VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hospodářská komora prý nabývá na významu

Pardubický kraj - Posláním Krajské hospodářské komory Pardubického kraje je nejen podpora podnikatelských aktivit, ale i celá řada odborných, vzdělávacích a dokonce také kulturních aktivit.

4.1.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Jaký byl rok 2016 z pohledu předsedy představenstva Krajské hospodářské komory Pardubického kraje JIŘÍHO DOLEŽALA a co čeká komoru v roce letošním?

Jak byste zhodnotil rok 2016 z pohledu Krajské hospodářské komory Pardubického kraje?
Loňský rok byl z pohledu Krajské hospodářské komory Pardubického kraje (KHK Pk) úspěšný, sama Hospodářská komora nabývá na významu. KHK Pk pracovala podle vytyčených plánů, přibývali noví členové. Podařilo se zorganizovat nejen společenské a sportovní, ale i vzdělávací a osvětové akce pro členy i širší podnikatelskou veřejnost. Pokračovala a rozvíjela se také spolupráce se samosprávami měst a představiteli Pardubického kraje.

Kdybyste měl vybrat jedno "plus" a jedno "mínus" tohoto roku, co by to bylo?
Jako plus roku 2016 je třeba zmínit zvyšování standardu služeb podnikatelům, které KHK Pk nabízí a poskytuje. V letošním roce ke stávajícím službám jakou jsou certifikáty, mýto a další přibyla i nově naše pomoc při získávání zahraničních pracovníků z Ukrajiny. Kladně hodnotím i dnes již tradiční pracovní snídaně zaměřené nejen na právní poradenství. Nadějné jsou i naše kroky vedoucí k podpoře technického vzdělávání a propojení odborných škol s potencionálními zaměstnavateli. Na druhé straně postrádáme ve vedení KHK Pk dva významné členy, ředitele a majitele firem, kteří z důvodu závažné nemoci opustili svoje posty v představenstvu KHK Pk. Chybí nám jejich zkušenosti, nadhled a ochota zapojovat se aktivně do strategie a činnosti naší KHK Pk.

Krajská hospodářská komora před volbami uspořádala sérii kulatých stolů s uchazeči o místa v krajské radě, kde jste apelovali především na zlepšení spolupráce mezi komorou a krajem. Zaznamenali jste nějaký posun?
Na výrazný posun ve spolupráci je dle mého názoru příliš krátká doba. Ale protože ve vedení Pardubického kraje nedošlo k významnějším změnám, dá se očekávat pokračování dobré spolupráce Pardubického kraje s Krajskou hospodářskou komorou. Podobně jako v předchozích letech chystáme pracovní setkání představenstva KHK Pk s radními Pardubického kraje v průběhu měsíce ledna. Samotné kulaté stoly hodnotím kladně, téměř všechny pozvané strany a hnutí měly mezi svými prioritami oblast školství, dopravy, zdravotnictví. Zajímalo nás, jak mohou politici pomoci rozvoji kraje z pohledu podnikání, zaměstnanosti apod. Kulaté stoly považuji za přínosné, protože jsme od kandidátů získali cenné informace o jejich záměrech a cílech.

S městem Pardubice komora spolupracuje naplno už delší dobu. Co tato spolupráce podnikatelům může přinést? A čeho se už podařilo dosáhnout?
Představitelé města, a to musím hodnotit velmi kladně, po svém zvolení v roce 2014 hned našli cestu k hospodářské komoře a pozorně naslouchali a naslouchají našim poznatkům a připomínkám. Podobnou vstřícnost očekáváme i od nově zvolených představitelů kraje. Jejich rozhodování není jednoduché, protože vše podléhá schvalování radou či zastupitelstvem, v čemž je jejich pozice obtížnější než pro majitelé firem. Spolupráce s městem i krajem je možno celkově hodnotit kladně, protože na základě oboustranné informovanosti je možné uplatnit zkušenosti podnikatelů ve strategických plánech měst i kraje.

S jakými prioritami vstupuje krajská hospodářská komora do roku 2017?
Čeká nás volební rok, který přinese obměnu ve vedení KHK Pk, a to jak v představenstvu a dozorčí radě, tak i v Oblastních radách. Hlavní priority i přes tuto skutečnost zůstanou stejné, to je podpora podnikání a hájení zájmů podnikatelů v oblasti legislativy, získávání kvalifikovaných pracovních sil a rozvoje dopravní obslužnosti.

Na začátku ledna pořádáte už tradiční Tříkrálový koncert. Co je jeho cílem a jaký program jste pro rok 2017 připravili?
Letošní Tříkrálový koncert je tradičně významnou společenskou a kulturní událostí. Je to příležitost poslechnout si nejen hezkou hudbu či zajímavého sólistu, ale i možnost potkat přátele a obchodní partnery a vzájemně si popřát do nového roku. O tom, že je to úspěšná a oblíbená akce, svědčí i to, že Tříkrálový koncert se letos koná již po osmnácté. Za doprovodu pardubické Komorní filharmonie zahraje hudbu od baroka po skladby současnosti Jiří Stivín, který se představí jako multiinstrumentalista, skladatel a improvizátor.

Eva Malinová
Ředitelka
Krajská hospodářská komora Pardubického kraje

Autor: Redakce

4.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

TOMÁŠ JENÍČEK se narodil 18. dubna v 8 hodin a 7 minut. Měřil 47 centimetrů a vážil 2670 gramů. Maminku Anetu podpořil u porodu tatínek Daniel, bydlí v Pardubicích.
4

OBRAZEM: Nově narozená miminka z Pardubicka

Den Země na Pernštýnském náměstí.
11

"Pěstovat bio má smysl," říká farmářka

Festival s duší pomohl i duševně nemocným

Pardubice - V sobotu proběhl v polabinském Café Robinson Festival s duší. Jeho součástí byl i bleší trh, cirkusový workshop s vystoupením či dvě fotografické výstavy. 

Fotbalisté vezou cenný bod z bitvy ve Frýdku-Místku

Pardubice - Neporazitelnost fotbalistů FK Pardubice trvá už pět zápasů. V sobotním zápase Fortuna národní ligy dokázali na těžkém terénu ve Frýdku-Místku vybojovat bod za bezbrankovou remízu. V tabulce zůstávají na třinácté příčce.

Nové přístroje umožní lepší léčbu srdečních chorob

Pardubice – Rychlejší a přesnější zjištění příčiny obtíží a zároveň možnost dřívějšího zahájení účinné léčby. To by měly umožnit přístroje, které má nově k dispozici kardiologické oddělení Interní kliniky Pardubické nemocnice. Jejich nákup vyšel na 7,6 milionu korun.

Pardubičtí počtvrté porazili Tury ze Svitav a jsou v semifinále

Pardubice - Suverénním výkonem dnes pardubičtí basketbalisté doslova smetli z palubovky svitavské Tury. Krajského rivala k ničemu nepustili. Vyhráli o 28 bodů, celou čtvrtfinálovou sérii ovládli poměrem 4:1 a zaslouženě postoupili do semifinále Kooperativa NBL.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies