Měli nůž na krku, teď ho chtějí obrátit proti Spartě. První kolo play down vypadá na nekonečný příběh. Sokol první domácí zápas prohrál, ale ve druhém ukázal, jak se má hrát o záchranu.

3. zápas:

M&M reality Sokol Pardubice – AC Sparta Praha 2:6 (1:1, 0:2, 1:3).

Branky a asistence: 5. Brychta (Teichman), 53. Bahník (Svoboda) – 5. Moravec (Culka), 24. Culka (Pacan), 39. Skalička (Culka), 42. Furch (Križko), 43. Culka (Pacan), 60. Duchek (Dřízhal). Sestava Pardubic: Paukrt – Kosejk, Ďopan, Šťastný, Svoboda – Jelínek, Kunát, Bahník, Veselý, Teichman, Brychta, Vacík, Junek, Vichr, Volkov.

Jako první se radovali po ojedinělém protiútoku hostující hráči. Domácím ale stačilo pouhých sedmnáct vteřin na vyrovnání. Brychta vystihl chybnou rozehrávku hostí, vyměnil si míček s Teichmanem a se štěstím ho dostal do sítě. Do konce první třetiny to byli Pardubičtí, kteří měli více ze hry, skóre se však neměnilo.

Důležitý moment přišel ve 24. minutě, to hostující Pacan prošel pardubickou obranou jako nůž máslem, jeho střelu Paukrt ještě vyrazil, ale dobíhající Culka se dorážkou nemýlil a vrátil Spartě vedení. Od této chvíle byl duel naprosto vyrovnaný, Sokol byl možná o něco aktivnější, ale o to nebezpečnější byly sparťanské kontry. Před koncem prostřední části hry Sparta zužitkovala přesilovou hru a pohodu si přenesla i do začátku třetí třetiny.

Velmi rychle se domácím vzdálila na rozdíl čtyř branek. Sokol se snažil s utkáním něco udělat, důkazem Bahníkova branka, ale nevyšla mu ani zoufalá power play.

„Do utkání jsme vlétli s velkým elánem, dlouho jsme byli jasně lepším týmem. Vytvořili jsme si řadu příležitostí ke skórování, ale stále se nás držel neduh z minulého zápasu. A na nepřesnou koncovku jsme doplatili v první třetině za stavu 1:1. Definitivně nás zlomila využitá přesilovka Sparty, kterou nám odskočila o dvě branky,“ podotkl po utkání pardubický kouč Jan Felsenberg.

4. zápas:

M&M reality Sokol Pardubice – AC Sparta Praha 3:1 (0:0, 2:0, 1:1).

Branky a asistence: 30. Vacík (Bahník), 39. Kunát (Vacík), 53. Kunát (Bahník) – 59. Soukup (Bouša). V sestavě se neobjevil Jelínek, naopak hrál Libánský.

První gól přišel až ve 30. minutě. První lajna domácích dostala Spartu pod tlak, v brankovišti se nejlépe zorientoval Vacík a jednoruč dopravil míček za záda jinak vynikajícího Dřízhala. Ve 39. minutě zavařil Spartě opět Vacík, jeho střela sice v síti neskočila, ale nejrychleji zareagoval Kunát a zblízka zvýšil na 2:0.

Definitivní pojistku přidali sokolové v 53. minutě. Na palubovce byl první pardubický útok, jeho hráči předčili své protějšky v brankovišti Sparty a Kunát zvýšil už na 3:0. Tři minuty před koncem byl vyloučen domácí Veselý, hosté vylepšili svoji situaci odvoláním brankáře, dobývali branku jistého Paukrta a to se jim nakonec povedlo díky tečované střele Soukupa – 3:1. V posledních vteřinách už Pardubice drama nepřipustily. Jenom tak podtrhl, že byl

„Oba týmy vstoupily do zápasu vlažně, převládala dlouhá a opatrná rozehrávka. My jsme postupně přidávali na důrazu, získali mírnou převahu, ale na vstřelení branky jsme čekali půl zápasu. A ta se ukázala jako velmi důležitá. Po gólu do šatny Sparta ve třetí části vysunula obranu, ale nadále jsme to byli my, kdo si vypracovával nebezpečnější situace. Ale opět jsme dojížděli na nepřesnou koncovku, čímž jsme nechávali soupeře ve hře. Paukrt a obrana však fungovaly bezvadně. V tomto zápase jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme si vynutili rozhodující pátý zápas,“ pochvaloval si Felsenberg.