Skupina A1

ZVVZ USK Praha – Kara Trutnov 106:66 (30:19, 60:41, 79:62).

Body: Whalenová 25, Milton-Jonesová 24, Elhotová 23, Šujanová 10, Kulichová a Vajdová 8, Pecková 6, Ferančíková 2 – Šnajdrová 17, Hindráková 11, Nováková 9, Mišurová 8, Věchtová 6, Komžíková a Kušlitová 4, Vacková 3, Tothová 2, Záplatová 2. Rozhodčí: Matějek, Jedlička. Fauly: 14:23. Trestné hody: 31/23 – 6/4. Trojky: 4:6. Diváci: 300.

Východočešky předvedly na palubovce favorita soutěže zajímavý výkon. Chvíli držely s domácími vicemistryněmi krok, jindy byly pod velkým tlakem. Mohlo za to i točení kompletní sestavy, čímž chtěl hostující celek dostatečně rozehřát všechny hráčky před play off. Ač ještě na konci třetí čtvrtiny prohrávala Kara 73:62, si odvezla slušný příděl.

„Soupeř hrál pohodový zápas, do utkání nás ani moc nepustil. Snad jen ve třetí čtvrtině, kterou jsme vyhráli o dva body. Týden před play off je však zbytečné přetěžovat hráčky, zahrály si všechny a podle toho také výsledek vypadal,“ hodnotil duel trutnovský kouč Martin Petrovický.

Skupina A2

BK Pliska Studánka Pardubice – BK Czech coal Aldast Strakonice 61:75 (15:27, 28:52, 17:12).

Body: Březinová 13, Jirková 10, Kramperová 9, Quintanová 6, Pavlasová, Labuťová, Ondřejová a Habětínková po 4, Jedličková 3, P. Chocholoušová a Dvořáková po 2 – Reisingerová 20, Johnová 19, Škarabalová 14, Musilová 8, Uhrová a Baláková po 6, Podskalská 2. Trojky: 2:5. Trestné hody: 35/21 – 29/22. Fauly: 25:24. Pět chyb: 33. Jedličková – 33. Škarabalová. Doskoky: 31:48.

Pardubice si prohrály zápas v první půli, když naopak v té druhé hrály výborně.

VŠ Praha – Sokol Hradec Králové 77:68 (16:28, 44:46, 64:62).

Body: Pudláková 17, Nečásková 14, Kuthanová 13, Vorlová 10, Brantlová 7, Skutilová 7, Elhotová 5, Štěpánová 2, Vyoralová 2 – Ovsíková 24, Čepelková 14, Bartáková 13, Rosenbaumová 7, Stará 5, Kysilková 5. Rozhodčí: nejezchleb, Komprs. Fauly: 20:16. Trestné hody: 15/14 – 19/19. Trojky: 3:5.
Hradecké „lvice“ vstoupily do zápasu výborně. Úvodní čtvrtinu vyhrály 28:16 a vedení udržely i v poločase (46:44).

„Poté jsme bohužel doplatili na neproměňování jasných šancí, které jsme si vytvořili. S hrou jsem byl spokojen až na tu koncovku. V závěru nám také docházaly síly, zápas jsme odehráli v šesti sedmi hráčkách,“ uvvedl hradecký trenér Miroslav Volejník, jenž postrádal elitní pivotku Hartigovou a dále Pochobradskou, zdravotní potíže v utkání provázely Hausknechtovou.

Dnes hradecký tým sehraje dohrávku 18. kola základní části na hřišti Valosunu Brno (17.30).