Žádné nesmělé braní za kliku při otevírání čtvrtfinálové brány. Pardubičtí basketbalisté hned vykopli dveře… Nastolili takové tempo, které Kolín do konce zápasu nezachytil. Vítr v zádech měli také proto, že poprvé od 20. října nastoupil úplně kompletní.

1. čtvrtfinále: BK JIP Pardubice – BC Kolín 89:57 (28:12, 44:30, 68:44). Body: Bohačík 17, Hampton 14, Arnold 13, Černošek 11, Pospíšil 8, M. Peterka 7, Kotas, O. Peterka, Čarnecký a Opoku po 4, T. Tóth 3 –  Barnes 12, Benaček 10, Ames 9, Zuzák 8, Hubálek, Němeček a Machač po 3, Ličartovský, Adamec, Jelínek a Matějka po 2, Field 1. Rozhodčí: Lukeš, Paulík, Hruša. Trojky: 5:8. Trestní hody: 26/20 – 12/5. Fauly: 16:21. Doskoky: 42:32. Diváci: 920. Nejlepší hráč: Petr Bohačík.

Domácí vlétli do utkání jako velká voda. Po pěti minutách vedli 15:0 a dvojciferné vedení už ani jednou v zápase nepustili. Kolín se na chvíli vzchopil na začátku druhé čtvrtiny, ovšem do kabiny šla Beksa s pohodlným čtrnáctibodovým náskokem. Ještě jednou to Středočeši zkusili, nicméně pardubická odpověď byla zřetelná. Výkon domácích přerůstal v exhibici.

Jan Slowiak, trenér Pardubic: „Hráli jsme kolektivní basketbal, kterým jsme se bavili. Předvedli jsme spoustu hezkých kombinací. Hrozně důležité pro sebevědomí týmu bylo to, že jsme do utkání výborně vstoupili. Za pozitivní věc také považuji, že na sérii našich chyb nebo košů soupeře jsme odpověděli přesnou střelbou. Kvituji po dlouhé době rovnoměrné rozdělení minut mezi hráče. Je mi ale jasné, že v play off je  jedno jestli vyhrajete o třicet či o bod.“