VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj vládě: Dodržujte Memorandum!

Pardubice – Rada Pardubického kraje vyzvala premiéra i ministry financí a dopravy, aby vláda plnila Memorandum o zajištění stabilního financování dopravní obslužnosti veřejnou regionální železniční osobní dopravou a vyplatila účelové dotace krajům na dofinancování dopravní obslužnosti v letech 2012 – 2014 v plné výši.

6.9.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Vít Šimánek

Pardubický kraj nesouhlasí se snížením účelové dotace krajům na dofinancování dopravní obslužnosti vlády z částky 2 649 milionu korun na 2 049 milionu korun. Memorandum bylo řádně signováno v roce 2009 tehdejším předsedou vlády, ministrem dopravy a ministrem financí, za jednotlivé kraje příslušnými hejtmany a za Asociaci krajů České republiky jejím předsedou.

„Memorandum považujeme za platný a aktuálně právně účinný závazek státu ke kofinancování veřejné regionální osobní železniční dopravy. Česká republika se prostřednictvím Memoranda zcela jednoznačně zavázala k poskytnutí dotací krajům na financování dopravní obslužnosti veřejné dopravy,“ konstatoval náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu, investice a dopravní obslužnost Jan Tichý (ČSSD).

V případě přijetí jakéhokoli nového vládního usnesení je podle jeho slov zřejmé, že i eventuální změna textu Memoranda jako takového by vyžadovala souhlas všech stran. „Kraj Memorandum považuje za závazný dokument, v plném rozsahu jej dodržuje a vyzývá tímto Českou republiku, aby tak činila rovněž,“ dodal hejtman Pardubického kraje Radko Martínek (ČSSD).

6.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pytel trávy za dva miliony asi není součástí povinné výbavy automobilu.

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Ilustrační foto

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Ve stolní hře se pěstuje bambus. Pardubice hostí Takenoko turnaj

Pardubice – Pěstování bambusu v obchodním centru Grand může vypadat jako nesmysl, ale kdo dorazí v sobotu ve 14 hodin do prostor bývalého výstavního hotelu na náměstí Republiky, může se přesvědčit, že se pěstovat bambus bude – byť jen ve stolní hře Takenoko.

Tenisové příběhy končily v hale

Pardubice – Splněný sen, neskutečný a těžko popsatelný pocit… I taková slova jste mohli slyšet od nových mistrů České republiky v kategorii staršího dorostu, kteří vyhráli devadesátý ročník Pardubické juniorky. Ne tradičně na centrálním kurtu, ale ve vedlejší hale, kam se finálové zápasy kvůli dešti přesunuly. 

Pardubická onkologie patří mezi nejvytíženější

Pardubice – Pardubická onkologie patří mezi nejvytíženější onkologická centra v republice. Ukázala to data zdravotních pojišťoven z roku 2015, kdy Komplexním onkologickým centrem Pardubického kraje, které tvoří Nemocnice Pardubického kraje a Onkologické a radiologické centrum Multiscan Pardubice, prošlo více než 8100 pacientů. 

Makrlík již postává těsně přede dveřmi do desítky

Pardubice – Finále na turnaji extratřídy. Crossmintonista Petr Makrlík nakonec bral na turnaji kategorie 500 stříbro.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení