O víkendu poutal pozornost duel Mattoni NBL mezi pardubickými basketbalisty s libereckými Kondory, ale také prvoligové zápasy B týmu mužů na Spartě a v Trutnově. Pardubičtí byli úspěšní na padesát procent, a zatím se vejdou do elitní osmičky. Ve II. lize zaujaly vítězné mače basketbalistů Tesly Pardubice, které sehráli v hale ZŠ Studánka.

V elitní osmičce

I. LIGA – MUŽI: BA Sparta Praha – BK Pardubice B 93:79 (20:25, 43:41, 66:67). Body: Harčár 23, Moravec 17, M. Bartheldi 12, Votava 11, Němeček 7, Horák 5.
KARA Trutnov – BK Pardubice B 58:79 (17:17, 34:32, 47:47). Body: Formánek 16, Houser 14 – Votava a Horák po 18, Špaček 16, Moravec 11, Vošlajer 8, M. Bartheldi 6, Němeček 2. Tři čtvrtiny vyrovnaný souboj. Závěrečná čtvrtina však patřila hostím, kteří čtyřmi úspěšnými trojkovými pokusy odskočili domácím ze 47:47 na 51:64. Rozjeté Pardubice pak již uvadající Trutnov nedokázal udržet. „V této soutěži musíme hrát na sto procent po celý zápas a to jsme v tomto duelu nedokázali,“ posteskl si domácí kouč Ladislav Malý…

Pořadí – I. liga, muži: 1. Vyšehrad 24 b., Ústí nad Labem 23 b., 3. Plzeň 2š b., 4. Sokol pražský 22 b., 5. BA Sparta 22 b., 6. Zlín 20 b., 7. Jindřichův Hradec 20 b., 8. Pardubice 20 b., Chomutov 20 b., 10. Benešov 18 b., 11. Písek 16 b., 12. Trutnov 16 b., 13. Prostějov B 15 b., 14. VŠB Ostrava.

Můj dům, můj hrad

II. LIGA – MUŽI: Tesla Pardubice A - ČEZ Basketball Nymburk B 76:72 (27:16 44:32 62:52). Body: Šrámek 27 (6 trojek), Oliva 10, A. Bartheldi 9, Zita 8, Svoboda a Tušl po 7, Rozkot 5, Voráček 3. Tesle se povedl úvod zápasu, kdy získala až desetibodový náskok. Soupeři se povedlo ve třetí čtvrtině vyrovnat, ale po dalších Šrámkových trojkách Tesla opět odskočila na rozdíl deseti bodů. Mírný náskok domácí udrželi až do konce utkání.

Tesla Pardubice A - PM Bohemia Poděbrady 77:68 (18:16 30:38 54:53). Body: Němeček 26 (4 trojky), Rozkot 18, Svoboda 15, Tušl 11, A. Bartheldi 7. V prvním poločase se Tesle nedařilo, soupeř dominoval především na doskoku. Po 25 minutách hry to za stavu 37:47 nevypadalo s domácími příliš dobře. Naštěstí soupeři postupně docházel dech a domácí střelci se se snázeji začali prosazovat. Domácí střelci dostali víc prostoru a zajistili pro Teslu plný bodový zisk.

Pořadí – II. liga: 1. Basketbal Svitavy 18 b., 2. TJ Šumperk 18 b., 3. TJ Žďár nad Sázavou 16 b., 4. BSK TJ Jičín 16 b., 5. TJ Tesla Pardubice 15 b., 6. Slavia TU Liberec 15 b., 7. Slovan Bohnice, 8. ČEZ Basketball Nymburk B 14 b., 9. Sokol Hradec Králové 14 b., 10. BC Sp. Rychnov nad Kněžnou 14 b., PM Bohemia Poděbrady 13 b., 12. USK Praha B 12 bodů.