Sprinterka Vondrová si vytáhla sedmičku

Pardubice – O běžeckou budoucnost klubu se bát nemusí. Minimálně do té doby, dokud jim talenty nevyfouknou movité kluby… Dvě zástupkyně pardubické Hvězdy odcestovaly na mistrovství Evropy juniorů do italského Grosseta. Byly jimi sprinterky Anna Šuhájková a Lada Vondrová. Součástí národnímu týmu byl i trenér Vondrové, Jaroslav Jón, který je současně i místopředsedou atletického oddílu Hvězdy Pardubice.

5.8.2017

Pardubická běžkyně Lada Vondrová se právě s ladností dostává přes další překážku na své čtyřstovce. Na ME juniorů celkovou sedmou příčkou změnila své osobní dějiny.Foto: oddíl

Jako první se v dějišti evropského šampionátu představila Anna Šuhájková. Její start běhu na 100 metrů byl na programu hned v úvodní den tohoto mistrovství. Cílem svého rozběhu prolétla v čase 12,35 s, což stačilo na sedmé, bohužel nepostupové místo. Představila se však ještě ve štafetě na 4 x 100 m, kde pomohla ke čtrnácté příčce. České kvarteto dorazilo do cíle v čase 45,61 s.

To Ladě Vondrové se dařilo mnohem lépe. Nejprve pohodlně postoupila ze svého rozběhu na 400 m překážek, když v čase 59,80 s doběhla na druhém místě. O den později nastoupila do velmi těžkého semifinále. I zde se ji podařilo dostat se mezi nejlepší a postoupit do finále. Navíc si vylepšila osobní maximum na 58,89 s a doběhla na čtvrté příčce.

Finálový závod byl pro ni také velmi kvalitní, vždyť zaběhla svůj druhý nejrychlejší čas v kariéře. Jeho hodnota 59,16 s ji zajistila sedmou příčku. Znovu potvrdila, že je velkým talentem a přínosem pardubické atletiky. Pro Vondrovou se jedná o její největší úspěch v této kategorii.

„Lada předvedla své osobní maximum a to je na vrcholné akci vždy velmi pozitivní výsledek. Před šampionátem měla zdravotní problémy, brala antibiotika a potýkala se s anginou. Naštěstí se nám to podařilo přeléčit včas a mohli jsme do Grosseta odcestovat. Proto jsem velmi rád za trochu překvapivý postup ze semifinále. Škoda pak drobné chybičky na druhé překážce ve finálovém běhu, mohlo to být ještě lepší. Ale celkově musím hodnotit její vystoupení na tomto evropském šampionátu jako velmi zdařilé a úspěšné,“ nešetřil chválou reprezentační i osobní trenér Jaroslav Jón. (zz, yak)

5.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Hokejisté se zapojili do projektu Extraligová NEJ

Opilec v cukrárně nebyl hlídce neznámou postavou

Chvaletice - Krom jiných nepřístojností opakovaně nechával před prodejnou potravin "šrapnely".

Tradiční sezemická pouť opět nabídne závody přes lávku

Sezemice – Sobota i neděle bude v Sezemicích patřit Tradiční sezemické pouti. V sobotu program odstartuje ve 20 hodin pouťovou zábavou, to v neděli bude v Sezemicích živo od rána.

Fotbalové Pardubice řeší zásah v obraně

Pardubice – Prohra, vítězství, prohra. Fotbalisté Pardubic zatím v novém ročníku FNL vyhráli jen v domácím utkání nad Frýdkem-Místkem. A na svůj stadion Pod Vinicí se vrací znovu v sobotu, kdy v tradičním dopoledním termínu hostí Ústí nad Labem.