Druhý únorový nájezd Válečníků na Pardubice už se Děčínu vydařil. Jeho trenér by ale měnil ligovou výhru za pohárové prvenství. Ve Svitavách se řešila jenom výše výsledku a pro oslabené Tury nedopadlo nerovné měření sil nijak hrozně.

BK JIP Pardubice – BK Armex Děčín 66:78 (19:15, 32:30, 48:53).
Body: Kotas 18 (6 trojek), Švrdlík 15, Pandula 12, Wall 9, Autrey 6, Nečas 4, Půlpán 2 – Stria 14, Houška 12, Vyoral a Jelínek po 11, Pomikálek 10, Bažant 6, Šiška a Kroutil po 5, Landa 4.
Rozhodčí: Matějek, Kurz, Nejezchleb.
Trojky: 10:11.
Trestné hody: 14/6 – 27/19.
Fauly: 23:18.
Doskoky: 40:41.
Diváci: 1036.

Domácí zahájili v euforii minulého týdne, ovšem tříminutový střelecký výpadek, Děčín nastartoval. Nejvyššího vedení dosáhla Beksa po pěti minutách druhého kvartálu (30:21). Jenže soupeř ho téměř zlikvidoval.
„Do utkání jsme vstoupili s velkým sebevědomím, bohužel ten náskok měl být větší, než byl," zalitoval pardubický kouč Tomáš Bartošek.

Zápas se začal lámat ve třetí čtvrtině. Domácí vedli 41:35 a ztrátou zazdili útok. Válečníci s nimi udrželi krok a dvě minuty před koncem zatroubili k definitivnímu obratu.

„Ve třetí čtvrtině se to tahalo bod po bodu, chvíli byl v plusu Děčín, díky trojkám jsme se pak dostali do plusu my. Já bych viděl důležitý faktor v tom, že jsme měli nízkou úspěšnost trestných hodů, protože kdybychom udrželi standardní procento, tak jsme mohli jít do koncovky s náskokem čtyřech pěti bodů. Bohužel se šlo do posledních minut při vyrovnaném stavu a Děčín toho využil. V závěru byl klidnější, nevím, jestli sebevědomější, ale skóroval z lepších pozic a vyhrál," poznamenal Bartošek.

Bohemilk Tuři Svitavy – ČEZ Basketball Nymburk 69:98 (17:22, 37:56, 54:76).
Body: Doaks 20, Bruinsma 16, Teplý 13, Vaňák 8, Andres 6, Jaroš 4, Bašta 2 – Hruban 20, Sant-Roos 16, Dixon 14, Randle 11, Peterka 10, Kříž 8, Svoboda 6, Benda 4, De Zeeuw 4, Houška 2, Jagodič 2, Welsch 1. Rozhodčí: Baloun, Jedlička, Pokorný. Fauly: 18:23.
Pět chyb: 37. Bruinsma (Svitavy).
Trestné hody: 18/11 – 18/13.
Doskoky: 38:41.
Trojky: 6:11.
Diváci: 814.
Nejlepší hráč zápasu: Howard Sant-Roos (Nymburk).

Domácí bez zraněného rozehrávače Jonese v první čtvrtině třikrát vedli. Postupně se ale projevila vysoká herní kvalita favorita, který si bez potíže dokráčel pro očekávané jasné vítězství. Domácí ale zanechali docela sympatický dojem a rozhodně neudělali ostudu.

„Myslím si, že jsme i bez Jones utkání zvládli dobře," potvrdil trenér Stanislav Petr.

Další výsledky – 32. kolo: Prostějov – USK Praha 65:69, Ostrava – Opava 95:84, Kolín – Brno 81:66, Ústí nad Labem – J. Hradec 92:71.