Východočeši využili domácí prostředí jen napůl. Zatímco pardubičtí basketbalisté v 8. kole Kooperativa NBL splnili roli favorita a porazili Brno, svitavští Tuři padli s Kolínem.

BK JIP Pardubice – MMCITÉ Brno 85:58 (15:12, 40:23, 63:41).
Nejvíce bodů: Pandula a Švrdlík po 14, Sandërs 13, Škranc 12 – Cumberbatch 19, Egwuonwu 14.

V úvodu to vypadalo, že Pardubice poslední tým tabulky nepodcenily a k ošidnému zápasu s outsiderem přistoupily koncentrovaně. Beksa vlétla do utkání jako uragán a brzy vedla 12:0, až teprve poté soupeř dokázal procpat míč skrz obroučku. Jenže hned dal pět bodů v řadě, to ho namlsalo a domácí na konci první desetiminutovky vedli jen o tři body (15:12). Hned na začátku druhé čtvrtiny Brňané dokonce snížili na rozdíl jediného bodu.

Jenže v tu chvíli Pardubičtí opět zapnuli na vyšší výkonnostní stupeň a ještě do přestávky se urputnému protivníkovi bodově vzdálili. Vytvořili si luxusní sedmnáctibodový náskok (40:23), který ve zbytku zápasu navyšovali.

Bohemilk Tuři Svitavy – Geosan Kolín 69:75 (18:15, 38:33, 52:58).
Nejvíce bodů: Teplý 22, Jones a Jaroš po 12, Špaček 8, Vaňák 6 – Horák 20, Allen 16, Ličartovský 12, Vocetka 11.

Domácí Tuři se hodlali vrátit na vítěznou vlnu. „Čekám vyrovnané střetnutí s týmem, s kterým se budeme rvát o play off," odhadoval před utkáním svitavský trenér Stanislav Petr. A nemýlil se. Ve vyrovnaném duelu byl do přestávky bodově o krok napřed jeho tým, který bez opory Doakse, promarnil šanci jít do trháku ve druhé čtvrtině; začal ji trhákem 11:3, celkově vedl 29:18, ale Kolín manko stáhl na 33:31, v poločase pak byl stav 38:33. A boj pokračoval. Jenže druhá polovina už více patřila hostům, kteří hlavně díky sedmi trojkám ve třetí čtvrtině dokázali Tury přetlačit.