Stallions v dramatické bitvě přetlačili Lions

Pardubice - Zápas mezi Stallions a Lions byl označován za šlágr kola, což se na hřišti do puntíku potvrdilo.

14.4.2017

Americký fotbal. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Dimír Šťastný

Více než čtyři stovky diváků sledovaly dramatickou přetahovanou až do samotného závěru. Začátek utkání byl ale z obou stran poměrně opatrný, první čtvrtina nabídla předevěším chyby a nepřesnosti obou týmů, které se po hřišti pohybovali spíše díky faulům než povedeným akcím. Přestože v úvodní čtvrtině fanoušci obou táborů bodově strádali, další tři jim to bohatě vynahradili.

Lions otevřeli skóre hned první akcí po změně stran a ujali se vedení 7:0. Domácí dokázali záhy odpovědět díky opět skvěle hrajícím importům – Michael Lindsey položil základ dlouhým returnem a Reggie Langford si doběhl pro svůj první touchdown v zápase. Kvůli neúspěšnému extra pointu vedli Lions 7:6. Ti zanedlouho navýšili svůj bodový účet trefeným field goalem na 10:6. První poločas uzavřel dlouhý postupný drive domácích, který po zemi úspěšně zakončil Langford. Do šaten se tak šlo za stavu 13:10 pro domácí.

Druhý poločas byl tou pravou reklamou na americký fotbal. I potřetí se do endzóny hostů prodral quarterback Langford, který zkompletoval touchdownový hattrick a zajistil Hřebcům náskok 19:0. A pak už to bylo jako na houpačce – Lions dokázali touchdownem náskok domácích snížit, ti následně poměrně záhy opět poodskočili. Skvěle pracovala především obrana Stallions, a tak se zdálo, že stav 27:23 by mohla v závěrečné čtvrtině udržet. Nicméně Lions byli proti, a přestože začínali na vlastních 17 yardech, screenem zaskočil nesrovnanou domácí obranu a otočili vedení na svou stranu – 29:27 pro Lions.

Domácí mohli předvést, jak si poradí s tzv. two-minute offense. A dokázali udržet nervy na uzdě a udeřit v samotném závěru. Minutu a půl před koncem si rozhodující touchdown připsal skórující Michael Lindsey, který zvedl domácí fanoušky ze sedaček. Hostům stále ještě zbývalo relativně dost času s výsledkem něco udělat, ale jejich naděje pohřbil fumble, který zalehl Václav Zbortek. Stallions už pak jen pohlídali čas běhovými akcemi a po druhém zakleknutí mohli slavit své první vítězství nad Prague Lions.

Formu stoprocentních Stallions prověří příští týden největší favorit Bitters ligy Prague Black Panthers, kteří ve dvou zápasech dovolili soupeřům jen 9 bodů. Lions čeká výlet do Příbrami, která měla o tomto víkendu volno.

14.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Skutečně spěšný odlet: Přijetí a odbavení letadla na Londýn za 25 minut

Obřadní síň v Pardubicích.

Svatební páry musí na několik měsíců zmizet z pardubické radnice

Tak mi ruply nervy. Pardubice žijí své Týdny pro duševní zdraví

Pardubice – Antistresové malování s pracovníky organizace CEDR, která pomáhá duševně nemocným, si můžete vyzkoušet dnes od 11 do 17 hodin na třídě Míru vedle sochy aviatika Jana Kašpara.

Reportáž: Soutěž, kde jde "o životy"

Pardubice - Třináct týmů zdravotnických záchranářů soutěžilo v Pardubicích 24 hodin.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Do Pardubic míří světová plochodrážní esa, pojede i domácí jezdec Milík

Pardubice – Trofej je připravena, startovní listina se plní zvučnými jmény. Příští neděli se na plochodrážním stadionu ve Svítkově pojede již 69. ročník závodu o Zlatou přilbu města Pardubic. Po dvouleté pauze nebude chybět u nejstaršího plochodrážního závodu na světě Václav Milík, současná česká plochodrážní jednička.