VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dostihový spolek zjistil vážné průšvihy v účetnictví

Pardubice - Pořadatel Velké pardubické se rozhodl podat trestní oznámení na firmu, která mu zpracovávala účetnictví.

21.8.2010 3
SDÍLEJ:

POŘADATEL VELKÉ PARDUBICKÉ,- Dostihový spolekFoto: DENÍK/ Luboš Jeníček

Pardubický Dostihový spolek zjistil vážné nedostatky v účetnictví.  Poukázala na ně i analýza, kterou si pořadatel nejtěžšího dostihu na starém kontinentě – Velké pardubické steeplechase – nechal zpracovat.

„Jde o tři druhy závad a chyb. Za prvé se jedná o hříchy z minulosti, které má na svědomí minulé vedení Dostihového spolku. Za druhé jsou zde nedostatky, které vznikly chybným účtováním. Ty třetí se týkají vztahu Dostihového spolku s městem,“ konstatoval předseda dozorčí rady Dostihového spolku, současný senátor Jiří Stříteský (ODS), podle něhož však v žádném případě nejde o nedostatky, které by měly vliv na další existenci pardubického Dostihového spolku nebo ohrozily konání slavného dostihu.

„Nejde o nedostatky typu, že by někdo z Dostihového spolku odnesl nějaké peníze,“ tvrdí předseda představenstva Miroslav Petráň, který je zároveň zastupitelem za Sdružení pro Pardubice.

„Jsou spíše toho rázu, že by se dalo účtovat efektivněji a lépe,“ pokračoval předseda představenstva Dostihového spolku Pardubice.

VÍCE O KAUZE ČTĚTE ZDE

S tím ale tak úplně nesouhlasí předseda dozorčí rady Jiří Stříteský. „Mám v ruce doklady, které svědčí o určitém nepořádku tohoto typu. Už od roku 2009 žádám od představenstva vysvětlení, ale dodnes jsem ho nedostal. Jde o velmi neprůhledné nákupy za hotové. Jedná se například o nábytek nebo televize. Zajímalo mě, kde konkrétně tyto věci jsou,“ poznamenal předseda dozorčí rady.

„Tyto podezřelé doklady mám v úschově proto, že se obávám, aby je někdo nepředělal, nepřepsal, zkrátka aby se s nimi něco nestalo,“ pokračoval Jiří Stříteský.

„Dozorčí rada opakovaně na nedostatky v hospodaření pardubického Dostihového spolku upozorňovala. Právě na náš popud vznikla analýza, kterou zpracovala společnost AV–Auditing,“ vyjádřil se předseda dozorčí rady.

„Podobné analýzy si nechává zpracovávat řada rozvíjejících se společností. A my jsme se v posledních letech velmi dynamicky rozvíjeli. Obrat v posledních deseti letech se minimálně zdvojnásobil. Zřetelný je i nárůst naší činnosti. Proto jsme cítili potřebu celou společnost analyzovat,“ vysvětlil předseda představenstva Dostihového spolku Miroslav Petráň.

„Tato analýza byla dokončena v polovině července. Obsahovala řadu doporučení a upozornění včetně úprav či změn organizační struktury naší společnosti,“ pravil Miroslav Petráň.


Trestní oznámení


„Je pravdou, že nedostatky v účetnictví byly výrazné. Proto jsme se také rozhodli podat trestní oznámení na firmu, která zpracovávala účetnictví, a to hlavně proto, že nám tento postup doporučili nejvýznamnější akcionáři,“ podotkl předseda představenstva Dostihového spolku.

„O podání trestního oznámení jsme uvažovali už dlouho. Čekali jsme pouze na výsledky analýzy, kterou zpracovávala externí firma, a také na právní analýzu tohoto kroku,“ řekl Miroslav Petráň.

„Účetnictví Dostihového spolku je velmi složité. Mimo jiné i proto, že jde z velké části přes zúčtovací středisko Jockey Clubu, což je běžné i v jiných zemích. Z toho důvodu je partnerem Dostihového spolku obrovská spousta organizací i jednotlivců. V podstatě každý majitel a trenér koně či žokej, a to buď přímo, nebo nepřímo,“ dodal předseda představenstva pardubického Dostihového spolku.

„Když dozorčí rada opakovaně upozorňovala představenstvo na to, že je účetnictví v nepořádku, nikdo těmto připomínkám nevěnoval pozornost. Všichni se tvářili, že to není žádný problém. Když jsem se snažil dávat dobré rady, byl jsem brán pomalu za nepřítele,“ posteskl si šéf dozorčí rady Dostihového spolku Jiří Stříteský.

Autor: Tomáš Dvořák

21.8.2010 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Národní házená: Opatovičtí měli pevnější nervy v penaltové loterii

Ivan Hlas

Pernštejnská Fortuna láká na Spirituál kvintet, Ivana Hlase i Ivo Jahelku

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

Pardubice – Odvážný plán. Jmenuje se návrat do ŽBL. Sice do dvou let, ale je vskutku smělý. Za necelé dva měsíce zahájí mistrovskou část nové sezony 2017/18 prvoligové basketbalistky BK Studánka Pardubice. 

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Rosice – O víkendu se na rosickém nádraží uskuteční setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic, některé větší typy nabídnou i svezení. 

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení