Vytrvalci opět zápolili na tartanu

Pardubice - Podruhé se v letošním roce sešli zájemci o zimní běžecké závody na Městském atletickém stadionu, kde pro ně atletický oddíl Hvězda SKP Pardubice připravil tři běžecké tratě.

7.2.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

V závodě na 1 míli (1609 m) zvítězil Vala z Havlíčkova Brodu výkonem 5:06,9 min před Hejkrlíkem ze Slatiňan (5:14,3 min) a třemi zástupci Hvězdy – Kratochvílem (5:32,2 min), Šimonkem (5:39,2 min) a Mockem (5:47,1 min).

Závod na 5 km vyhrál Bílý z Hvězdy (23:51,7 min), soutěž žen Mannlová z České Třebové (21:45,3 min). Celkem 25 x obkroužili stadión závodníci na 10 km (18 účastníků). Zvítězil Havelka (Ekondice.cz) časem 34:41,8 min před Pozlerem z SK OMT Pardubice (35,52,1 min) a Kláštereckým z České Třebové (35:52,3 min).

Závod žen vyhrála Kubrová z Hvězdy v čase 47:47,1 min. Podrobné výsledky najdete na www.hvezda-pardubice.cz.
Třetí zimní Atletická středa bude 4. března (od 17 hodin) a na pořadu bude běh na 600 m a na 5 km. (ewi)