Připsala si cenné skalpy silných soupeřů ze severu Moravy a po deseti kolech se díky tomu chlubí nečekaně příznivou bilancí šesti vítězství a čtyř porážek a více než lichotivou pátou pozicí v průběžné ligové tabulce.

Basketbal Svitavy – Sokol Karviná 84:75 (20:23, 34:29, 57:51).
Body: Jurka 29, Svoboda 20, Sabol 9, Dvořák 8, Kačenga 7, Harašta 5, Tomšíček 4, Nohal 2.

Zápas nabídl zcela vyrovnanou podívanou. Domácí hráli bez Jaroše, který byl s prvním týmem v Opavě, ale jeho body nahradili ostatní hráči, hlavně Jurka se Svobodou, kteří celkem zaznamenali 49 bodů. Svitavští si před závěrečnou čtvrtinou vypracovali šestibodové vedení a když zvládli i koncovku, bylo překvapení na světě.

Basketbal Svitavy – Start Havířov 67:62 (18:18, 32:35, 52:51).
Body: Jaroš 27, Kačenga 15, Jurka 7, Tomšíček 6, Svoboda 6, Harašta 3, Nohal 3.

Lídr tabulky přijel velmi sebevědomý, ale už první čtvrtka naznačila, že domácí jsou dobře připravení a odhodlaní. V poločase těsně vedli hosté a zdálo se, že přece jen začnou naplňovat papírové předpoklady, jenže ve třetí části nastal obrat a Svitavy byly rázem lehce napřed. Ještě jednou šel do vedení Havířov (56:62), potom však Jurka, jenž se do té doby střelecky trápil, trefil trojku (59:62) a poté už padaly body jenom z trestných hodů. A protože padaly výhradně do koše „Havířů", bylo o senzaci postaráno!

„Zažili jsme skvělý vstup do soutěže. Týmu se daří, předvádí bojovný a pro diváky pohledný basketbal. Jsem velice spokojen," chválí trenér Dušan Sabol, jehož svěřence čeká ještě do svátků dvojzápas s Olomoucí.

Další výsledky: Olomouc – Havířov 54:71 a Karviná 91:90, Uherský Brod – Humpolec 76:87 a Žďár nad Sázavou 73:66, Kroměříž – Žďár nad Sázavou 74:69 a Humpolec 65:62, Žabovřesky – Hladnov 70:79 a Valašské Meziříčí 49:62, Podolí – Valašské Meziříčí 63:41 a Hladnov 109:78.