Příhonský: Pomohlo nám, že máme na Dukle trojky v oku

Pardubice – Tohle, že má být míčový sport? Po dvou posledních zápasech Beksy lze basketbal přesunout do sekce adrenalinové sporty…

10.10.2014

Josef PříhonskýFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Oba její duely totiž dospěly do prodloužení. Po pěti minutové nadstavbě se jak ve Svitavách, tak ve středu radovali pardubičtí dlouháni. Jedním z nich je JOSEF PŘÍHONSKÝ. Na vítězství nad Prostějovem 102:94 se podílel sedmi body.

První koš jste zaznamenali do pěti vteřin. Po minutě a půl jste vedli 8:3. Leželo vám vyřazení v semifinále stále v žaludku?
Určitě jsme měli konec loňské sezony v hlavách. Chtěli jsme se Prostějovu pomstít (úsměv). Motivace našeho týmu tak byla maximální.

Jenže vám velmi rychle došel dech. Hosté otočili stav a vy jste prakticky celý první poločas tahali za kratší konec provazu. Co jste dělali špatně?
Do zápasu jsme vstupovali také s tím, že nesmíme nechat rozstřílet Pavla Slezáka. To se nám bohužel nepodařilo. Musím k tomu ještě připočítat naše hloupé ztráty, ze kterých vyplynulo kvantum lehkých košů pro soupeře.

Dvě minuty před koncem první půle jste doslova vstali z mrtvých, když jste vynulovali dvojcifernou ztrátu. Nepodcenil tak trochu Prostějov váš tým při výrazném vedení?
To bych neřekl. My jsme přitvrdili v obraně. A opět jsme zrychlili a zjednodušili naší hru směrem dopředu. Soupeř nestíhal a nám se otevíraly střelecké pozice . No a my z nich také skórovali.

Parádně vám vyšel přelom třetí a čtvrté čtvrtiny. V jednu chvíli jste byli v plusu o jedenáct bodů. Všechnu snahu ale zhatilo pět rychlých faulů,viďte?
Obecně řečeno, ve druhém poločase, jsme byli lepším týmem, ale Prostějov nás v závěru dotáhl. Je pravda, že tomu napomohlo i množství trestných hodů, které zahrával po pěti našich rychlých faulech ve čtvrtém kvartálu. Nutno poznamenat, že někdy zbytečných a pramenících z přemíry snahy.

Váš trenér před sezonou deklaroval, že bude ve vyrovnaných závěrech zápasů využívat zkušenosti Dušana Panduly a Ondřeje Kohouta z play off. Přesně tato strategie platila pro koncovku základní hrací doby i celé prodloužení. Byl to záměr nebo to vyplynulo ze hry?
Nevím přesně, jestli to Dušan Bohunický takto zamýšlel. Každopádně oba dva mají velké zkušenosti i z finálových zápasů play off. Bylo vidět, že se jim jen tak z něčeho nerozklepou kolena. Navíc Dušan Pandula se stal naším motorem v prodloužení.

Pardubice 15 trojek, Prostějov tři. Oproti předchozím sezonám to vypadá jako science fiction. Role v této dovednosti se úplně otočily, nemyslíte?

(zasměje se) Přišel k nám Jobi Wall a to je excelentní trojkař. Podobně je na tom i David Škranc, ale o něm to asi soupeři ještě tolik neví. Pomohlo nám také to, že v hale na Dukle máme trojky nastřílené. Na rozdíl od areny, tady trénujeme. Máme to v oku.

10.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Jak reklamovat koupený dům či byt

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Pardubice – Folkový festival Pernštejnská fortuna vznikl před pěti lety na pardubickém zámku jako jeden z vrcholů oslav Pernštejnského roku. Hlavní impulz jeho zrodu daly folkové koncerty na Příhrádku, které před deseti lety začala pořádat skupina Marien pro oživení této části historického centra města pouličním muzicírováním.

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.