Sanders pokořil osmitisícovku

Východní Čechy - Kooperativa NBL: Svitavy vedly nad Nymburkem do 17. minuty, poté jim začaly docházet síly

20.10.2014

Levell SandersFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Zdolat osmitisícovku… Pro horolezce vrchol kariéry. Podobně je na tom i pardubický rozehrávač Levell Sanders. V Kolíně zdolal hranici 8000 nastřílených bodů v nejvyšší české soutěži. Tím přispěl k udržení neporazitelnosti Beksy.

BC Geosan Kolín – BK JIP Pardubice 82:88 (20:19, 32:35, 56:58).
Body: Hammond 19, Chán 19, Vocetka 13, Ličartovský 12, Horák 8, Faifr 5, Machač 4, Sýkora 2 – Pandula 25, Kohout 17, Sanders a Wall po 16, Příhonský 7, Kotas 6, Bohačík 1. Rozhodčí: Lukeš, Kučerová, Heinrich.
Trojky: 5:9.
Trestné hody: 31/23 – 26/17.
Fauly: 24:25.
Pět chyb: 36. Faifr, 40. Vocetka – 39. Kohout.
Doskoky: 35:35.
Diváci: 500.
Hráč zápasu: Pandula (Pardubice).

Lídr tabulky vstoupil do zápasu únikem, který však domácí ještě v první polovině zlikvidovali. Zatímco druhý kvartál toho moc divákům nenabídl, tak ve třetí čtvrtině se nemohli zůstat na sedadlech. Pardubice se neustále držely ve vedení a Kolín neúspěšně dotahoval. To platilo do 35. minuty, ve které se středočeský tým po dlouhé době dostal do plusu (67:66). Beksa odpověděla drtivou šňůrou 8:0 a hostitelé už se na její pronásledování nezmohli.

„Očekával jsem velmi těžké utkání. Také z toho důvodu, že jsme se ještě nepotkali s hráčem, který je specifický a hraje v dolním postavení jako Aleš Chán. Pro nás bylo důležité, že jsme ho v prvním poločase dokázali pokrýt. Stejně jako to, že jsme zareagovali na změnu obrany soupeře. Náš tým tým je jinak složený než v loňské sezoně. Najednou může být nebezpečný z trojkového oblouku, a to je třeba to, co nám chybělo," poznamenal pardubický kouč Dušan Bohunický a dodal:
„Určitě sem rád za vítězství, protože stoupající forma domácího celku je rapidní a půjde ještě nahoru."

Qanto Tuři Svitavy – ČEZ Basketball Nymburk 75:92 (21:21, 40:48, 61:71).
Body: Abercrombie 28, Votroubek 19, Šotnar 8, Macela 8, Bašta 7, Šindelář 3, Jaroš 2 – Stutz 18, Houška 16, Kříž 16, Raivio 15, Pomikálek 11, Hruban 9, Kudláček 5, Svoboda 2. Rozhodčí: Matějek, Vondráček, Paulík.
Fauly: 20:23.
Trestné hody: 23/20 – 18/9.
Doskoky: 29:45.
Trojky: 9:5.
Hráč zápasu: Cory Abercrombie (Svitavy).

Tuři přivítali superfavorita, který nepřijel se všemi hvězdami a dal šanci širšímu kádru, pěkně po svém. V průběhu pěti minut mu nasypali tři trojky a vedli 14:6. Soupeř sice do konce první čtvrtky skóre dotáhl, ale i ve druhé domácí hýřili energií a i obrana nejlepšího českého týmu měla potíže ubránit Abercrombieho (ten z prvních padesáti bodů svého družstva dal šestadvacet).

Ani tento svitavský pivot však není superman, takže se jak na něm, tak na jeho spoluhráčích začala projevovat únava z náročného programu. Už v závěru prvního poločasu Tuři nabrali osmibodové manko a v tomto odstupu se potom stav delší dobu udržel. Pokus Svitav o nápor odrazil trojkou Raivio (61:71), domácí se ve čtvrté čtvrtině ještě jednou dostali na rozdíl sedmi bodů, leč to bylo opravdu maximum.

„Došly nám síly. To se nedá oddiskutovat, bylo to vidět zejména na aktivitě hráčů při hře do vymezeného území a také na doskoku. Tam jsme začali ztrácet a Nymburk nás trestal. Svým hráčům chci poděkovat za předvedený výkon, ale na vítězství to určitě nebylo," řekl kouč Stanislav Petr.

Další výsledky – 7. kolo: USK Praha – Brno 76:64, Ústí nad Labem – Jindřichův Hradec 91:85, Prostějov – NH Ostrava 93:77, Opava – Děčín (hraje se dnes).

Autor: Zdeněk Zamastil, Radek Halva

20.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Tuři zdolali Beksu. Byl to boj jako hrom

Z okna se linul kouř. Majitel bytu spal při vaření

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

O voličský průkaz je možné požádat do středy

Pardubický kraj – Volby do Poslanecké sněmovny se kvapem blíží. Kdo by rád odevzdal svůj hlas, ale nebude se 20. a 21. října zdržovat v místě svého trvalého pobytu, můžeš volit na voličský průkaz v jakémkoliv stálém volebním okrsku na území České republiky.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.