VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Třetí kvalifikace na 119. Velkou pardubickou ČP

Pardubice /VČETNĚ PROGRAMU DOSTIHOVÉHO ODPOLEDNE/ - V sobotu se běží třetí kvalifikace na 119. Velkou pardubickou České pojišťovny Velká cena Skanska a. s., steeplechase cross country na 5800 metrů. Na startovní listině figuruje čtrnáct koní a jezdců – třináct z domácích stájí a jeden z Anglie.

22.8.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Profimedia

Favorité III. kvalifikace? Sixteen a Mandarino

Sobotní vrchol bude skvěle obsazeným dostihem. Pouhá trojice koní má již účast ve Velké pardubické České pojišťovny zajištěnou. Jsou to dvojnásobná vítězka Sixteen, druhý z květnové Velké ceny města Pardubice Mandarino a anglický Super Lord, který byl koncem března v Kemptonu třetí v dostihu na 4800 metrů.

Favority dostihu budou Sixteen (ž. Bartoš), Mandarino (ž. Myška), Numero Due (Urbánek) a Baggio (Tůma Petr). Překvapit by mohli Tiumen (žk.Váňa ml.), Gawain (Korpas), anglický Super Lord (ž. Faltejsek) a možná stejně jako před rokem v tomto dostihu Marath (Sovka), který byl druhý za Juventusem.

Velmi dobří a zkušení jsou i ostatní startující, někteří půjdou zřejmě na jistotu s cílem kvalifikovat se. Dalšími uchazeči o start ve Velké pardubické České pojišťovny jsou Hirsch (ž. Andrés), který v loňském ročníku skončil druhý, Ligreta (Baluchová), Marka (Složil), Montgomery (Temel), Purpur (Liška) a Roosevelt (ž. Kousek).

Výborně obsazené jsou i rámcové dostihy, ve kterých uvidíme celou řadu koní z naší překážkářské špičky.

Celkem je na programu „Slovenského dne“ devět překážkových dostihů, první bude odstartován ve 13.00 hodin.

Anglický kůň Super Lord na startu

Sobotní kvalifikaci poběží také jeden zahraniční kůň – anglický jedenáctiletý tmavý hnědý valach Super Lord. V jeho sedle bude český žokej Jan Faltejsek.

„Konečně po letech v Anglii, kde sezona teprve začíná, někdo vyslyšel naše rady. Tedy aby k nám koně přivezli už v létě, zde je připravovali, absolvovali s nimi nějaké závody a seznámili se se závodištěm. Tím se pak zvyšuje jejich šance pro Velkou,“ pronesl Miroslav Petráň, předseda představenstva Dostihového spolku Pardubice.

Koně z Anglie a Irska se v Pardubicích většinou objeví až těsně před Velkou pardubickou České pojišťovny. Super Lord, jehož připravuje trenér J. A. B. Old, je výjimkou. Poběží už nadcházející třetí kvalifikaci a ve Velké ceně Skanska poměří síly s tuzemskou špičkou v čele se Sixteen, vítězkou posledních dvou ročníků říjnového překážkového vrcholu. „Pravděpodobně by měl přijet i jeho majitel,“ poznamenal Petráň.

Super Lord za svou kariéru dosud odběhal patnáct překážkových dostihů. Dvakrát startoval na proutěnkách. Na nich vybojoval jedno vítězství v roce 2005 ve Windsoru. Třináctkrát startoval ve steeplechase. Dvakrát dokázal vyhrát – v březnu 2007 ve velšském Bangoru a v prosinci téhož roku ve Warwicku. V obou případech byl v jeho sedle žokej Jason Maguire.

Letos Super Lord dva ze tří dostihů, v nichž startoval, nedokončil. Dařilo se mu pouze v březnu v Kemptonu, kde skončil třetí ve steeplechase na 4800 metrů. Tím však zároveň splnil kvalifikační podmínky pro účast ve 119. Velké pardubické ČP.

Tipy dostihového experta pro sázky

I. Claudio – Imágo – Derby Sharp. II. Charnela – Marsylianka – Zulejka. III. Del Sole – Amant Gris – Mastman. IV. Sixteen – Mandarino – Baggio. V. Life Is Life – Sherardo – Nepal. VI. Bremen Plan – O´Key – Trezor. VII. Ignacio – Baccarat – Datiffo VIII. Cabernet – Cyril – Fantastyka IX. Moja Slodycz – Marcanta – Orok.


Dostihy: Sobotní program Slovenského dne na závodišti v Pardubice

Cena Destinační společnosti východní Čechy s Radiem OK

Steeplechase cross country – IV. kat. 4500 m – 50 000 Kč

Tip na vítěze: Claudio, Imágo, Derby Sharp. Překvapení: Shapass.

