VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zdá se, že dcera zůstane s miminkem sama

Východní Čechy - Zveřejňujeme příběhy čtenářů, kteří se chtějí s ostatními podělit o radost i o smutek. Dnes otiskujeme další z vašich dopisů. Pokud máte chuť, napište nám i vy svoje zážitky.

18.9.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Řádky důvěry

Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh vbrzku zveřejníme.

Mám pocit, že bych měla pomoci

Nedávno mne zaujal příběh paní Kateřiny H. otištěný v Deníku.

Vážená paní Kateřino, osud se s vámi skutečně nemazlil a máte můj velký obdiv za statečnost, s jakou mu vzdorujete. Každý z nás si nese životem svůj kříž a snaží se vylepšit, co se dá.

Ve svém příspěvku se zmiňujete o prodělané rakovině a operaci. Nespecifikovala jste, jaký druh této nemoci vás potkal, zda byla podchycena v raném stadiu apod.

Ač mám v rodině dost lidiček pracujících ve zdravotnictví, vím, že najít ten správný lék na nemoc nebývá snadné.

Skoro před třemi lety nám vážně onemocněl nejstarší vnouček. Za půl roku ležel třikrát v nemocnici a lékaři zkoušeli všechno možné. Nemoc se urputně vracela, léky mu podávali infuzemi a několikrát byl i v přímém ohrožení života.

Jak se říká: lékař léčí a příroda uzdravuje. V té době mi náhoda přivedla do cesty bývalou kolegyni, která mi poradila doplňky stravy z přírodních produktů.

Není to žádné šarlatánství, ani pití čajů z bylinek. Není to kontraproduktivní k vaší léčbě, „pouze“ to silně pomáhá vašemu organismu obnovit přirozené vnitřní prostředí a vypořádat se s útočícími buňkami, které přinášejí nemoc.

Uzdravil se vnouček, i já jsem vylepšila svůj zdravotní stav a teď v důchodu se snažím, aby moje rodina byla zdravá a v pohodě.

Jistě dostanete mnoho ohlasů a dobrých rad. Ještě jsem nikdy nereagovala na žádný příběh a možná vás ani ten můj nezajímá, ale měla jsem nutkavý pocit, že bych se vám měla ozvat a nabídnout pomocnou ruku ke zlepšení vašeho zdraví.

Zdravím vás, držím palce a bojujte, vaše rodina to od vás očekává.

Marie z Hradce

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na uvedenou adresu redakce. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku.)

Najdu spřízněnou duši?

Jmenuji se Jirka, jsem vdovec, ročník 1946. Bydlím v rodinném domku se zahradou. Samota tíží, proto hledám pro začátek pro občasné setkání spřízněnou duši přiměřeného věku. Jsem soběstačný a finančně zabezpečený. Bydlím v Podkrkonoší u Vrchlabí a jsem nekuřák. Ostatní věci, jako jsou záliby a další, si řekneme až při setkání. Těším se.

Jirka

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na uvedenou adresu redakce. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku.)

Hledám přátele a střechu nad hlavou

S důvěrou se už podruhé obracím na Řádky důvěry a věřím, že tentokrát to vyjde. Jsem osamělá důchodkyně bez rodiny a příbuzných. Hledám osamělé manžele – důchodce anebo paní, kteří by mi mohli poskytnout bydlení. Půjdu kamkoliv, do města i na vesnici.

Čtenářka Božena

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na uvedenou adresu redakce. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku.)

Bojím se, aby dcera nezůstala sama

Vážená redakce, dnes se mi píše velice těžce. Píšu ohledně dcery. Nevím, komu se mám svěřit, kdo by jí poradil v jejím trápení.

Dcera je hodná, citlivá, inteligentní, je jí přes třicet let. Je to pohledná vysokoškolačka s dobrým zaměstnáním, které ji baví.

Štěstí ale bohužel chodí kolem ní. Byla jednou zklamaná, bála se potom navazovat nové známosti, i když možnosti měla.

Vím, že toužila po lásce i po dítěti. Začala chodit s mužem, o kterém si myslela, že je hodný a že by jí mohl být partnerem v životě.

Přišla do jiného stavu, ale muž neměl o dítě zájem a nutil ji, aby ho dala pryč. Rozešli se.

Dcera se nechce vzdát dítěte, je to její první dítě a těší se na ně. Vím, jak to těžce prožívá a že pláče.

Já se jen bojím, jak bude sama s dítětem žít, když nemá nikoho, kdo by jí pomohl a poradil v těžkých chvílích. Byla bych ráda, kdyby se ozval hodný, spolehlivý a inteligentní muž, který by ji měl rád i s dítětem, které se má za pět měsíců narodit.

Dcera bude ráda, když se ozvou i lidé jako babička a dědeček.

Já + dítě

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na uvedenou adresu redakce. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku.)

Chcete napsat do Řádků důvěry?

Do Řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na:
Hradecký deník,
Řádky důvěry, Kladská 17,
500 03 Hradec Králové
;
nebo na e–mail jan.korbel@denik.cz.
Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.
18.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hokejisté Pardubic vstřelili pět gólů Zlínu

FK Pardubice

Fotbalové výročí: Plné tribuny vítaly první ligu

Dům dětí a mládeže se dočká oprav

Pardubice – Dům dětí a mládeže Alfa bude mít nový plášť i střechu. Čeká ho komplexní zateplení obvodového pláště a střech všech čtyř objektů. Při zateplování dojde také na výměnu oken a dveří, ty vstupní navíc budou upraveny tak, aby do domova mohli bez problému vstoupit i handicapovaní. 

Dvě hledané osoby předvedli strážníci na policii

Pardubice - Strážníci doručili dvě hledané osoby. 

Sportovní park přilákal sto tisíc lidí. Vrátí se zase za rok

Pardubice - Sportovní park Pardubice, který na více než týden zakotvil v parku Na Špici, na pardubickém zámku, ale i na soutoku řek Labe a Chrudimky, se stal nejnavštěvovanější městskou akcí letošního léta. 

Swingoví Piráti z Pardubic míří do Abbey Road

Pardubice – Populární pardubická hudební formace Pirate Swing Band má nakročeno do Abbey Road, jednoho z nejslavnějších nahrávacích studií na světě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení