Polabinské hradby odolávaly Mostu 1534 dní!

Pardubice - Hokejbalisty Pardubic přiváděl k šílenství brankář Brém. Ve dvou zápasech mu vstřelili pouze dva góly ze hry.

19.5.2016

Hokejbal - Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Jednou už to přijít muselo… Pardubičtí hokejbalisté se potřetí za sebou setkávají v play off Mostem. V předchozích dvou sezonách proměnili polabinskou arénu v nedobytnou pevnost. Nicméně severočeský tým v ní objevil skulinku a využil ji k narušení základů. Stalo se tak po 1534 dnech (2.3. 2012). První duel ještě Autoskláři uválčili, ve druhém je sok přejel.

1. semifinále: HBC Autosklo H.A.K. Pardubice – HBC Kovodemont Most 2:1 s.n. (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0). Branky: 9. Bílý (Filip), rozh. nájezd R. Mašík – 18. Novák.
„Byl to boj o každou píď hřiště. Po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 1:1. Nejdříve jsme v první třetině rychle využili přesilovku a pak Most ve druhé vyrovnal. Ve třetí části jsme začali stupňovat tlak a mohli zápas rozhodnout. Paradoxně jsme ale málem prohráli. Naštěstí jsme inkasovali až po zaznění klaksonu. V prodloužení jsme si vypracovali několik šancí, ale rozhodnutí padlo až v nájezdech. Z týmu sálala před touto dovednostní disciplínou obrovská síla a já věřil, že je vyhrajeme," sděluje pardubický trenér Jiří Mašík.

2. semifinále: HBC Autosklo H.A.K. Pardubice – HBC Kovodemont Most 1:4 (0:2, 1:1, 0:1). Branky: 25. Česák – 4. a 37. Bruštík, 8. Faltín, 21. Chytrý. Sestava: Stárek (37. Smekal) – Krejčí, Jiřík, Filip, Kosina, Mokříž, Mašík, Pecina, Urbanec, Bílý, Kvapil, Česák, Vlasák, Merta, Březina, Urban, Kasal, Strouhal, Skřivánek. Stav série: 1:1.
„Chtěli jsme začít aktivně a napadat, ale vůbec jsme to nezvládli. Most byl všude první, my se vůbec nemohli dostat do hry. Navíc jsme obdrželi dva góly. O přestávce jsem museli zvýšit hlas a přeházet sestavu. Náš výkon se zvedl, ale byli jsme málo důrazní v koncovce a hlavně Brém chytal stejně jako v prvním duelu výborně. Dali jsme ve dvou zápasech jen dva góly ze hry a to je málo. Po snížení na 1:3 jsme se zvedli, ale inkasovali jsme po chybě brankáře. Posledních šest minut jsme hráli power play i s přesilovkou, ale gól se nám vstřelit nepodařilo. Hosté vyhráli zaslouženě. Do Mostu si pojedeme minimálně pro jednu výhru," burcuje tým na dálku Mašík.

19.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
Názorná ukázka aplikace Záchranka na mobilním telefonu v praxi.
11

„Apka“ v akci. Pomohla při simulované nehodě

Pardubické letní kino.

Skupina padouchů zachraňuje svět v letním kině

Festival vína a Vinařská noc se spojí. Na zámku bude živo

Pardubice – V pátek a sobotu se na pardubickém zámku uskuteční oblíbený festival vína. Největší změnou oproti loňskému ročníku je spojení festivalu s Vinařskou nocí. Ta se v minulých letech konala na Pernštýnském náměstí. Nyní se však obě akce propojí na zámku.

Útočník Kolář se vrací. Bude hrát s Píšou za Trutnov

Pardubice – Na druholigovou scénu míří další zkušený hokejista. Bývalý pardubický útočník Jan Kolář oblékne v nadcházející sezoně dres HC BAK Trutnov.

Tři body z Vítkovic! Fotbalisté Pardubic udrželi náskok i v oslabení

Ostrava, Pardubice – To, co se jim nepodařilo na jaře, na třetí pokus zvládli. Pardubičtí fotbalisté vyhráli na Městském stadionu v Ostravě nad Vítkovicemi. Ve druhé půli přitom hráli přes půl hodiny v oslabení.