Sestry Štěrbovy nepřekonány

Pardubice - Start a cíl na Loděnici Bohemians Praha mělo další kolo Českého poháru dálkoplavců.

17.7.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Václav Vacek

Do Vltavy, která měla 18 °C, se vnořilo celkem osmasedmdesát plavců, aby se zúčastnili prvního ročníku O Pohár Vltavy.

V hlavním závodě na 5 km dominoval domácí borec Ace Blair, před svým oddílovým kolegou Josefem Kučerou a brněnským Matějem Horníkem. „Z pardubických plavců doplaval Petr Matěna devátý a Saša Hlavsa skončil osmnáctý. V závodě na 3 km, který předcházel závodu na 5 km, skončil Petr Matěna druhý, Dan Kus pátý,“ uvedl pardubický trenér Tomáš Neterda, který v závodě na 3 km skončil osmý. „Vítězství se dočkaly sestry Štěrbovy – Lenka vyhrála závod na 1,5 km starších žaček a Michaela vyhrála závod na 500 m mladších žaček. Pikantností obou plavkyň je fakt, že obě ve svých kategoriích porazily i mladší, respektive starší žáky,“ doplnil Neterda.

Z výsledků pardubických plavců: 1. Michaela Štěrbová (0,5 km) 8:40,4, 1. Lenka Štěrbová (1,5 km) 17:00,8, 2. Petr Matěna (3 km) 34:09,8, 8. Petr Matěna (5 km) 58:16,6, 5. Daniel Kus (3 km) 40:44,5, 8. Tomáš Neterda (3 km) 43:37,2, 18. Saša Hlavsa (5 km) 1:17:14.

V nedělním světovém poháru v dálkovém plavání, který se plaval na trati Jarak – Šabac (19 km) se na start, kromě plavců Rostislava Vítka, Jakuba Fichtla a Libora Smolky, postavila i pardubická zástupkyně Lenka Štěrbová. Ta se v konečné výsledkové listině objevila na jedenácté příčce.

(Tomáš Rais, Tomáš Neterda)

17.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Ústí nad Labem

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav.