zatímco Slezané do té doby nastříleli dvanáct bodů a dostali se do rozhodujícího trháku, který hosté už nedokázali smazat. Jejich noční můra jménem Opava tak zase měla navrch.

Bohemilk Tuři Svitavy – Lions Jindřichův Hradec 75:80 (16:25, 34:38, 51:59).
Body: Jones 32, Teplý 21, Bašta 12, Barker 4, Doaks 3, Vaňák 3 – Nofflet 25, Vošlajer 20, Lamar 17, Zuzák 9, Novák 4, Melski 3, White 2.

Domácí Tuři do zápasu vstoupili špatně, celou první čtvrtinu se trápili zejména v útoku a na začátku druhé desetiminutovky prohrávali o 11 bodů. Poté se zvedli, táhl je především Bašta, který trefil čtyři trojky, a vyrovnali na 31:31. Jenže Lvi do přestávky zase těsně odskočili.

Druhý poločas byl kopií prvního. Domácí zase nechali soupeře odskočit o deset bodů a pak dotahovali. Táhl je pro změnu Jones a dvě minuty před koncem byl stav 72:72. Jenže v koncovce Tuři opět chybovali a prohrály už popáté v řadě.