VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Poslední kvalifikace na 119. Velkou pardubickou

Pardubice - V sobotu 12. září se v rámci Francouzského dne poběží na zdejší dráze čtvrtý a zároveň poslední kvalifikační dostih pro říjnový 119. ročník Velké pardubické České pojišťovny.

12.9.2009
SDÍLEJ:

Třetí kvalifikace na 119. Velkou pardubickou České pojišťovna měla jasnou královnu. Roli favoritky dokonale splnila devítiletá klisna Sixteen vedená žokejem Josefem Bartošem. Foto: DENÍK/ Luboš Jeníček

V předchozích třech kvalifikacích se na pardubickém závodišti prosadilo celkem českých 29 koní. Na startu Velké ceny Bargiela dotované společností Charvát Group s.r.o., steeplechase cross country na 5800 metrů bychom měli vidět třináct koní a jezdců.

Kdo bude na startu?

Třinácka účastníků poslední kvalifikace slibuje velký boj. Dostih je pro některé koně poslední šancí se kvalifikovat do dostihu roku, pro další pak ostrý trénink. O splnění kvalifikačních podmínek budou usilovat především Numero Due (ž. Kousek), Purpur (ž. Mátl) a Red Dancer (ž. Andrés), ostatní již mají splněno z předchozích kvalifikačních dostihů, Gawain (ž. Bartoš) však nebyl zatím do Velké pardubické dohlášený. Valldemoso (Stančík) je teprve pětiletý a pro letošní Velkou pardubickou České pojišťovny je tak ještě nezletilý.

Favority dostihu budou Gawain, který minule běžel výborně a získal třetí místo za Sixteen a Mandarinem, prosadit by se měl konečně Numero Due a k favoritům bude patřit také Pocci (Korpas), který loni čtvrtou kvalifikaci v Pardubicích vyhrál.

Šanci na vítězství mají i Mr Land (Složil) a Lakreg (Liška). Všichni další startující jsou velice zkušení a mohou překvapit. Jsou jimi Claudio (Sovka), Korinka (ž. Myška) a Ligreta (Baluchová). Purpur a Lirian (Hrudka) budou spíše outsidery dostihu.

Pozornost bude poutat i anglický Super Lord (ž. Faltejsek), který se již do Velké pardubické ČP kvalifikoval domácím startem a půjde si zřejmě vyzkoušet dráhu. Kvalifikační dostih se poběží jako pátý v celkovém pořadí, start v 15.20 hodin.

Na programu sobotního odpoledne bude devět překážkových dostihů. Z rámcových upoutá pozornost i dostih II. kategorie na 3300 metrů, který se poběží na stejné trati jako říjnový Poplerův memoriál, na startu uvidíme třináct koní, favority budou Archea (ž. Stromský), Caland (ž. Bartoš) a O´Key (ž. Myška). Loni zvítězil Aspirant v sedle se žokejem Kouskem.

První dostih bude odstartován ve 13 hodin, ale areál dostihového závodiště je otevřen mnohem dříve.

Tipy experta

K dostihovému sportu patří neodmyslitelně sázení, které je pro mnohé návštěvníky adrenalinovou zábavou. Zde předkládáme tipy dostihového experta.

I. Trewir – Ravenswood – Fajf. II. Sullivan – Dobyvatel – Karlsbad. III. Luna Salwache – Nella Bellamy – Marsylianka. IV. Archea – Caland – O´key V. Pocci – Gawain – Numero Due. VI. Derby Sharp – Desterro – Baryon. VII. Chenonceau – Casio – Polar Pond. VIII. Bremen Plan – Imágo – Tresh. IX. Laszlo – Marquis – Trinity.

Sobotní dostihové odpoledne v Pardubicích

13.00: Cena společnosti France Car a cena Alliance Francaise
Steeplechase – III. kat. – 3900 m – 80 000 Kč
Tip na vítěze: Trewir, Ravenswood, Fajf. Překvapení: Amia Fortuna.

13.30: Cena časopisu Všudybyl
Steeplechase cross country – IV. kat. – 4500 m – 50 000 Kč
Tip na vítěze: Sullivan, Dobyvatel, Karlsbad. Překvapení: Imagine.

14.00: Cena Elektrizace železnic
Steeplechase cross country – II. kat. – 4200 m – 120 000 Kč
Tip: Luna Salwache, Nella Bellamy, Marsylianka. Překvapení: Song For Ray.

14.40: Cena Pardubického kraje
Steeplechase cross country – II. kat. – 3300 m – 100 000 Kč
Tip na vítěze: Archea, Caland, O´Key. Překvapení: Božetěch.

15.20: Velká cena Bargiela, dotovaná spol. Charvát Group
Steeplechase cross country – cena NL – 5800 m – 200 000 Kč
Tip na vítěze: Pocci, Gawain, Numero Due. Překvapení: Super Lord.

15.55: Cena Veterinární kliniky Pardubice
Steeplechase cross country – IV. kat. – 4000 m – 50 000 Kč
Tip na vítěze: Derby Sharp, Desterro, Baryon. Překvapení: Mondeo.

16.30: Cena Lukrom
Steeplechase cross country – III. kat. – 4 300 m – 50 000 Kč
Tip na vítěze: Chenonceau, Casio, Polar Pond. Překvapení: Otakar.

17.05: Cena firmy Josefa Hájka
Steeplechase cross country – III. kat. – 4700 m – 80 000 Kč
Tip na vítěze: Bremen Plan, Imágo, Tresh. Překvapení: Shapass.

17.40: Cena OHD Pardubice
Proutěné př. – III. kat. – 3200 m – 80 000 Kč
Tip na vítěze: Laszlo, Marqius, Trinity. Překvapení: Pursika.

Autor: Jaroslav Mach

12.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Ústí nad Labem

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav. 

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pardubice – Tři v horkém křesle. Historie oddílu tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice se dá mapovat až do devadesátých let dvacátého století. Žijeme však současností a tak jsme vyzpovídali předsedkyni spolku Evu Hrdinovou a handicapované sportovce, české reprezentanty Jaroslava Petrouše a Martina Zacha.

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení