Geofin Nový Jičín – BK Synthesia Pardubice 81:69 (26:16, 37:40, 53:48). Body: Šarovič 16, Šoška 15, Pelikán 14, Chapman 10, Reinberger 8, Gavlák 7, Venta 6, Štec 5 – Williams 29, Novotný 14, Phillips 11, Sanders 6, Přibyl 4, Šmigič 3, Majerík 2. Rozhodčí: Vrážel, Kurz, Janovský. Trestné hody: 19/15 – 26/15. Fauly: 24:22. Pět osobních chyb: 35. Sanders, 39. Novotný, 40. Phillips (vš. Pardubice). Trojky: 4:6. Doskoky celkem: 38:50. Diváků: 1000. Nejlepší hráč: Robert Šarovič.

Jednoznačná příčina prohry pardubických basketbalistů má jméno katastrofální střelba. V čase 2:37 min. svítilo na ukazateli skóre 11:0. Pak sice hosté vývoj skóre zcela otočili. Jenže… Ve třetí čtvrtině nebyli schopni za pět a půl minuty zaznamenat byť jen jediný bod. To samé zopakovali v posledních dvou minutách této části hry. Ani Nový Jičín v tu chvíli neoplýval přesnou muškou, a tak mu Synthesia byla stále v patách. V závěrečné čtvrtině však hosty kromě střelby ze hry zradily v rozhodujících momentech trestné hody.

Ivan Vojtko, trenér Pardubic: „Začátky obou poločasů byly velmi slabé. Chtěli jsme hrát vyrovnaně až dokonce. Bohužel přišly nepochopitelné výpadky v útoku, kdy jsme nedávali dlouhé úseky body. Někteří hráči přes Vánoce chyběli, a tak dnes nebyli dostatečně soustředění na zápas. Za všechny bych jmenoval Sanderse. Tři nejlepší hráči soupeře byli stejně jako v Děčíně pivoti. My jednoduše nemáme pořádného pivota, který by kladl odpor.“