Zavazadlový prostor "plaveckého vozu" praskal ve švech

Pardubice - Lenka Štěrbová vyhrála letošní Český pohár v dálkovém plavaní. Kubátová brala stříbro.

10.11.2013

Lenka ŠtěrbováFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Málem všechno ani nepobrali, aneb příště aby se jelo pro ceny náklaďákem… Český pohár v dálkovém plavání 2013 je minulostí. Pro pardubické červenobílé barvy minulostí mimořádně úspěšnou. Stačilo se podívat při nakládání do zavazadlového prostoru osobního automobilu. Byl do posledního místečka zaplněný poháry, plaketami a dalšími cenami, které si z finálového závodu a vyhlašování výsledků Českého poháru v Krnově odvezli závodníci SCPA Pardubice. Pro úplnost: stal se druhým nejúspěšnějším v soutěži oddílů.

Nejcennější trofej, obrovský putovní pohár pro absolutní vítězku soutěže žen, již potřetí v posledních pěti letech pozvedla Lenka Štěrbová. Pro ni má letošní vítězství zvláště sladkou příchuť.  Počtem prvenství se totiž vyrovnala své mamince Lence Štěrbové starší.

A v ženské kategorii bylo  na stupních vítězů hodně veselo. Spolu s Lenkou Štěrbovou mladší vystoupila její oddílová kolegyně Pavlína Kubátová. Ta vedle druhé příčky mezi ženami vybojovala rovněž prvenství v kategorii starších dorostenek. No a výkony ve druhé polovině sezony ji vynesly až do juniorského reprezentačního družstva.

Slavilo se dál. Šestnáctiletá studentka Sportovního gymnázia Pardubice Renata Nováková se dočkala odměny za obrovskou tréninkovou píli v podobě třetí příčky v soutěži mladších dorostenek.
A medaile do čtveřice…  Daniel Čaban, vloni ještě starší žák, převzal cenu za druhé místo v kategorii mladších dorostenců. Mezi muži skončil na výborné sedmé příčce.
Vyhlašování celkového pořadí Českého poháru předcházel finálový závod na 5 km. Konal se tradičně, pro dálkové plavání v poněkud stísněném, krnovském pětadvacetimetrovém bazénu. Roli favoritky opět potvrdila Lenka Štěrbová, která vyhrála soutěž žen. Sedmá doplavala Renata Nováková.

Trenérka Lenka Korchňáková měla však tentokrát největší radost z výkonu dvojice pardubických juniorů. Daniel Čaban a Josef Jurica na absolutní špičku představovanou plejádou českých reprezentantů a světových hvězd typu Němce Studzinského nebo Rusů Serebrenikova či Afanasjeva nestačili. Nicméně oba zaplavali kvalitní osobní rekordy. Jurica se časem 1:00:34 hod na dohled přiblížil magické hranici jedné hodiny. Čaban se časem 0:59:45 hod dokonce stal prvním plavcem pardubické historie, který hranici jedné hodiny prolomil. Pro představu, na tento výkon musel plavat každou z padesáti stovek v průměru rychleji než 1:12,0 min…

Výkon zasluhující uznání předvedl i Aleš Rucký (42 let). Čas 1:15:27 hod dokazuje, že mimo pomoci v organizační sféře podporuje mateřský klub i výkony ve vodě.

10.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
Ilustrační fotografie.

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

BRÁNIL HVĚZDU. Ještě donedávna znal Martin Peterka gruzínského pivota jménem Zaza Pachulia jenom z vyprávění...

Čekám na svou šanci, ale snažím se jí jít naproti

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Vedle Letního stadionu vyroste nový čtyřhvězdičkový hotel

Pardubice – Krajské město dlouhodobě trápí nedostačující ubytovací kapacity. To by se ale mělo v dohledné době změnit. V prostoru mezi malou hokejovou halou a ulicí U Stadionu má vyrůst hotel.

Pardubice čeká ostravská mise. Letos již třetí

Pardubice – Potřetí v roce 2017 vyrazí pardubičtí fotbalisté na Městský stadion v Ostravě. Na jaře zde vybojovali bod v duelu s Baníkem, Vítkovicím potom podlehli 0:1. A právě Vítkovice jsou středečním soupeřem Pardubic v 5. kole Fortuna národní ligy. Utkání v Ostravě má výkop v 18 hodin.