13.35:

Cena České spořitelny

Steeplechase cross country III. kat. – 4200 m – 80 000 Kč

Tip na vítěze: Ignacio, Baccarat, Datiffo. Překvapení: Bambino.

14.15:

Cena společnosti JAST, s.r.o.

Steeplechase cross country – II. kat. – 5200 m – 100 000 Kč

Tip: Del Sole, Amant Gris, Mastman. Překvapení: Isar.

15.00:

Velká cena Skanska, a.s.

III. kvalifikace pro VP ČP

Steeplechase cross country – cena NL – 5800 m – 200 000 Kč

Tip na vítěze: Sixteen, Mandarino, Baggio. Překvapení: Montgomery.

15.35:

Cena společnosti

Agropodnik Humburky

Steeplechase – III. kat. – 3900 m – 80 000 Kč

Tip na vítěze: Life Is Life, Sherardo, Nepal. Překvapení: Sedar.

16.10:

Cena Premin

Steeplechase cross country- IV. kat. – 4000 m – 50 000 Kč

Tip na vítěze: Bremen Plan, O´Key, Trezor. Překvapení: Ursan.

16.45:

Cena Orling – s.r.o.

Steeplechase cross country – III. kat. – 3900 m – 80 000 Kč

Tip na vítěze: Charnela, Marsylianka, Zulejka. Překvapení: Best Lady.

17.20:

Cena společnosti Léčebné

Lázně Bohdaneč, a.s.

Steeplechase cross country – IV. kat. – 4000 m – 50 000 Kč

Tip na vítěze: Cabernet, Cyril, Fantastyka. Překvapení: Salgado.

18.05:

Cena Asociace hotelů a restaurací

proutěné přek., III. kat. – 3200 m – 80 000 Kč

Tip na vítěze: Moja Slodycz, Marcanta, Orok. Překvapení: Hipo Jape.

(jma)

Dostihy: Ve třetí kvalifikaci na Velkou pardubickou České pojišťovny startuje v sobotu čtrnáct koní

Pardubice/ Zdejší Dostihové závodiště bude dnes v permanenci. Uskuteční se zde devět překážkových dostihů, tím nejsledovanějším bude III. kvalifikace České pojišťovny – Velka cena Skanska, a.s. steeplechase cross country na 5800 metrů o 200 000 Kč.

Na startu hlavního dostihu se sejde čtrnáct koní, třináct z domácích stájí,  jeden z kolébky turfu – z Anglie.

Startovní listina: 1. Baggio (Tůma), 2. Sixteen (ž. Bartoš), 3. Marath (Sovka), 4. Tiumen (žk. Váňa ml.) 5. Mandarino (ž. Myška), 6. Ligreta (Baluchová), 7. Marka (Složil), 8. Purpur (Liška), 9. Hirsch (ž. Andrés), 10. Gawain (Korpas), 11. Super Lord (ž. Faltejsek), 12. Montgomery (Temel), 13 Roosevelt (ž. Kousek), 14. Numero Due (Urbánek).

Jedenáctiletého tmavého valacha Super Lorda povede žokej Dušan Faltejsek.  „Umí cválat, je to spolehlivý skokan. Potřebuje tvrdší podklad. V Pardubicích by se měl především seznámit s tamní dráhou,“ sděluje žokej Faltejsek. Jakou má aktuální formu? „Myslím, že na tom není špatně, je to vytrvalec a má už něco za sebou,“ dodal Faltejsek. Favorité se ho však příliš neobávají, jak přiznal například žokej Bartoš.

Dnešní dostihové odpoledne v Pardubicíích začíná ve 13 hodin. ⋌(jma) 

22.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká.
19

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.

„Film je velká alchymie,“ říká producent Miroslav Šmídmajer

Pardubice - Jako producent se Miroslav Šmídmajer podílel na více než desítce filmů, naposledy na Kleinových Básnících či Dvojnících v hlavní dvojroli s Ondřejem Sokolem. Má za sebou i řádku realizovaných scénářů, dokumentárních filmů a pustil se několikrát i do režie celovečerních filmů. Svůj nejnovější snímek Miluju Tě modře uvedl osobně v pátek v Pardubickém letním kině.

Help Jam Fest tentokrát podpoří Ondřeje

Pardubice - Hudba spojuje, hudba pomáhá. To je motto projektu Help Jam Fest, který se odehraje v neděli na venkovní stage Sportovního parku Pardubice 2017 v parku Na Špici. 

OBRAZEM: Nově narozená miminka z Pardubicka

Pardubice - Díky vstřícnosti pardubické porodnice vám dnes na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších Pardubáků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení