Třetí den, třetí medaile. Moravec si ve stíhačce vystřílel olympijské stříbro

Soči - Perfektní taktický výkon. Český biatlonisté vybojovali ve svém druhém startu na olympijských hrách v Soči druhou medaili. Po bronzu Jaroslava Soukupa ve sprintu zazářil Ondřej Moravec ve stíhacím závodě, v němž vybojoval stříbro.

10.2.2014 AKTUALIZOVÁNO 10.2.2014

Dočkal se. Biatlonista Ondřej Moravec se raduje ze zisku stříbrné medaile ve stíhacím závodě na olympijských hrách v Soči.Foto: ČTK/AP/Kirsty Wigglesworth

Od zvláštního zpravodaje Deníku

Moravec na 12,5 kilometru dlouhé trati nechyboval ani na jedné ze čtyř střeleckých položek a nestačil pouze na vítězného Francouze Martina Fourcadea. „Tohle je něco, na co jsem čekal docela dlouho a v co jsem snil. Olympiáda je vrchol, je to neskutečné," radoval se Moravec.

Devětadvacetiletý reprezentant získal první velkou medaili v individuálním závodě, zatím jediný kov má z loňského mistrovství světa v Novém Města na Moravě, kde pomohl k bronzu smíšené štafetě.

Po projetí cílem křičel radostí. „Cítil jsem obrovskou úlevu i radost dohromady. Závod strašně bolel, byl těžký," přiznal.

Moravec startoval do stíhačky z osmé pozice patnáct sekund za vítězem sprintu Olem Einarem Björndalenem z Norska. Do první střelby stáhl manko na polovinu. Na položkách si počínal rozvážně, ale čistě. Chybu neudělal ani při střelbě vestoje, což ho společně s dobrým během posunulo na druhou příčku.

Moravec v Soči zatím neminul

Pouze tři biatlonisté zastříleli stíhací závod čistě, Moravcovi se to povedlo podruhé v životě.

Český reprezentant v součtu se sprintem na střelnici ani jednou neminul. To se v Soči povedlo už jen Christophu Sumannovi z Rakouska. „Po ležákách jsem si říkal, že už to musím dát. Maximálně jsem se soustředil na střelbu, protože kdybych minul, byl to konec. Po čtvrté střelbě jsem věděl, že už druhé místo udržím," dodal Moravec, který zaostal čtrnáct sekund za Fourcadem.

Jako třetí vyjel do stíhačky Soukup a po dvou střeleckých položkách vleže útočil na stupně vítězů, jenže vestoje čtyřikrát minul. „S Ondrou jsme se na medaili vystřídali. Domluvili jsme se takhle. Akorát jsem nechtěl být tak vzadu," usmíval se Soukup, který nakonec obsadil dvacáté místo.

Svému parťákovi Moravcovi před závodem ukazoval bronz, který si den předtím odnesl ze slavnostního ceremoniálu. „Říkal, že se mu líbí a že to zkusí taky," doplnil Soukup.

ON-LINE ze stíhacího závodu biatlonistů čtěte ZDE

Biatlon:

Muži - stíhací závod 12,5 km: 1. M. Fourcade (Fr.) 33:48,6 (1 tr. okruh), 2. Moravec (ČR) -14,1 (0), 3. Beatrix (Fr.) -24,2 (1), 4. Björndalen (Nor.) -25,9 (3), 5. Usťugov (Rus.) -36,7 (1), 6. Schempp (Něm.) -39,1 (1), 7. Svendsen (Nor.) -40,2 (1), 8. Eder (Rak.) -40,3 (2), 9. Rastorgujevs (Lot.) -48,3 (1), 10. Landertinger (Rak.) -48,9 (3), …20. Soukup -1:46,4 (4), Šlesingr (oba ČR) nestartoval.

Autor: Jaroslav Kára

10.2.2014 VSTUP DO DISKUSE

Na zámku v Pardubicích se bude ochutnávat víno a hrát hudba.

Festival vína a Vinařská noc se spojí. Na zámku bude živo

Jan Kolář

Útočník Kolář se vrací. Bude hrát s Píšou za Trutnov

Tři body z Vítkovic! Fotbalisté Pardubic udrželi náskok i v oslabení

Ostrava, Pardubice – To, co se jim nepodařilo na jaře, na třetí pokus zvládli. Pardubičtí fotbalisté vyhráli na Městském stadionu v Ostravě nad Vítkovicemi. Ve druhé půli přitom hráli přes půl hodiny v oslabení.