VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žokej Váňa nabídl dvě řešení pronájmu závodiště

Pardubice - Osminásobný vítěz Velké pardubické tak reagoval na připomínky pardubické primátorky

18.1.2012 6
SDÍLEJ:

Josef Váňa starší Foto: DENÍK/Martin Divíšek

Žokej Josef Váňa, osminásobný vítěz nejslavnějšího evropského dostihu, Velké pardubické, který chce od města na dvacet let pronajmout pardubické závodiště, reagoval na připomínky pardubické primátorky Štěpánky Fraňkové ke svému návrhu. Váňa nabídl dvě možná řešení situace, přičemž spolupráci s
Dostihovým spolkem odmítl.

Dvě možná řešení

„První a zřejmě průchodná cesta by byla, kdyby naše společnost zajistila letošní dostihový seriál završený Velkou pardubickou na základě mandátní smlouvy uzavřené mezi Dostihovým spolkem a naší společností. V roce 2012 by pak mohlo dojít ke všem potřebným právním krokům, jako je dohoda o správě majetku města, akcích, které by se na závodišti mohly konat, finančních otázkách a řadě dalších souvisejících záležitostech, aby dostihový seriál roku 2013 byl již plnohodnotný a obohacený o dva další velké a zásadní dostihy každé sezony, za které považujeme Malou pardubickou a Dostihový pohár Josefa Váni,“ uvedl žokej.

„Druhou cestou, právně v krátkém čase složitě realizovatelnou, by bylo rozvázání nájemní smlouvy mezi Dostihovým spolkem a Statutárním městem Pardubice, k čemuž paní primátorku jistě opravňují značné dluhy této společnosti vůči městu, dále převzetí ochranných známek v držení Dostihového spolku městem Pardubice ze stejných důvodů a přímý pronájem závodiště i ochranných známek naší společnosti. S ohledem na to, že se jedná o pronájem majetku města Pardubic, nemusí se uskutečnit žádné výběrové řízení a pronájem je řešen vyvěšením na úřední desku města,“ prohlásil Josef Váňa, jenž by uvítal, kdyby mu primátorka sdělila, která z těchto cest vyhovuje jí i zastupitelstvu, aby mohl připravit podklady k další schůzce.

„Pokud vím, pan Váňa v tuto chvíli ani nemá garanci licence pro pořádání dostihů. Tu udílí Jockey Club. Licence je nepřenosná a nedá se pronajmout,“ zněla jedna z připomínek pardubické primátorky. Váňa na ni zareagoval tak, že se o licenci žádá standardním způsobem a ve vydání licence by neměl být jiný než časový problém. Jockey Club prý požádá o registraci.

Zájem o spolupráci

„Nájemné přijmeme tak, aby město Pardubice nebylo jakkoli ve svých nárocích kráceno. Předpokládáme, že za užívání ochranných známek budeme platit nájemné, jak jsme uváděli v nabídce. Česká pojišťovna projevila zájem ve spolupráci s provozovatelem Velké pardubické pokračovat, ať už jím je kdokoli. S úvěrem nepočítáme, všechny zdroje budou kryty vlastními prostředky,“ dodal žokej.

Váňa dále požádal primátorku o stažení napadení jeho registrované ochranné známky Malá pardubická ze strany Dostihového spolku. „S ohledem na nepřiměřené kroky Dostihového spolku jsme museli nechat napadnout ochranné známky Dostihového spolku, protože je užívá v částečném rozporu s registrací,“ doplnil žokej Váňa.

„Uvítám ukončení sporu, abychom vzájemnou snahu o zlepšení využití krásného dostihového areálu v Pardubicích začali naplňovat,“ uzavřel Váňa.

Lenka Štěpánková

18.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Tři body z Vítkovic! Fotbalisté Pardubic udrželi náskok i v oslabení

Ilustrační foto

Jedenáctiletí si domluvili noční toulačku, bez rodičů

Historická vozidla se budou prohánět po Železných horách

Přelouč – Železné hory budou v sobotu hostit další rallye. Tentokrát však nepůjde o moderní rychlá auta, k desátému ročníku Rallye Železné hory vyjedou historická vozidla. 

Bonbónová stezka podél Labe

Pardubice - Strážníci si zahráli na sběrače sladkostí. Na linku pardubické městské policie se totiž obrátil volající, který upozornil na zvláštní jev.

Starý Mateřov bude slavit. 790 let od založení obce

Starý Mateřov – Obec Starý Mateřov slaví. Tento víkend v sobotu si připomene výročí 790 let od svého založení. V jedenáct hodin budou oslavy zahájeny u pomníku padlých. 

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Pardubice - Okradení staré ženy zabránil příchod ošetřovatelky a příjezd policistů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení