VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stara: O letošní pořadatelství byl největší zájem

Pardubice - Předseda představenstva pardubického basketbalového klubu podobný interes o místo dějiště Final Four za „svých" čtrnáct let nepamatuje.

9.2.2016
SDÍLEJ:

Pavel StaraFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Kdo jiný? Pořadatelská jednička. Přesně toto označení si zaslouží basketbalové Pardubice. Úspěšně zvládají republikové, mezinárodní i lokální akce. Navíc v letošní sezoně slaví šedesát let své existence. Pořádaní Hyundai Final Four Českého poháru prostě musely dostat právě ony. Předseda představenstva basketbalového klubu PAVEL STARA hovoří o tom, že o letošní pořadatelství se strhla pěkná „mela", kterou prý ještě nepamatuje.

Proč vůbec Pardubice požádaly o pořadatelství Final Four Českého poháru?

Největším motivem je výročí 60. let pardubického basketbalu. Jubileum se snažíme co nejlépe společensky i sportovně oslavit. A ukázat skvělou tradici tohoto sportu v Pardubicích. Již se konal zápas v retro dresech s unikátním videomappingem a Hrajeme spolu za Pardubice II. Teď nás čeká Hyundai Final 4 Českého poháru. Ještě plánujeme galavečer, výstavu, publikaci a další menší projekty.

Měla Česká basketbalová federace nějaké požadavky, které jste museli splnit?
Organizátorem Českého poháru je ČBF. My jsme servisním pořadatelem. Je jasně specifikováno, kdo má co na starosti a co je společné. Všichni mají stejný cíl, aby se jednalo o skutečný druhý vrchol sezony mužského basketbalu u nás.

Brali vás na federaci při zvažování komu udělit „mandát" jako prověřeného pořadatele, třeba z All Star Game nebo i zmíněných lokálních akcí?
Nevím, co rozhodlo, nebyl jsem u schvalování. Nicméně od Asociace ligových klubů šlo o jasné doporučení pro náš klub. Hlasování jsme vyhráli jednoznačným způsobem. Silným argumentem byla i vámi zmiňovaná skutečnost.

Určitě bylo více žadatelů. Kolik a koho jste porazili?
O pořadatelství se letos strhl největší zájem, co pamatuji. A to už tam sedím od roku 2002. Jestli si dobře vzpomínám, tak oficiálně projevily zájem další tři kluby a několik jich tak učinilo neoficiálně. Ty ale myšlenku přesunuly na další sezonu.

Měli jste hned jasno v jaké hale a bude kapacita Dašické stačit?
Ano. Máme v tomto již pevně stanovenou vizi. Stejně tak jako ve skládání týmu a v dalších oblastech. Většinu zápasů odehrajeme na hale Dašická, která pro nás začíná být nejen po sportovní stránce pravým domácím prostředí. Vzhledem k tomu, že se ještě přistavují prostory pro lepší komfort diváků a našich obchodních partnerů, tak tato kombinace jasně vyhrála. Malinko jsme měli obavy s posunem a zahájením přístavby haly. Nakonec se to stihne skoro na den. Byly to trochu nervy. Poděkování patří všem, včetně realizátora stavby, že tento náš cíl byl i pro ně cílem.

Jinými slovy o daleko prostornější Tipsport areně jste vůbec neuvažovali?
Použít Tipsport arenu pro vícedenní akci je ekonomicky nereálný model s tímto produktem. Tipsport arenu chceme pro jednodenní události vyšperkované unikátností. A to se nám také vyplácí. Vždyť na obě mnou v úvodu zmiňované akce dorazilo celkem osm tisíc diváků.

Pro halu to bude skutečný křest ohněm. Zaplní jí totiž fanoušci více týmů?
My jako basketbalový klub halu Dašickou posouváme delší dobu do jiného světla, vnímání. Ukazujeme její možnosti, proto se aktivně podílíme na její proměně. Abych nezapomněl na váš dotaz ohledně kapacity. Ta je daná. A co se týče příznivců více týmů? Myslím si, že se nic nemění oproti běžnému utkání. V daný moment je to vždy o dvou týmech na palubovce. O dvou táborech fanoušků. Ostatní je logistika, plánování a komunikace.

Musela si hala Dašická projít změnami i kvůli poháru a případně jakými?
Pokud bychom nevěděli v době přihlášky, že se začne realizovat přístavba, tak bychom ji nedali. Takže je to obráceně. Aktivně jsme pracovali spolu s Pardubickým krajem a městem na realizaci přístavby. Prvotním záměrem nebyl Český pohár, ale halu Dašickou posunout pro všechny sporty. Když se naplnil, podali jsme žádost na tuto akci. Stejně tak se tento prostor otevírá pro další sporty v našem městě.

Po sportovní stránce je hala prověřená, ale co její zázemí?
Právě tato fáze přístavby, bude ještě jedna, se týká z velké části zázemí. Mám na mysli rozšíření toalet, bufetu, nové prostory pro obchodní partnery a pořadatele, tisková místnost atd.

Neméně důležitou součástí sportovního zážitku je mít kde zaparkovat své auto?
Parkování je řešeno jediným možným způsobem, rezervací podélného stání v ulici Dašická. Velký parking pro tyto akce je před gymnáziem Dašická, což zvyšuje kapacitu cca o stovku osobních vozidel. To je maximum, co v obydlené části města můžeme nabídnout. Věřím, že bude dostačující a snad s tím nebude výrazný problém.

Jaké máte ohlasy na to, že se Final Four koná v Pardubicích?
Lidé, kteří se pohybují kolem našeho klubu, všichni to přivítali a těší se. Stejně tak naši skvělí fanoušci. Za ostatní nechci mluvit, ale řeknu vám jedno: Pardubice jsou dobrou destinací už z pohledu lokace města na mapě naší republiky. Jsme pro všechny blízko (úsměv).

Co přinese Final Four do klubové kasy, nebo naopak odnese?
My jsem se snažili před sezonou jednat o celém balíčku oslav šedesáti let výročí pardubického basketbalu. Jeho produkty jsem již vyjmenoval. V tomto došlo k navýšení rozpočtu. Děkujeme z celého srdce, že naši partneři nám tento balíček pomohli naplnit a nyní vidí, že ty akce jsou skvělé. Omlouvám se za to sebevědomí, ale je to prostě pravda. Zkrátka jsme šli do sezony výročí s jasně vydefinovanou ekonomickou rozvahou a s jasnou představou.

Autor: Zdeněk Zamastil

9.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Martin Netolický

Soud zamítl žalobu zbrojaře na hejtmana Netolického

Hřebčín v Kladrubech s novým logem.
16

Národní hřebčín v Kladrubech vstoupil do letošní sezony s novým logem

Po 75 letech zavolá tajná vysílačka Libuše do Londýna

Lázně Bohdaneč - Libuše volá Londýn je akce, která v sobotu připomene 75. výročí působení parašutistů skupiny Silver A v Lázních Bohdanči. Z půdy domu rybničního hospodářství Sádka čp. 148 se ozve replika původní radiosoupravy Libuše, ze které telegrafista Jiří Potůček vysílal depeše zahraničnímu odboji v Londýně. A stane se tak přímo z míst, kde se nachází i původní antény, které zde Potůček před 75 lety zanechal.

Pardubičtí basketbalisté měli v Děčíně pevnější nervy

Pardubice - Udržet třetí místo v případě Děčína, nebo se po dvou prohrách vrátit na vítěznou vlnu, což naopak chtěl pardubický celek. O motivaci měli tradiční rivalové postaráno dostatečně. Nakonec silnější touhu předvedli pardubičtí basketbalisté.

Na olympiádu přijede 1300 mladých sportovců z celé země

Pardubice – Co mají společného snowboardistka Ester Ledecká, tyčkař Jan Kudlička a krasobruslař Michal Březina? Své první medaile a sportovní úspěchy sbírali na olympiádách dětí a mládeže.

Čáslava: Vyhráli, a to se počítá

Pardubice – Po únorovém zákroku Bretta Flemminga se dlouho dával dohromady. S jasným cílem – pomoci Dynamu v baráži o extraligu. O tom, že do prvního duelu obránce Petr Čáslava opravdu nastoupí, se rozhodlo den před zápasem. „Asi pět dnů jsem jel naplno v tréninku a viděl jsem, že to drží. Řekl jsem, že půjdu hrát," popisoval sedmatřicetiletý hokejista.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies