Tesla vyhrála v Nymburku, kadeti excelují

Pardubice - Přelouči se daří ve Východočeské lize žen, ale domácí prostředí dokázal využít i B tým mužů v oblastním přeboru.

24.2.2010

Kadeti BK Synthesia Pardubice excelovali v Plzni, po průměrném výkony vyhrály i v Klatovech. Muži druholigové Tesly Pardubice vyhráli v Nymburku a naznačili, že odmítají sestupové ohrožení. Vrcholí také soutěže v krajských soutěžích.

Kadeti na špici

EXTRALIGA – U16:
Sokol Plzeň – BK Synthesia Pardubice 37:143 (11: 51, 19: 90, 25:114). Body: M. Peterka 29, Heřman 28, Šoua 24, Vávra 14, Vlček 11, Mikulecký 10, Bekr 8, Chrudimský 8, Cejpek 6, Štěrba 5. Plzeňští hráči vstoupili do utkání s odhodláním a vedli 5:4, ale úsek od 2. do 9. minuty prohráli ostudně 0:43! Tím bylo pochopitelně o osudu utkání rozhodnuto.
TJ Klatovy – BK Synthesia Pardubice 77:91 (22: 30, 36:47, 53:65). Body: M. Peterka 30, Šoula 21, Heřman 17, Vávra 9, Mikulecký 7, Vlček 5, Bekr 2. Klatovy se pozvolna zlepšují a když hosté podali mátožný výkon prohra o 14 bodů byla pro domácí přijatelná. Hosté byli v permanentním vedení, vedli až o jedenadvacet bodů, ale v závěru zásluhou lehkomyslnosti domácí skóre zkorigovali. Vynikli Peterka a Šoula.

Pořadí na špici – extraliga U16: 1. BK Synthesia Pardubice 45 b., 2. BCM Moravská Ostrava 43 b., 3. TJ Sokol pražský 24 18 6 1812:1625 42 b., 4. Jihomoravské basketbalové centrum Brno 40 b. 5. BCM Slezská Ostrava 39, 6. BK Breda & Weinstein Opava 37 b., 7. TJ Klatovy 36 b., 8. Sršni Sokol Písek 35 b…

Tesla překvapila

II. LIGA – MUŽI:
ČEZ Basketball Nymburk B – Tesla Pardubice 69:73 (22:24, 44:42, 64:55). Body Tesla: Oliva 17, Kornherr 15, Eichler 13, Tondr 12, Zita 10, Trojan 6. Favorit z Nymburka nezačal zápas na domácí palubovce vůbec dobře a Tesla vedla 8:2. Až tři trojky pendlů z Mattoni NBL Hubálka a Valce srovnali skóre. Tesla se naopak prosazovala výlučně zpod koše hlavně díky pestré hře pardubických pivotů a hlavně agilního Romana Olivy.
Ve druhé čtvrtině domácí trefili znovu tři trojky když se dvakrát prosadil Němeček hostující z Kolína. Hosté se však trefovali z perimetru a v poločase prohrávali o dva body.
Ve třetí části vedli domácí až o deset bodů. Pardubičtí se ovšem ani za nepříznivého stavu nevzdali a bez střídání odehráli poslední čtvrtinu, ve které radikálně zlepšili obranou hru a dovolili domácím pouze jeden koš ze hry a tři body z trestných hodů. A když k tomu v důležitých chvílích trefil mladičký Martin Tondr dvě trojky, zrodilo se nečekané vítězství. Za zmínku stojí především výsledek poslední čtvrtiny 5:18, velkou zásluhu na tomto skóre měli pardubičtí pivoti Eichler a v této sezo a debutující Kornherr. Hosté se pozoruhodně vyrovnali s absencí rozehrávačů Tylchrta a Voráčka.

BSK TJ Jičín – Tesla Pardubice 74:72 (14:16, 37:27, 52:50). Body Tesla: Trojan 25, Eichler 13, Voráček 9, Oliva 8, Zikuda 7, Štěrba 4, Drahoš a Kornherr 3. Pardubičtí ve 4. minutě vedli již 11:4. Domácí se však poté zlepšili a slibný náskok stáhli a ve druhé čtvrtině vývoj utkání obrátili, k čemuž jim pomohla především změna obrany na zónovou. S touto obranou se Tesla jen těžce vyrovnávala a v poločase z toho pramenilo desetibodové vedení domácích.
Ve druhé půli hosté, zlepšili obranu a nepouštěli domácí do lehkých zakončení. Navíc se proti zóně prosadili i z dálky a v rozmezí 26. až 29. minuty dvanáctibodovou šňůrou vymazali ztrátu z první půle. Ve výborném výkonu pokračovala Tesla i v poslední části. Šest minut před koncem vedla dokonce 61:54… V poslední minutě byl stav 70:70, domácí však v následné dramatické koncovce proměnili dva trestné hody, dokázali ubránit i poslední útok Tesly a o dva body nakonec zvítězili. Výborný výkon podal debutant Trojan (25 bodů).
Pořadí ve druhé polovině tabulky II. ligy: 7. TJ Tesla Pardubice 26 b., 8. Sokol Darren Chrudim 25 b., 9. BC Sp. Rychnov nad Kněžnou 25 b., 10. Slavia TU Liberec 24 b., 11. PM Bohemia Poděbrady 23 b., 12. BK Pelhřimov 20 bodů.

Krajské soutěže

VČ LIGA ŽENY:
BK Přelouč – BK Studánka C 62:43 (27:21). Body: Roubová 18, Hrubešová 14, D. Rambousková D.10, Nováková 9, Richterová a Němečková 4, Nevolová 2, Rambousková L. 1 – za hosty: Rolenská 15, Málková 11 Zápas průměrné úrovně, ve kterém domácí hráčky často chybovaly a rychlejšího, i když menšího soupeře, nechaly doskakovat a bodovat. Zlom přišel na začátku poslední čtvrtky, kdy ze stavu 38:34 utekly Studánce na 50:34 a bylo rozhodnuto.

BK Přelouč – Jiskra Ústí nad Orlicí 56:42 ( 30:26). Body: Nováková 21, D. Rambousková 10, Hrubešová 8, Richterová a Roubová 6, Hlavatá 4. Z bojovného, ale průměrného utkání, stojí za zmínku jen průběh po obrátce – Ústí první 3 minuty vyhrálo 10:0 a vedlo 36:30, zbytek čtvrtiny však prohrálo 0:19! Přelouč získaný náskok již nepustila…
TJ Pardubičky - SŠB Pardubice 77:69 (37:29). Body: Marešová B. 23, Foretová A. 9, J. Voráčková J. 8, Janecká K. a Přibylová A. po 6, Svobodová M. Soupeř z Pardubiček si téměř po celý zápas udržoval mírný náskok. Body: B. Marešová 23, A. Foretová A. 9, J. Voráčková . 8, K. Janecká K. a A. Přibylová po 6, M. Svobodová, 5, Horáčková 4, Rousková 3, Romová K. a M. Drozenová po 2, Jičínská 1 – T. Dušková 26, Včelišová 20, Lhotáková 18.

OBL. PŘEBOR – MUŽI:
BK Přelouč B – BK Rychnov nad Kn. C 71:47 (39:31). Body: Bulušek 25, Kmošek 18, P. Tužil 11, Šimon 6, Šindelář a Hývl 4. Válek 3. Po první desetiminutovce hosté vedli především zásluhou střelce Pražáka (13 bodů) 17:13 a na výhru domácích nad vítězem druhé skupiny to vůbec nevypadalo. Zlepšení v obraně , zrychlení a především úspěšnější střelba znamenaly obrat, vedení už v poločase, které pak po trháku ve 28. minutě narostlo na 56:37. V závěru si v pohodě zahráli všichni hráči domácího béčka.

BK Přelouč B – TJ Náchod 57:49 (28:24). Body: Bulušek 16, Tužil Pavel 11, Hývl 9, Kmošek 8, Tužil Vojta a Kautský 5, Šimon 3. Další soupeř s výškovou převahou a zkušeností, největší potíže domácím dělali robustní Vaněček s 2l body a nejvyšší hráč na hřišti Domáň ( jen 10). Ve vyrovnaném utkání usilovně bojující Přelouč většinou vedla čtyři minuty před koncem 47:43 – signál k trháku dali Kmošek a V. Tužil trojkami a zrodilo se zasloužené vítězství. Stínem víkendu byla zranění Válka a Buluška – oba výrony kotníků.

Jilemnice - Sokol Pardubice 80:72 (40:36). Body: Kúth 24, Bureš 18, J. Štěpánek 9, P. Pokorný 8. BSK TJ Jičín B– Sokol Pardubice 79:75 (35:38). Body: Kúth 29, Bureš 25, J. Štěpánek 13. Hráči Sokola Pardubice bojovali v obou utkáních až dokonce o vítězství, která jim však pokaždé v posledních minutách, unikla. Nicméně předvedené výkony jsou příslibem do dalších zápasů.

Autor: Jaroslav Mach

24.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.