Úterní zápas, který mohl rozhodnout o pardubické záchraně ničím nevybočoval.

„Celá série je hodně takticky svázaná, protože oba týmy ví, o co hrají. Z toho pramení občasná nervozita na hokejkách a nepřesná zakončení," myslí si pardubický útočník Ivo Teichman.

V pátém duelu si museli diváci na první gól počkat až do 26. minuty, kdy se z dorážky prosadil hostující Zavadil. Na něho navázal o minutu později kapitán Pražanů Bína. Také další dvě trefy přišly v rychlém sledu. Ve 31. minutě nejprve Janeček snížil, o půl minuty nato ovšem vrátil Vinohradům dvoubrankové vedení Zb. Stuchlík. Poslední slovo ve druhé části si však přivlastnil Zozulák a jeho tým se znovu dostal na dostřel.

Závěrečná perioda jenom potvrdila Teichmanova slova. o taktické bitvě. Očekávaná změna skóre dlouho nepřicházela, až se v 58. minutě prosadil Gregor a výrazně tak Vinohrady přiblížil k prodloužení série. Ze závěrečného tlaku pak domácí Sokol pouze vytěžil snížení z hole Dleska.

„Velký problém byl určitě v produktivitě. Nám se šance proměnit nepovedlo. Navíc jsme dělali zbytečné chyby, které soupeř dokázal potrestat," říká Teichman.

Série se tak za stavu 3:2 pro Pardubice opět přesouvá do Riegerových sadů. Celky čeká čtvrtý zápas v šesti dnech.

„Únava bude znát, ale to je pro oba týmy stejné. Vinohrady nás zatím dvakrát za sebou porazit nedokázaly. Navíc máme stále zápas k dobru, takže jedeme do Prahy sérii ukončit," dodává Teichman.

1. kolo play down

5. zápas
Sokol Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady 3:4 (0:0, 2:3, 1:1). Branky a asistence: 31. Janeček, 36. Zozulák (Burian), 60. Dlesk (Teichman) – 26. Zavadil, 28. Bína, 32. Zb. Stuchlík, 58. Gregor. Rozhodčí: Valenta – Žďárský. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváků: 237. Pardubice: Levínský – Ďopan, Škeřík, Oubrecht, Krigovský, Lisa, Brychta, Kunt, Šťastný – Zozulák, Teichman, Burian, Janeček, Dlesk, Chmelař, Formánek, Junek, Němeček.

Odehráno
1. zápas: Sokol Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady 6:4.
2. zápas Sokol Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady 4:2.
3. zápas: TJ Sokol Královské Vinohrady – Sokol Pardubice 10:7 (3:1, 2:1, 5:5).
4. zápas: TJ Sokol Královské Vinohrady – Sokol Pardubice 4:6 (1:1, 1:2, 2:3).
Stav série: 3:2 pro Pardubice.

Dnes
6. zápas: TJ Sokol Královské Vinohrady – Sokol Pardubice (20.00, hala Riegrovy sady).

Případně
7. zápas: Sokol Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady (so 12.00 nebo 21.00, hala Dašická).