VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Východočeští atleti soupeřili v pražské nafukovací hale

Pardubice - Skutečným atletickým gigantem se staly společné přebory Pardubického a Královéhradeckého kraje v atletice OPEN, když pořadatelé z Hvězdy SKP Pardububice napočítali přes 600 jednotlivých startů.

3.2.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Petra Slámová

Více než osmihodinový maraton disciplín obsadilo na 25 východočeských oddílů, které sice soupeřily společně, ale vyhodnoceny byly jednotlivě oba kraje. V Pardubickém kraji byla nejúspěšnější Hvězda SKP Pardubice s 38 medailemi (13 zlatých, 14 stříbrných, 11 bronzových) před AC Pardubice s 31 medailemi (15/8/8) a Ústím nad Orlicí s 13 medailemi (3/7/3). Za Královéhradecký kraj byl nejúspěšnější Sokol Hradec Králové s 26 medailemi (11/9/6) před Týništěm nad Orlicí s 11 medailemi (5/2/4) a Dvorem Králové se 6 medailemi (1/3/2). V závodě bylo dosaženo celé řady vynikajících výsledků, z nichž vyniká koule Kárníkové (16,37 m), 400 m Hrstky (48,57 s) a Eidrnové (55,65 s), trojskok Kučery (14,90 m, všichni Hvězda), dálka Tamchynové z AC Pardubice (575 cm) a koule hradeckého Cejnara (16,88 m).

Z výsledků Pardubického kraje: 60 m – žáci: 1. Ďuriač (SLATI) 7,92, 2. Lašek (LITOM) 7,99 s, 3. Bartůšek (HVEPA) 8,13 s, žákyně: 1. Baťová (VMYTO) 8,00 s, 2. Havlová (USORL) 8,56 s, 3. Prouzová (HVEPA) 8,57 s, ženy: 1. Váňová (ACPAR) 7,93 s, 2. Čadová (USORL) 8,03 s, 3. Antušková (ACPAR) 8,13 s, muži: 1. Němec (ACPAR) 7,13 s, 2. Voborník (HVEPA) 7,16 s, 3. Talácko (AFKCR) 7,26 s, dorostenci: 1. Hercík (HVEPA) 7,42 s, 2. Čížek 7,61, 3. Dočkal (oba ACPAR) 7,62 s, 60 m př. – žákyně: 1. Paulusová (SAKCR) 10,33 s, 2. Vytlačilová (ATPOL) 10,53 s, 3. Havlová (USORL) 11,79 s, muži: 1. Žák (AFKCR) 9,32 s, junioři: 1. Hedvičák (ACPAR) 8,27 s, dorostenky: 1. Řehounková 9,27 s, 2. Valentová (obě ACPAR) 9,56 s, 3. Maršálková (LITOM) 11,07 s, ženy: 1. Chmelařová 9,28 s, 2. Nosková (obě ACPAR) 9,45 s, 3. Dosedělová (SVITA) 9,53 s, žáci: 1. Říha (ACPAR) 8,87 s, 2. Matějka (SAKPU) 9,27 s, 3. Roček (HVEPA) 10,71 s, dálka – muži: 1. Kučera 691 cm, 2. Beneš (oba HVEPA) 617 cm, 3. Jírek (ACPAR) 599 cm, koule – žáci: 1. Říha (ACPAR) 12,80 m, 2. Čapek J. (HVEPA) 12,00 m, 3. Matějka (SAKPU) 11,21 m, dorostenci: 1. Čapek D. (HVEPA) 14,87 m, 2. Bartůněk (LITOM) 14,74 m, 3. Blažek (HVEPA) 13,90 m, muži: 1. Jirásek (HVEPA) 15,06 m, 2. Tlapák (USORL) 15,04 m, 3. Kvapil (ATPOL) 14,39 m, ženy: 1. Kárníková 16,37 m, 2. Svatošová 13,56 m, 3. Klímová (všechny HVEPA) 12,90 m, dorostenky: 1. Zrůstová (SAKCR) 10,98 m, 2. Šedivá (HVEPA) 10,83 m, 3. Řehounková (ACPAR) 10,60 m, tyč – ženy OPEN: 1. Nosková (ACPAR) 340 cm, 2. Hanousková (HVEPA) 270 cm, 3. Paulusová (SAKCR) 270 cm, dálka – ženy OPEN: 1. Tamchynová 575 cm, 2. Chmelařová 565 cm, 3. Luticová (všechny ACPAR) 536 cm, 3000 m – žáci: 1. Vondra (USORL) 9:59,54 min, 2. Kopecký (HVEPA) 10:55,50 min, muži: 1. Řemínek (CHOCE) 9:13,09 min, 2. Hübl (USORL) 9:25,83 min, 3. Kalina (HVEPA) 9:33,43 min, 800 m – žáci: 1. Roček (HVEPA) 2:24,48 min, 2. Lakota (CHOCE) 2:26,39 min, 3. Sion (ATPOL) 2:35,78 min, muži: 1. Svoboda (HVEPA) 1:58,01 min, 2. Koutný (ATPOL) 1:58,47 min, 3. Klička (SVITA) 2:01,11 min, dorostenci: 1. Mašín (ACPAR) 2:03,30 min, 2. Siegel (CHOCE) 2:27,15 min, 3. Kratochvíl (HVEPA) 2:42,22 min, ženy: 1. Dudková (USORL) 2:28,11 min, 2. Ručová 2:38,02 min, 3. Hojecká (obě ACPAR) 2:46,10 min, výška – muži: 1. Novák (ACPAR) 195 cm, 2. Žák (AFKCR) 185 cm, 300 m – žákyně: 1. Dostálová (SAKPU) 46,01 s, 2. Skalická (CHOCE) 47,37 s, 3. Večeřová (LITOM) 49,53 s, žáci: 1. Šafář (USORL) 40,07 s, 2. Lašek (LITOM) 42,93 s, 3. Le Viet (ATPOL) 43,47 s, 400 m – dorostenci: 1. Kozák (LITOM) 56,79 s, 2. Hercík (HVEPA) 58,98 s, ženy: 1. Eidrnová 55,65 s, 2. Jelínková 57,31 s, 3. Ulrichová (všechny HVEPA) 58,72 s, trojskok – muži: 1. Kučera (HVEPA) 14,90 m, 2. Veselý (ACPAR) 14,14 m, 3. Beneš (HVEPA) 13,58 m, ženy: 1. Tamchynová (ACPAR) 11,67 m, 2. Vladyková (HVEPA) 10,93 m, 3. Soudková (HVEPA) 9,93 m, koule – žákyně: 1. Pokorná (CHOCE) 9,60 m, 2. Havlová (USORL) 8,71 m, 3. Šobrová (SAKCR) 7,33 m, junioři – 1. Hedvičák (ACPAR) 12,50 m, tyč – muži OPEN: 1. Skřivánek (ACPAR) 421 cm, 2. Fiedler (AFKCR) 380 cm, 3. Juliš (AFKCR) 380 cm, výška – ženy: 1. Tejnecká (AFKCR) 155 cm, 2. Boudová (HVEPA) 150 cm, 1500 m – žáci: 1. Zenkl (VMYTO) 4:54,71 min, dorostenci: 1. Kubelka (ABKJO) 4:51,69 min, 2. Valko (SAKCR) 4:54,42 min, 3. Kouřil (VMYTO) 5:18,32 min, muži: 1. Cvejn (HVEPA) 4:12,34 min, 2. Hladík (HVEPA) 4:12,35 min, 3. Klička (SVITA) 4:13,35 min, žákyně: 1. Tesařová (CHOCE) 5:44,79 min, ženy: 1. Mäki (HVEPA) 4:58,96 min, 2. Martincová (USORL) 5:06,54 min, 3. Dudková (USORL) 5:07,56 min, 400 m – muži: 1. Hrstka 48,57 s, 2. Voborník 50,16 s, 3. Netolický (všichni HVEPA) 50,58 min, 150 m – žákyně: 1. Baťová (VMYTO) 19,59 s, 2. Prouzová (HVEPA) 21,08 s, 3. Havlová (USORL) 21,39 s, žáci: 1. Říha (ACPAR) 18,47 s, 2. Šafář (USORL) 18,62 s, 3. Matějka (SAKPU) 18,69 s, 200 – dorostenci: 1. Dočkal (ACPAR) 24,77 s, 2. Bartůněk (LITOM) 25,75 s, 3. Mašín (ACPAR) 25,96 s, ženy: 1. Eidrnová 25,46 s, 2. Jelínková (obě HVEPA) 26,12 s, 3. Řehounková (ACPAR) 26,16 s, muži: 1. Hedvičák (ACPAR) 22,16 s, 2. Němec (ACPAR) 22,73 s, 3. Talácko (AFKCR) 23,37 s,

Z výsledků Královéhradeckého kraje: 60 m – žáci: 1. Lahodyuk (TYNOR) 7,81 s, 2. Skořepa (DVKRA) 7,99 s, 3. Veselka (TYNOR) 8,10 s, žákyně: 1. Hanušová 8,31 s, 2. Broumová (obě NMMET) 8,44 s, 3. Hlaváčková (DVKRA) 8,46 s, ženy: 1. Harmanová (HKRAL) 8,04 s, 2. Jiroušková (NMMET) 8,24 s, 3. Teichmanová (HKRAL) 8,38 s, muži: 1. Bakeš 7,36 s, 2. Králík (oba HKRAL) 7,41 s, 3. Poláček (TYNOR) 7,51 s, dorostenci: 1. Desenský 7,51 s, 2. Kramář (oba HKRAL) 7,81 s, 3. Marek (TYNOR) 7,83 s, 60 m př. – žákyně: 1. Troppová (HKRAL) 10,36 s, žáci: 1. Rykl (HKRAL) 9,92 s, 2. Červinka (TYNOR) 10,96 s, dálka – muži: 1. Vláčiha (NPAKA) 648 cm, 2. Králík (HKRAL) 619 cm, 3. Poláček (TYNOR) 602 cm, koule – žáci: 1. Veselka (TYNOR) 10,51 m, 2. Červinka (TYNOR) 9,50 m, 3. Rykl (HKRAL) 9,48 s, dorostenci: 1. Vencl (NPAKA) 12,95 m, 2. Král (NMMET) 10,55 m, muži: 1. Cejnar (HKRAL) 16,88 m, 2. Vilímek (HKRAL) 12,24 m, ženy: 1. Valentová (HKRAL) 11,78 m, dorostenky: 1. Taclíková (HKRAL) 9,61 m, 2. Zouharová (HKRAL) 9,02 m, tyč – ženy OPEN: 1. Radoňská (HKRAL) 290 cm, dálka – ženy OPEN: 1. Veselá (HKRAL) 508 cm, 2. Urbancová (NPAKA) 504 cm, 3. Hartmanová (HKRAL) 493 cm, 3000 m – žáci: 1. Pavel (TRUTN) 10:55,23 min, muži: 1. Krunka (NMMET) 8:36,93 min, 2. Pechek (UPICE) 8:44,64 min, 3. Pytlík (HKRAL) 9:19,11 min, 800 m – žáci: 1. Lahodyuk (TYNOR) 2:19,25 min, 2. Luksch (HKRAL) 2:33,11 min, dorostenci: 1. Malý (NPAKA) 2:15,84 min, ženy: 1. Šturmová (DVKRA) 2:35,11 min, výška – muži: 1. Vlačiha (NPAKA) 190 cm, 2. Bakeš (DVKRA) 175 cm, 3. Kadeřávek (NMMET) 175 cm, 300 m – žáci: 1. Lahodyuk (TYNOR) 41,16 s, 2. Souček (HKRAL) 44,95 s, 400 m – dorostenci: 1. Štěpán (HKRAL) 54,49 s, ženy: 1. Jahelková (HKRAL) 61,45 s, koule – žákyně: 1. Dvořáková (TRUTN) 10,15 m, junioři – 1. Poláček (TYNOR) 12,91 m, 2. Šimek (NMMET) 12,48 m, výška – ženy: 1. Urbancová (NPAKA) 155 cm, 1500 m – žáci: 1. Červený (TRUTN) 5:23,32 min, 1500 m – muži: 1. Slanina (HKRAL) 4:12,03 min, ženy: 1. Pechková (UPICE) 5:07,22 min, 400 m – muži: 1. Houser (TRUTN) 54,88 min, 2. Horák (HKRAL) 55,36 s, 3. Linhart (NMMET) 55,94 s, 150 m – žákyně: 1. Hanušová (NMMET) 20,80 s, 2. Ulrichová (NMMET) 20,94 s, 3. Hlaváčková (DVKRA) 20,99 s, žáci: 1. Veselka (TYNOR) 19,56 s, 2. Skořepa (DVKRA) 19,85 s, 3. Rykl (HKRAL) 20,12 s, 200 m – dorostenci: 1. Desenský (HKRAL) 24,89 s, 2. Štěpán (HKRAL) 25,14 s, 3. Kramář (HKRAL) 25,46 s, ženy: 1. Hartmanová (HKRAL) 27,43 s, 2. Teichmanová (HKRAL) 27,68 s, 3. Jiroušová (NMMET) 28,22 s, muži: 1. Králík (HKRAL) 23,87 s, 2. Houser (TRUTN) 25,05 s, 3. Kadeřávek (NMMET) 25,45 s.

(Eva Vindová)

3.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Pardubický kraj - Vezeme deset kilo technického konopí, hájila se osádka osobního auta… Jenže hlídku celníků o tom nepřesvědčila.

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Dolní Jelení - Dorazí také Návštěvníci a výhled bude z jeřábu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení