Letos byl poprvé zařazen i dvacetikilometrový závod, nejdelší u nás.
Své zastoupení měl i pardubický oddíl SCPA.

V ženské kategorii vyhrála Lenka Štěrbová ml. Pro zajímavost doplavala hned za mužským vítězem v čase 4:22:13. Téměř o celou minutu porazila i druhého muže v cíli Kučeru z Bohemians Praha. V závěru maratonu ještě zvládla finiš se závodníky končícími svůj kilometrový sprint. Kdo ji viděl, musel uznat, že je ve skvělé formě připravena na svůj srpnový vrchol sezony mezi Francií a Anglií. Jako druhá žena v cíli dvacítky byla Adéla Solská z Opavy před domácí Hanou Novákovou.

Mezi muži zvítězil Jan Štábl (Kometa Brno) před Josefem Kučerou (Bohemians Praha) a Jánem Kútnikem (Kometa Brno). Pardubický veterán Petr Matěna i přes zdravotní problémy, které ho celý týden provázely, zaplaval čas těsně pod pět hodin a obsadil celkové osmé místo.

Závod na pět kilometrů vyhráli Magda Okurková (Kometa Brno) a Michael Mrůzek mladší (Krnov). Z pardubických plavců se nejlépe vedlo Václavu Wernerovi, který v rychlém závodě zaplaval čtvrtý nejlepší čas. Werner je podle trenérů je příslibem budoucnosti pardubického dálkového plavání. Letos sbírá první zkušenosti se závody na otevřené vodě. Dvanáctou pozici obsadil Jiří Kalhous časem 1:16:07. O minutu porazil Radka Táborského. Aleš Rucký obsadil devatenáctou příčku. Alexander Hlavsa prohrál po velkém finiši se svým velkým rivalem Michalem Moravcem a obsadil 24. místo. Filip Hejkrlík skončil devětadvacátý.

Závod žen na pět kilometrů Pardubice neobsazovaly. V nejmladších kategoriích při neúčasti zdravotně handicapované Michaely Štěrbové zvítězili Matěj Kozubek (Bohemians), Pavlína Kubátová (Kolín), Petr Dostál (PK Vysoké Mýto) a Natáli Kleiberová (Kolín). Pardubický benjamínek Jakub Macek skončil v závodě na jeden kilometr na šesté pozici.

Český pohár pokračuje žákovským vrcholem, mistrovstvím České republiky v Hlučíně v sobotu i v neděli.