Zdejší Rybářský sportovní klub si ve sportovní činnosti vede skvěle. V minulém roce se zúčastnili všech významných závodů v lovu ryb udicí. Výčet výsledků byl prezentován na valné hromadě členů tohoto klubu Milanem Vránou v polabinském Snack baru a za přítomnosti starostů Městských obvodů II. a VI. Jiřího Srbka a Zuzany Zlesákové.

Nejvyšší soutěž první liga v lovu ryb udicí a tu zcela ovládly Pardubice: 1. RSK Pce A, 2. RSK Pardubice B, 3. MO Pohořelice. V jednotlivcích si nejlépe vedl Jan Novák (Pce B) a Ladislav Konopásek (Pce A. Na mezinárodním mistrovství v Račicích zvítězilo SENSAS Brno, ale druhý skončil RSK Pce A. Nejlepší výsledek zde zaznamenal Vojtěch Maštera , druhý v jednotlivcích za brněnským Liborem Somíkem.  Série závodů Grand Prix v lovu ryb udicí skončila vítězstvím pardubického Josefa Konopáska, druhý skončil Ital Luca Pergreffi, který je zaregistrován v Pardubicích.
Na Mistrovství světa klubů v Bosně a Hercegovině vyhrála Itálie, ČR skončila sedmá z pětadvaceti států. Tento výsledek byl považován za skvělý úspěch.

Na světovém šampionátu seniorů na jezeře Velence v Maďarsku. V českém družstvu nechyběli Ladislav a Josef Konopáskové z RSK Pardubice. Výsledek? Třinácté místo ze čtyřiceti států světa.

Tradiční závod dvoji Pohár Pernštejna 2007 – lov na plavanou či feeder. Pardubičtí L. a J. Konopáskové skončili třetí. Sportovní odbor LRU – plavaná Rady ČRS na podzimním zasedání vyhodnotil skokana roku (největší posun v celostátním žebříčku). Stal se jím Jan Novák – závodník RSK Pardubice – celkově třetí.

Za RSK Pardubice v roce 2007 startovali – A tým: Ladislav a Josef Konopáskové, Vojtěch Maštera, Luca Pergreffi. Trenérem družstva byl Josef Konopásek. B – tým Richard Konopásek, Bohumil Sedláček, Jan Novák, Jindřich Čermák, Radek Maruška. Trenér: Richard Konopásek.
Událostí minulého roku bylo pořadatelství MS juniorů a kadetů v Pardubicích na břehu Labe. Domácí družstva si vedla výborně, junioři i kadeti zvítězili, v jednotlivcích junior Mirosav Blecha.

V roce 2008 byly Pardubicím přiděleny závody I. ligy (13.– 14. září), Mezinárodní MČR 23.– 24. srpna, Pohár Pernštejn (16.–17. srpna a Veterán Cup (2.–3. srpna).