VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Akcionáři dostihům pomohli, i když jsou stále ve ztrátě

Pardubice - Pardubický Dostihový spolek vykáže za rok 2011 podle předsedy představenstva Vladimíra Tlučhoře ztrátu přibližně 11 milionů korun

9.3.2012 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Akcionáři Dostihového spolku (DS) na mimořádném jednání valné hromady schválili navýšení základního jmění společnosti o přibližně tři miliony korun formou úpisu nových akcií.
Pro tento návrh hlasovalo 74,5 procent přítomných akcionářů. Základní kapitál společnosti se tak navýšil na 10,22 milionů korun.

Akcionáři byli ochotni pomoct

Navýšení základního kapitálu je důležitým krokem, který má pomoci stabilizovat finanční situaci pořadatele pardubických dostihů.
Společně s příplatkem k základnímu kapitálu, který již v lednu schválilo město Pardubice ve výši 4,2 milionů korun, pro společnost znamená vklad „hotových“ finančních prostředků, kterými bude moci uhradit své pohledávky.

„Minoritní akcionáři přistoupili k navýšení základního jmění zodpovědně, stejně jako již dříve majoritní vlastník, město Pardubice. Tímto rozhodnutím valná hromada jednoznačně řekla, že chce udržet tradici dostihů v Pardubicích a že je ochotna v této nelehké době dostihům pomoci,“ uvedl po jednání valné hromady předseda představenstva DS Vladimír Tlučhoř.
Hovořilo se také o špatném hospodářském výsledku DS za rok 2011. „Tento výsledek je předběžný, protože hospodaření loňského roku není uzavřeno. Nutno si však uvědomit, že mínusový výsledek ve výši přibližně 11 milionů korun je způsoben také tím, že do hospodaření loňského roku  jsme museli zaúčtovávat účetní chyby a nedostatky z předchozích čtyř let,“ upozornil.

„Většina minoritních akcionářů je nervózních. Měli vytáhnout další prostředky na záchranu DS, ale nedostali dostatečné garance, že tento krok pomůže. Jistě by je dali rádi, kdyby věděli, že je vše v pořádku, ale oni cítí, že tomu tak není,“ podotkl senátor a akcionář DS Vladimír Dryml.

„Když jsem slyšel některé řečníky na valné hromadě DS, přemýšlel jsem o smyslu jejich vystoupení. Když jsme zakládali DS, věděli jsme, že nepůjde o společnost, která bude vydělávat a zhodnocovat naše akcie. Bylo jasné, že zachraňujeme rodinné stříbro Pardubic – Velkou pardubickou. Zvýšení základního jmění bylo jedinou smysluplnou cestou, jak dostihy v Pardubicích zachovat,“ pravil bývalý senátor a primátor Pardubic, akcionář DS Jiří Stříteský.

„Zamezme snahám poškodit dostihy“

„Nechceme už přihlížet různým výpadům a snahám škodit DS. Podpořme jednoznačně činnost současného představenstva, dozorčí rady i výkonného managementu, aby se našeho rodinného stříbra nechopili lidé, kteří by si jen naplnili své ego a vlastní prospěch,“ reagoval na valné hromadě jeden ze zakládajících členů DS Jan Svoboda. „A pokud se někde v minulosti objevily nesrovnalosti, ať je prověří policie,“ uzavřel.

Autor: Tomáš Dvořák

9.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Pytel trávy za dva miliony asi není součástí povinné výbavy automobilu.

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Ilustrační foto

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Ve stolní hře se pěstuje bambus. Pardubice hostí Takenoko turnaj

Pardubice – Pěstování bambusu v obchodním centru Grand může vypadat jako nesmysl, ale kdo dorazí v sobotu ve 14 hodin do prostor bývalého výstavního hotelu na náměstí Republiky, může se přesvědčit, že se pěstovat bambus bude – byť jen ve stolní hře Takenoko.

Tenisové příběhy končily v hale

Pardubice – Splněný sen, neskutečný a těžko popsatelný pocit… I taková slova jste mohli slyšet od nových mistrů České republiky v kategorii staršího dorostu, kteří vyhráli devadesátý ročník Pardubické juniorky. Ne tradičně na centrálním kurtu, ale ve vedlejší hale, kam se finálové zápasy kvůli dešti přesunuly. 

Pardubická onkologie patří mezi nejvytíženější

Pardubice – Pardubická onkologie patří mezi nejvytíženější onkologická centra v republice. Ukázala to data zdravotních pojišťoven z roku 2015, kdy Komplexním onkologickým centrem Pardubického kraje, které tvoří Nemocnice Pardubického kraje a Onkologické a radiologické centrum Multiscan Pardubice, prošlo více než 8100 pacientů. 

Makrlík již postává těsně přede dveřmi do desítky

Pardubice – Finále na turnaji extratřídy. Crossmintonista Petr Makrlík nakonec bral na turnaji kategorie 500 stříbro.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení