Pardubická juniorka: Finálové zápasy v hale ovládli Dubský s Markovou

Pardubice - Novými mistry České republiky v kategorii staršího dorostu se stali Marek Dubský a Johana Marková, kteří vyhráli 90. ročník Pardubické juniorky.

12.8.2017

Novými mistry České republiky v kategorii staršího dorostu se stali Marek Dubský a Johana Marková.Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Oba finálové zápasy slavného tenisového turnaje byly vzhledem k nepříznivému počasí přesunuty na tvrdý povrch do vedlejší haly. Až tam skončila cesta Adély Dörreové, která prošla z předkola do finále.

Devadesátý ročník tradičního tenisového turnaje se dočkal vrcholu v netradičním podání, které Pardubická juniorka řadu let nepamatuje. Vzhledem k přívalům deště se nemohlo hrát na centrálním kurtu, a tak pořadatelé museli přesunout oba finálové zápasy do vedlejší haly. Tam se rozhodlo o vítězích jubilejního ročníku.

Znovu po roce mělo finále dívek východočeské zastoupení, když v boji o titul statečně vzdorovala Adéla Dörreová nejvýše nasazené hráčce Markové. „Byl to můj sen. Když se podíváme na jména, která zde v minulosti vyhrála, tak je to neskutečné,“ uvedla vítězka.

Ve finále dorostenců musel Dubský otáčet nepříznivý stav duelu proti Michalovi Lušovskému. „Je to nepopsatelné. Vůbec jsem nevěřil, že bych mohl tento turnaj vyhrát,“ řekl nový vítěz Juniorky.

Finále dvouhry – chlapci: Dubský (SK Hamr) – Lušovský (TK Precheza Přerov) 4:6, 6:3, 7:5.
Dívky: Marková (I. ČLTK Praha) – Dörreová (Tenis-centrum DTJ Hradec Králové) 6:4, 6:4.

Autor: Tomáš Rais

12.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Hokejisté se zapojili do projektu Extraligová NEJ

Opilec v cukrárně nebyl hlídce neznámou postavou

Chvaletice - Krom jiných nepřístojností opakovaně nechával před prodejnou potravin "šrapnely".

Tradiční sezemická pouť opět nabídne závody přes lávku

Sezemice – Sobota i neděle bude v Sezemicích patřit Tradiční sezemické pouti. V sobotu program odstartuje ve 20 hodin pouťovou zábavou, to v neděli bude v Sezemicích živo od rána.

Fotbalové Pardubice řeší zásah v obraně

Pardubice – Prohra, vítězství, prohra. Fotbalisté Pardubic zatím v novém ročníku FNL vyhráli jen v domácím utkání nad Frýdkem-Místkem. A na svůj stadion Pod Vinicí se vrací znovu v sobotu, kdy v tradičním dopoledním termínu hostí Ústí nad Labem.