Sovy pardubického koně nepřechytračily, Tuři nevydrželi

Pardubice, Svitavy – Stroj zn. Beksa se dále řítí po dráze Kooperativa NBL.

31.10.2014

Basketbal - Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Písek do motoru mu nenasypali ani basketbalisté USK Praha. I když ke skalpu favorita neměli daleko. Svitavy sahaly po třech čtvrtinách v Kolíně na další úspěch, ale poslední desetiminutovka jim vůbec nevyšla a naděje se rozplynuly.

USK Praha – Pardubice 72:76
Tým, který má ve znaku sovu, v první čtvrtině poztrácel několik míčů a hosté celkem pohodlně vedli. Ve druhém kvartálu se však karta obrátila a prim hráli domácí.
„V prvním poločase jsme se dostali do vedení, hlavně díky kvalitní přechodové fázi z obrany do útoku. Limitovaly nás ale fauly Ondry Kohouta, na druhé straně se obalil fauly Krušič. Ostatní hráči domácích dokázali ještě do přestávky manko ve skóre dohnat," poznamenal pardubický kouč Dušan Bohunický.

I druhá čtvrtina vyšla o něco lépe pardubickým dlouhánům, ale svého soka ne a ne definitivně setřást. „Ve druhém poločase nám dobře putoval míč. Výborné byly i situace, kdy jsme i po inkasování koše hráli hned rychle dopředu a dokázali jsme okamžitě kontrovat," konstatoval potěšeně trenér.

Jenže „vysokoškoláci" se nevzdali a trpělivě umazávali bod za bodem. Minutu před koncem se dokonce dostali do vedení 72:71. Vaz jim zlomila až trojka Sanderse.
„Věděl jsem, že zápas bude extrémně silový, protože ve své hráčské kariéře jsem zažil srbského trenéra a vím, jak jsme tehdy pracovali. S pevně danými zásadami, s fyzickým basketbalem, a to se mi jednoznačně potvrdilo. Domácí totiž dřeli do posledních okamžiků. Co se týče celého utkání, chtěli jsme vytvořit tlak na Lukáše Feštra, ale on odehrál velice dobrý zápas. Proto jsem také zvolil hráče utkání z poraženého týmu," pokyvoval uznale hlavou Bohunický.

Kolín – Svitavy 81:69
Kdyby se basketbal hrát na třicet minut, mohli by být Tuři se svým vystoupením na kolínské palubovce spokojeni. Od úvodních minut vedli, jejich náskok v jeden moment narostl na dvanáct bodů, extrémně se dařilo trojkaři Votroubkovi, zkrátka vývoj zápasu byl ze svitavského pohledu docela dlouho příznivý.

Jenže v závěru třetí čtvrtky se domácím povedla šňůra a vrátili se do hry. Na Tury nasadili zónovou obranu, která se v posledním hracím období ukázala jako velice účinná zbraň.
„Připravovali jsme se na ni, ale přesto jsme trochu zpanikařili. To, co jsme předváděli, nemělo s hrou do zóny nic společného," nechápal svitavský trenér Stanislav Petr.

Tuři navíc vyprodukovali v utkání příliš mnoho ztrát, i tento faktor se na průběhu hry podepsal. Kolín poslední čtvrtinu opanoval v poměru 25:11, a tím pádem nebylo o výsledku pochyb. Rozdílovým hráčem byl Američan Hammond, který se v rozhodujících chvílích střelecky prosazoval z tříbodové vzdálenosti i zpod koše. „Ve čtvrté čtvrtině byl Kolín lepší a výhru si zasloužil," uznal svitavský kormidelník.

Autor: Zdeněk Zamastil, Radek Halva

31.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Jak reklamovat koupený dům či byt

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Pardubice – Folkový festival Pernštejnská fortuna vznikl před pěti lety na pardubickém zámku jako jeden z vrcholů oslav Pernštejnského roku. Hlavní impulz jeho zrodu daly folkové koncerty na Příhrádku, které před deseti lety začala pořádat skupina Marien pro oživení této části historického centra města pouličním muzicírováním.

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.