Vedoucí trio v soubojích s Východočechy předvedlo sílu

Hradec Králové, Pardubice - Ženská basketbalová liga: Nejlépe v sobotu favoritovi vzdorovala pardubická Pliska.

17.10.2011

Páté kolo nejvyšší domácí soutěže překvapení nepřineslo. I proto z něj východočeští zástupci vyšli naprázdno.

VŠ Praha - BK Pliska Studánka Pardubice 79:57 (17:11, 30:25, 50:36).

Body: Tarasaová 16, Mircheová a Reisingerová po 12, Vorlová 10, Elhotová a Šmídková po 9, Vyoralová 8, Salačová 3 Kramperová 13, Březinová 12, Jedličková a Petrásková po 7, P. Chocholoušová 5, Bělohoubková a Habětínková po 4, Pavlasová 3, Dvořáková 2.

Zase ta třetí čtvrtina! Jako kdyby vždy dal někdo pardubickým hráčkám o přestávce do pití uspávací prášek. Na půdě favoritek zahájily bez bázně a hany a vedly 7:4 či 9:3. Přestože hrubě nezvládly konec první části, dalších deset minut se držely velice statečně. V 17. min. prohrávaly o jediný bod a rovněž poločasové skóre, kdy byly pozadu pouze o pět bodů, vypadalo nadějně. Jenže po pěti minutách třetího dějství vedly vysokoškolačky již o patnáct bodů a tento náskok si udržovaly. Minutu a půl před koncem se domácí basketbalistky dostaly na rozdíl dvaceti.

Kara Trutnov - ZVVZ USK Praha 59:89 (15:21, 33:49, 47:72).

Body: Šnajdrová 17, Nováková 10, Vacková 8, Mišurová 7, Záplatová 6, Hindráková 5, Mervínská 4, Mäkitalová 2 Milton-Jonesová 20, F. Eldebrinková 14, Montanaová a Vítečková 12, Zrůstová 7, Elhotová 5, Bartoňová 4, Kulichová 2, E. Eldebrinková 2. Rozhodčí: Milata, Lukeš. Fauly: 18:19. 5 osobních chyb: 1:0 (Vacková). Trestné hody: 21/18 20/15. Trojky: 3:6. Doskoky: 36:45. Diváci: 650.

Kara chtěla s úřadujícími mistryněmi sehrát rozhodně kvalitnější partii než se jí v sobotu podařilo. Hostující kolektiv v Krkonoších dominoval a na třicetibodové vítězství se příliš nenadřel. Střelecky táhla domácí Šnajdrová, k ní se však bohužel tentokrát nikdo nepřidal. Trutnov si připsal druhou ligovou porážku v řadě.

Frisco Brno - Sokol Hradec Králové 94:58 (25:17, 59:32, 79:43).

Body: Abdiová 21, Hanušová 15, Pecková 12, Robinsonová 12, Hejdová 11, Thomasová 10, Stehlíková 7, Stalvantová 5, Páleníková 1 Kuthanová 13, Hartigová 9, Ovsíková 8, Rosenbaumová 7, Zavázalová 6, Hausknechtová 5, Bartáková 5, Čepelková 2, Stará 2, Horáková 1. Rozhodčí: Kapaňa, Válek. Fauly: 14:18. Trojky: 8:4. Trestné hody: 19/12 14/10. Diváci: 350.

Úvod zápasu patřil hradeckým „lvicím“, které zejména zásluhou Hartigové až do 4. minuty vedly. Brněnský favorit záhy vyrovnal na 9:9 a poté spustil bodovou šňůru. V 8. minutě domácí hráčky měly už náskok třinácti bodů a utkání bylo prakticky rozhodnuto.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Pardubice – Folkový festival Pernštejnská fortuna vznikl před pěti lety na pardubickém zámku jako jeden z vrcholů oslav Pernštejnského roku. Hlavní impulz jeho zrodu daly folkové koncerty na Příhrádku, které před deseti lety začala pořádat skupina Marien pro oživení této části historického centra města pouličním muzicírováním.

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.