„Osobák mám o něco lepší ale s předvedeným výkonem jsem spokojený,“  komentovala své plavecké vystoupení naše triatlonová jednička. Dlouho s ním držel krok Pavel Paták (TTK Slavia VŠ Plzeň), který si časem 17:44 vybojoval druhou pozici na startu běhu. Plavecky se příliš nedařilo Přemyslu Švarcovi (TTK Slavia VŠ Plzeň) – 18:30, třetí pozici po plavání tak vybojoval Jan Čelůstka (Labe Tri club). Solidním časem 18:11 se blýskl čtyřicátník Tomáš Kočař (Ekol team), který ale s tímto výsledkem spokojený příliš nebyl.

Svůj loňský plavecký výkon nezopakoval František Kubínek, naopak minutové  zlepšení se podařilo Lukáši Tomáškovi (oba Ekol elite TT team. V ženách si ve vodě nejlépe vedla stejně jako loni Tamara Stonová (Ironman Sudoměř) – 18:51 před Šimákovou (Jablonec) a Dudkovou (Nový věk triatlonu).

Celkovým pořadím ale ještě mohl zamíchat běh na 10 km, na který se vybíhalo Gundessenovou metodou ( tj. s časovými odstupy jaké byly po plavání). O vítězství Filipa Ospalého nebylo od úvodních metrů běhu pochyb, v tréninkovém tempu si zajistil v čase 31:00 vítězství takřka s dvouminutovým náskokem před Přemyslem Švarcem, který se na běhu posunul z osmé na druhou příčku. Třetí pozici si zajistil Lukáš Tomášek. V běhu žen uhájila první pozici s přehledem Tamara Stonová. Druhá skončila Šimáková, třetí Dudková. Sezona je odstartována.