Pardubická juniorka: Finálové zápasy v hale ovládli Dubský s Markovou

Pardubice - Novými mistry České republiky v kategorii staršího dorostu se stali Marek Dubský a Johana Marková, kteří vyhráli 90. ročník Pardubické juniorky.

12.8.2017

Novými mistry České republiky v kategorii staršího dorostu se stali Marek Dubský a Johana Marková.Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Oba finálové zápasy slavného tenisového turnaje byly vzhledem k nepříznivému počasí přesunuty na tvrdý povrch do vedlejší haly. Až tam skončila cesta Adély Dörreové, která prošla z předkola do finále.

Devadesátý ročník tradičního tenisového turnaje se dočkal vrcholu v netradičním podání, které Pardubická juniorka řadu let nepamatuje. Vzhledem k přívalům deště se nemohlo hrát na centrálním kurtu, a tak pořadatelé museli přesunout oba finálové zápasy do vedlejší haly. Tam se rozhodlo o vítězích jubilejního ročníku.

Znovu po roce mělo finále dívek východočeské zastoupení, když v boji o titul statečně vzdorovala Adéla Dörreová nejvýše nasazené hráčce Markové. „Byl to můj sen. Když se podíváme na jména, která zde v minulosti vyhrála, tak je to neskutečné,“ uvedla vítězka.

Ve finále dorostenců musel Dubský otáčet nepříznivý stav duelu proti Michalovi Lušovskému. „Je to nepopsatelné. Vůbec jsem nevěřil, že bych mohl tento turnaj vyhrát,“ řekl nový vítěz Juniorky.

Finále dvouhry – chlapci: Dubský (SK Hamr) – Lušovský (TK Precheza Přerov) 4:6, 6:3, 7:5.
Dívky: Marková (I. ČLTK Praha) – Dörreová (Tenis-centrum DTJ Hradec Králové) 6:4, 6:4.

Autor: Tomáš Rais

12.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice.

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice

Naši prvňáci

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ Prodloužená v Pardubicích

Měl chuť je roztrhnout, jak hada

Pardubice - Pardubičky po trapasu. Pilař nařkl hráče ze znevážení klubu. I tak se dají stručně shrnout ohlasy z fotbalového víkendu.

Jeden šmejd do vazby, policie ale stíhá celou skupinu těchto hyen

Pardubice - Podle policistů si tito "podomní obchodníci" z některých seniorů udělali doslova finanční ústav.

Další Hovory o Pardubicku ukáží staré město

Pardubice – První poprázdninové a v pořadí už 279. Hovory o Pardubicku zítra nabídnou sérii několika filmů, ve kterých je zachycena podoba Pardubic v minulosti.