Sedm medailí z mistrovství světa pro české crossmintonisty

Pardubice - Za účasti 450 hráčů z 16 zemí proběhlo ve Varšavě Mistrovství světa v crossmintonu. Historicky nejpočetnější 23členná výprava z České republiky vybojovala 2 tituly mistrů světa, 2 stříbrné a 3 bronzové medaile.

14.7.2017

Úspěšní reprezentanti východočeského regionuFoto: Archiv

Mistrem světa v kategorii U12 se stal Matěj Krupička ( TK Východočeská sportovní ) a v kategorii U18 Eliška Andrlová ( Crossminton Pardubice ). Vicemistryní světa v kategorii U50 se stala Jana Scholzová (Crossminton Pardubice ) a deblový pár U 40 Pavel Podvolecký (SVP Hanušováček)-Marcel Patěk (Speed Team Praha).Třetí místa obsadili v kategorii U40 Pavel Podvolecký ( Hanušovice ) , v kategorii U18 debl Eliška a  Anna Andrlovy, Jan Lichý a Jakub Melichar ( všichni Crossminton Pardubice ).

Páté místo v elitní kategorii Open za účasti 110 hráčů vybojoval Petr Makrlík ml. ( TK Východočeská sportovní ), který tím rázně vykročil k boji o post světové jedničky. Petr byl na začátku sezony 360. hráčem světového žebříčku, nyní mu aktuálně patří 19. příčka.

Pátá místa ve svých kategoriích vybojovali i Anna Andrlová , Natálie Krpálková, Jan Baďura a Adam Lichý (všichni Crossminton Pardubice) , sedmé místo  v U14 Miloš Teichman (TK Východočeská sportovní).

Český tým byl tvořen zástupci 6 klubů a členové východočeských klubů Crossminton Pardubice  a TK Východočeská sportovní byli nejúspěšnější z celé výpravy.

14.7.2017 VSTUP DO DISKUSE

Bezva ženská na krku

Bezva ženskou na krk si v letním kině vezme Ondřej Vetchý

Nový most ve Valech bude, petice Mělických nepomohla .

Nový most ve Valech bude, petice Mělických nepomohla

Mistrovství na pardubickém závodišti nabídne umění koní, jezdců i řezbářů

Pardubice – Ve čtvrtek začalo na pardubickém závodišti Mistrovství České reubliky ve všestrannosti. Na účastníky čeká v dráze více než sto skoků. Některé jsou koním a jezdcům známé třeba z minulého roku, třicítka skoků je ale nová.

Jsou tu už léta a stále úspěšní: údajně neslyšící podvodníci

Pardubický kraj – Nejčastěji se vyskytují na parkovištích a v centru města. Regionální certifikát pro neslyšící a tělesně postižené lidi a chudé děti, chceme otevřít mezinárodní centrum. Děkujeme. Zapamatujte si tuto větu a na podvodníka, který vám podstrčí papír s tímto textem a několika podpisy, rovnou volejte policisty.

První test? Kouč má příjemně zamotanou hlavu

Pardubice - Opatrný začátek v horkém červenci? Pozvolný rozjezd? Zapomeňte! Hokejisté Pardubic odehráli dva kvalitní přípravné zápasy s bratislavským Slovanem. Ten první rozhodli v nájezdech, druhý vyhráli v základní hrací době. Řada hráčů se poprvé pardubickým trenérům představila v zápasovém zatížení.