VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Klubová šperkovnice nově skrývá sedmnáct medailí

OLOMOUC, PARDUBICE - V hanácké metropoli se konalo mistrovství ČR v atletice tělesně postižených s mezinárodní účastí.

30.8.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Ivan Babej

Zvolánkův svěťák

Nejúspěšnějším členem pardubické výpravy se stal Martin Němec (kat. postižení – F55), který získal tři zlaté medaile. Letošní maximum předvedl ve vrhu koulí, výkonem 11,55 m. V disku o 34 centimetrů přehodil sedmatřicetimetrovou hranici. Také v oštěpu (27,48 m) nenašel přemožitele.

Jen o jednu zlatou chudší, avšak ověnčen novým světovým rekordem se pyšní Martin Zvolánek (F51), který v disku hodem 10,71 m vytvořil nový světový rekord. Třešínkou na dortu bylo pak už jen vítězství v hodu kuželkou (24,61 m), kde přehodil i paralympijského vítěze Radima Běleše. Jeho oddílový kolega Jan Vaněk (F51), výkonem 23,57 bral bronzovou medaili. Vaněk nastoupil i v hodu diskem a výkonem 8,23 m obsadil šestou příčku. Ve skupina F51 startoval i Petr Vesecký, který skončil v osobním rekordu v hodu kuželkou 18,91 m šestý.

Novic zabodoval

Další cenné kovy uložili do pardubické pokladnice Jana Fesslová (F55), a to stříbro z hodu oštěpem (15,42 m). Po sloučení disciplín vybojovala bronz ve své nejsilnější disciplíně, hodu diskem (22,92 m) a ve vrhu koulí, solidním výkonem 6,89 m. Stříbro a dva bronzy si domů vezl další nováček ve Hvězdě Petr Boček (F58). Ten byl sice zklamaný z výkonu v hodu diskem (23,77 m), ale určitě si spravil chuť v oštěpu (osobák – 17,95 m). Ve vrhu koulí zaznamenal 6,64 m.

Na Miroslavu Šperkovi se podepsal dvouměsíční výpadek na výkonu v disku, a tak 33,96 m je pro něj jen odrazovým schůdkem do dalších závodů. Startoval ještě ve vrhu koulí, kde výkonem 8,38 m získal „bramborovou“ medaili. Stejného umístění dosáhl i v hodu oštěpem, i když téměř v osobním rekordu, za výkon 19,29 m. Osobní maximum ve vrhu koulí (8,39 m) a bronzová medaile v disku (29,62 m) určitě potěšily Zbyňka Sýkoru (F55). V hodu oštěpem, skončil výkonem 17,14 m na sedmém místě. Předposlední medaile (stříbrná) a opět jeden český rekord šly do kapsy Zbyňka Kamaráda (F34) v hodu oštěpem za výkon 15,61 m. V hodu diskem, výkonem 11,62 obhájil šesté místo. Ve vrhu koulí pak v osobním rekordu (5,19 m) skončil osmý.

Mladíkův úspěch

Jeho oddílový kolega ve stejné skupině, teprve patnáctiletý Vojtěch Buhr si díky novému osobáku v hodu oštěpem – 7,54 m odvezl svou první bronzovou medaili z MČR. V hodu diskem skončil výkonem 7,00 m na sedmém místě. Určitě nejvíc práce měla během víkendu Eva Táborská (F55). Startovala nejen ve vrhačských disciplínách, kde ve vrhu koulí výkonem 4,03 m byla šestá, v hodu oštěpem v osobáku za 9,86 m osmá a v hodu diskem za 7,21 skončila třináctá. Jako jediná žena se zúčastnila i jízdařským disciplín, a to tratí na 100 m (24,40 s), 200 m (45,29 s) a 400 m (1:38,34 min). Jako jediná účastnice byla vyhlášena, ovšem bez medaile. Poslední startující pardubické skupiny byla Spomenka Habětínková, která startovala ve sloučené kategorii v disciplíně hod diskem a výkonem 5,37 m skončila na 12. místě.

30.8.2007
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Asistent trenéra reprezentace Lubomír Růžička.

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Skupina tělesně postižených sportovců.

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Na pardubických Olšinkách bude sraz koček

Pardubice – Prostory ABC klubu na Olšinkách se v sobotu naplní chovateli koček a samozřejmě i jejich chlupatými svěřenci.

Pardubický festival plný jógy ukáže, že má jóga mnoho směrů

Pardubice – Zacvičit si jógu nebo se o ní alespoň něco dozvědět budou moci Pardubáci dnes na letním pardubickém festivalu jógy Surya yoga fest v Centru Kosatec. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení