Vdohrávce 28.kola basketbalové Mattoni NBL na sebe narazily týmy, které svádějí bitvu očtvrté místo. Pardubicím se na Děčín doma dlouhodobě nedaří. Naposledy Severočechy před vlastními diváky porazily před více než čtyřmi lety. Prokletí trvádál…

Domácí po pěti minutách prohrávali 4:12 a po osmi 6:19. Ve druhé čtvrtině přidali pod kotel a dokázali srovnat na 26:26. Vjejím závěru však Děčín opět poodskočil. Včase 21.55se Pardubice poprvé a také naposledy dostaly do vedení (43:42). Do závěrečné části tak šel světrem vzádech jejich sok. Východočeši místo očekávaného tlaku čím dál tím více ztrácely půdu pod nohama a Děčín náskok útok po útoku pohopdlně zvyšoval.

Hlasy trenérů:

Ivan Vojtko, trenér Pardubic: „Na začátku jsme se dlouho nedokázali trefit a tato skutečnost se snámi táhla celý zápas. Vdobě, kdy bylo utkání na vážkách, dával Děčín koše jak potřeboval. Naopak nás vklíčových chvílích provázela střelecká smůla. Opět se ukázalo, že když nám nejde střelba zvenku, uchylujeme se kindividuálním akcím, a to na zkušené soupeře neplatí.

Pavel Budinský, trenér Děčína: „Naše vítězství se rodilo vhlavách hráčů už po nevydařeném posledním zápase vLiberci. Přístup všech kutkání byl tentokrát profesionální . Vprvní půli jsme dělali chyby při obranném doskakování, ale po mé výtce se itato činnost zlepšila. VPardubicích není lehké vyhrávat, jsem rád, že jsme zvládli prestižní duel očtvrtou příčku.“

BK Synthesia Pardubice– BK Děčín 67:82 (14:23, 38:42, 50:56). Body: Sanders 20, Phillips 17, Williams 13, Gamma a Přibyl po 7, Novotný 2, Majerík 1– Miloš a Grier po 18, J. Houška 12, Argrett a Kraus po 9, P. houška 8, Tanaskovič 6, Prach 2.

Rozhodčí: Vrážel, Kapl, Janovský.