Ve třetím utkání však Pardubice nenechaly úřadujícího mistra dlouho nastartovat. Po tři čtvrtiny držely s Nymburkem krok, nicméně prohrály 74:90 (34:33). Nejvýraznější postavou Východočechů byl kapitán Štefan Svitek, kapitán slovenské reprezentace.

Tak jako vaše družstvo už dlouho suveréna české nejvyšší soutěže žádný z týmů Mattoni NBL nepotrápil. Pardubická obrana chvílemi připomínala nepropustnou zeď…
Soupeře jsme nepustili do obvyklého tempa. Hráli jsme uvolněně a dlouho drželi Nymburk na uzdě. Zdálo se mi, že nás trochu podcenil.

O pohodě pardubického týmu svědčil fakt, že jste zachytili dva brejky, které normálně Nymburk dotahuje do konce. Třetí už jste nezabrzdili. Kde se stala chyba?
V závěrečné čtvrtině se ohlásila únava. Měli jsme v nohou pětizápasovou bitvu s Děčínem. Nestačili jsme hlídat volné hráče, a to dokáže Nymburk trestat. Nezabránili jsme dvěma trojkám a už jsme se vezli.

Zaznamenal jste osmnáct bodů, z toho v první čtvrtině hned třináct. Přitom váš střelecký průměr činil sedm a půl bodu na zápas…
Možná je v tom kus symboliky, že zrovna v posledním zápase jsem si vytvořil rekord v pardubickém dresu. Spoluhráči mi vytvářeli prostor pro skórování, dařilo se mi i při útočném doskoku.

Bezprostředně po utkání jste v přímém televizním přenosu převzali bronzové medaile. Na pocity se asi nemá cenu ptát?
Pro mě osobně je to parádní pocit. Byl jsem několik let v zahraničí a tam jsem žádnou týmovou trofej nevyhrál. Navíc moje angažmá v Německu končilo trochu hořce. Ve sbírce už mám tři druhá a tři třetí místa ze slovenské nejvyšší souteže, nicméně česká liga má vyšší úroveň. Byl to krásný konec sezony. Rovněž pro Pardubice se jedná o fantastický úspěch. Jsem rád, že jsem k němu přispěl.