VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hospodářská komora prý nabývá na významu

Pardubický kraj - Posláním Krajské hospodářské komory Pardubického kraje je nejen podpora podnikatelských aktivit, ale i celá řada odborných, vzdělávacích a dokonce také kulturních aktivit.

4.1.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Jaký byl rok 2016 z pohledu předsedy představenstva Krajské hospodářské komory Pardubického kraje JIŘÍHO DOLEŽALA a co čeká komoru v roce letošním?

Jak byste zhodnotil rok 2016 z pohledu Krajské hospodářské komory Pardubického kraje?
Loňský rok byl z pohledu Krajské hospodářské komory Pardubického kraje (KHK Pk) úspěšný, sama Hospodářská komora nabývá na významu. KHK Pk pracovala podle vytyčených plánů, přibývali noví členové. Podařilo se zorganizovat nejen společenské a sportovní, ale i vzdělávací a osvětové akce pro členy i širší podnikatelskou veřejnost. Pokračovala a rozvíjela se také spolupráce se samosprávami měst a představiteli Pardubického kraje.

Kdybyste měl vybrat jedno "plus" a jedno "mínus" tohoto roku, co by to bylo?
Jako plus roku 2016 je třeba zmínit zvyšování standardu služeb podnikatelům, které KHK Pk nabízí a poskytuje. V letošním roce ke stávajícím službám jakou jsou certifikáty, mýto a další přibyla i nově naše pomoc při získávání zahraničních pracovníků z Ukrajiny. Kladně hodnotím i dnes již tradiční pracovní snídaně zaměřené nejen na právní poradenství. Nadějné jsou i naše kroky vedoucí k podpoře technického vzdělávání a propojení odborných škol s potencionálními zaměstnavateli. Na druhé straně postrádáme ve vedení KHK Pk dva významné členy, ředitele a majitele firem, kteří z důvodu závažné nemoci opustili svoje posty v představenstvu KHK Pk. Chybí nám jejich zkušenosti, nadhled a ochota zapojovat se aktivně do strategie a činnosti naší KHK Pk.

Krajská hospodářská komora před volbami uspořádala sérii kulatých stolů s uchazeči o místa v krajské radě, kde jste apelovali především na zlepšení spolupráce mezi komorou a krajem. Zaznamenali jste nějaký posun?
Na výrazný posun ve spolupráci je dle mého názoru příliš krátká doba. Ale protože ve vedení Pardubického kraje nedošlo k významnějším změnám, dá se očekávat pokračování dobré spolupráce Pardubického kraje s Krajskou hospodářskou komorou. Podobně jako v předchozích letech chystáme pracovní setkání představenstva KHK Pk s radními Pardubického kraje v průběhu měsíce ledna. Samotné kulaté stoly hodnotím kladně, téměř všechny pozvané strany a hnutí měly mezi svými prioritami oblast školství, dopravy, zdravotnictví. Zajímalo nás, jak mohou politici pomoci rozvoji kraje z pohledu podnikání, zaměstnanosti apod. Kulaté stoly považuji za přínosné, protože jsme od kandidátů získali cenné informace o jejich záměrech a cílech.

S městem Pardubice komora spolupracuje naplno už delší dobu. Co tato spolupráce podnikatelům může přinést? A čeho se už podařilo dosáhnout?
Představitelé města, a to musím hodnotit velmi kladně, po svém zvolení v roce 2014 hned našli cestu k hospodářské komoře a pozorně naslouchali a naslouchají našim poznatkům a připomínkám. Podobnou vstřícnost očekáváme i od nově zvolených představitelů kraje. Jejich rozhodování není jednoduché, protože vše podléhá schvalování radou či zastupitelstvem, v čemž je jejich pozice obtížnější než pro majitelé firem. Spolupráce s městem i krajem je možno celkově hodnotit kladně, protože na základě oboustranné informovanosti je možné uplatnit zkušenosti podnikatelů ve strategických plánech měst i kraje.

S jakými prioritami vstupuje krajská hospodářská komora do roku 2017?
Čeká nás volební rok, který přinese obměnu ve vedení KHK Pk, a to jak v představenstvu a dozorčí radě, tak i v Oblastních radách. Hlavní priority i přes tuto skutečnost zůstanou stejné, to je podpora podnikání a hájení zájmů podnikatelů v oblasti legislativy, získávání kvalifikovaných pracovních sil a rozvoje dopravní obslužnosti.

Na začátku ledna pořádáte už tradiční Tříkrálový koncert. Co je jeho cílem a jaký program jste pro rok 2017 připravili?
Letošní Tříkrálový koncert je tradičně významnou společenskou a kulturní událostí. Je to příležitost poslechnout si nejen hezkou hudbu či zajímavého sólistu, ale i možnost potkat přátele a obchodní partnery a vzájemně si popřát do nového roku. O tom, že je to úspěšná a oblíbená akce, svědčí i to, že Tříkrálový koncert se letos koná již po osmnácté. Za doprovodu pardubické Komorní filharmonie zahraje hudbu od baroka po skladby současnosti Jiří Stivín, který se představí jako multiinstrumentalista, skladatel a improvizátor.

Eva Malinová
Ředitelka
Krajská hospodářská komora Pardubického kraje

Autor: Redakce

4.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Limonádový Joe na Kunětické hoře

Východočeské divadlo začne hrát na Kunětické hoře

Jacob Cardwell posílí hokejové Pardubice.

Kanadský obránce Cardwell míří ze Slovenska do Pardubic

Do Pardubic přijeli mladí Britové a Švédi

Pardubice – Od včerejška pobývá na Univerzitě Pardubice osm studentů z University of Central Lancashire ve Velké Británii a z University of Uppsala ve Švédsku. Přijeli na výměnný pobyt, který pro ně organizuje Jazykové centrum Univerzity Pardubice a který navazuje na jarní návštěvu pardubických studentů ve Švédsku a ve Velké Británii.

Opavský kruh se uzavřel. Beksa srovnala účty

Pardubice – A jsme si kvit… Pardubičtí basketbalisté se v posledních čtyřech sezonách čtyřikrát střetli s Opavou ve vyřazovacích bojích. Nejdříve ji podlehli v sérii o třetí místo. V dalších dvou ročnících se oba rivalové potkali už ve čtvrtfinále. První z těchto konfrontací zvládl lépe slezský tým, vloni mu to Východočeši vrátili. Letos se pomyslný kruh uzavřel, když Beksa přetlačila Opavu v souboji o bronz.

Zastupitelé budou jednat o spalovně

Pardubice – Jedním z témat čtvrtečního zasedání pardubického zastupitelstva, které začíná v 16 hodin, bude odkup spalovny od společnosti AVE CZ za 35 milionů korun. 

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies