VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

16.10.2016

Benzin i nafta na pumpách stále zdražují

Východní Čechy - Ceny pohonných hmot v regionu v uplynulých dnech vzrostly přibližně o 20 haléřů na litru. Růst zaznamenaly druhý týden po sobě po předchozích třech týdnech stagnace.

16.10.2016

Regionální Deník opět přináší pestrou škálu jedinečných dárků

Východní Čechy - Vážení předplatitelé Deníku, každý týden vám přinášíme informace o nabídce poukázek z věrnostního programu ABO Bonus. Více na www.mojepredplatne.cz.

16.10.2016

Kdo by byl pro Česko lepší? Donald, či Hillary?

Česká republika/ Východní Čechy /PRO A PROTI/ - Americké prezidentské volby už dlouho nebyly tak vyhrocené.

14.10.2016

Koalici zpečetili podpisem

Pardubicko - Politici v Pardubickém kraji si pospíšili a v pátek podepsali koaliční smlouvu. Tři místa v radě bude mít ČSSD, tři Koalice pro Pardubický kraj, dva ODS a jedno místo obsadí STAN.

14.10.2016

"Lidová myslivost" jde často proti zájmům přírody i milionů lidí

Myslivost může být krásné hobby – ale postkomunistická „lidová myslivost" v Česku jde často proti zájmům přírody i milionů lidí, kteří s flintou do lesa nechodí. Nyní, kdy se projednává novela mysliveckého zákona, se spory o pojetí myslivosti opět vyhrocují.

13.10.2016

Tipy na víkend aneb Pozvánka na vybrané společenské akce v regionu

Východní Čechy - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se konají o víkendu 15. a 16. října.

13.10.2016

I váš hlas může rozhodnout v soutěži o nejlepší zpravodajský web

Hlasujte v ceně českého internetu Křišťálová Lupa 2016! Díky vám má Deník.cz šanci uspět mezi nejlepšími v kategorii "Zpravodajství".

13.10.2016

Rozkol ANO a ČSSD pokračuje i ve druhém kole senátních voleb

Východní Čechy - Ve všech třech východočeských senátních obvodech, ve kterých se o víkendu bude konat rozhodující kolo doplňovacích voleb, podpoří sociální demokraté protikandidáty hnutí ANO.

11.10.2016

Nanotechnologie změní budoucnost hygienických vložek

Levnější a bezpečnější dámské hygienické vložky? O tom jsou přesvědčeni indičtí vědci, kteří zveřejnili výsledky svého projektu, který využívá nanovláken. Nová technologie by měla změnit tabuizované téma v indické společnosti, menstruační krvácení žen. Mnoho žen v Indii hygienické prostředky vůbec nepoužívá, protože si je nemůže dovolit.

10.10.2016

Kdo sebral komunistům hlasy? Hnutí ANO, tvrdí jak hejtman, tak lídr KSČM

Pardubický kraj – Nízká volební účast, propad extremistických stran z levé i pravé části spektra, ale o to silnější pozice hnutí ANO. Tak hodnotí lídři stranických sekretariátů víkendové krajské volby. Těch poražených, kteří měli větší ambice, je rozhodně víc než těch spokojených.

9.10.2016

Za málo peněz hodně muziky, liboval si lídr ODS

Pardubice - Vítězem voleb se sice nazývat nemohou, přesto byli představitelé ODS se svým výsledkem spokojeni. Povedlo se jim přeskočit komunisty a jejich výsledek se blížil deseti procentům.

9.10.2016

Línka potěšili vyspělí krajští voliči

Pardubice - Koalice pro Pardubický kraj (KPK) sice oproti volbám v roce 2012 o jeden mandát přišla, s výsledky ale vládla celkem spokojenost. „Máme medailovou pozici, to je krásný výsledek. Nyní musíme pracovat s tím, jak voliči rozdali karty," řekl lídr KPK Roman Línek.

9.10.2016

Vítězné ANO bude možná vyšachováno ze hry i v Pardubickém kraji

Pardubický kraj - V Pardubickém kraji není vyloučena stejná povolební varianta, která nastala v sousedním Královéhradeckém kraji nebo ke které se schyluje i na jižní Moravě: Vítězné hnutí ANO lídra Jana Řehounka možná úplně ostrouhá a ve vedení kraje bude pokračovat dosavadní úspěšná koalice ČSSD hejtmana Martina Netolického a jeho lidoveckého náměstka Romana Línka z Koalice pro Pardubický kraj.

9.10.2016

TOP 09 zažila propadák

Pardubice /FOTOGALERIE/- Velké zklamání zažila v krajských volbách TOP 09. Se ziskem 4,63 procent zůstala před branami krajského zastupitelstva. Její lídr, poslanec Jiří Skalický ale bral prohru sportovně. „Čísla postupně rostla, ale ani slušný výsledek na Pardubicku nedokázal vyrovnat jihovýchod kraje, kde máme slabší podporu," nechal se slyšet Jiří Skalický.

8.10.2016

Hejtman Netolický: Jsem zhnusen nelegální volební kampaní

Pardubice /FOTOGALERIE/- Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický dorazil do volebního štábu až kolem 18. hodiny. Ještě před sečtením hlasů ho totiž čekala jednání s lídry Hnutí ANO a Koalice pro Pardubický kraj. „Už probíhají jednání, protože situace je složitá. Máme ale slušný manévrovací prostor," sdělil spolustraníkům Martin Netolický.

8.10.2016

Miluše Horská: Výsledky přijímám s velkou pokorou

Pardubice - „Výsledky prvního kola voleb do Senátu přijímám s velkou pokorou. Děkuji za důvěru voličům, kteří tímto způsobem ocenili mou práci," svěřila se Deníku současná senátorka za Pardubicko a Chlumecko.

8.10.2016

Kam jít volit? Ptali se lidé z Černé, kde panuje bezvládí

Černá u Bohdanče /FOTOGALERIE/– Někteří občané z Černé včera váhali, kam vlastně jít volit.

7.10.2016

Herec Milan Němec: Co je větší drama? Othello nebo volby?

Pardubice – Co bude větší drama, letošní krajské a senátní volby, nebo nová chystaná hra Východočeského divadla Othello, v níž hlavní roli ztvární oblíbený herec pardubického stánku Thálie Milan Němec?

7.10.2016

Volby druhé kategorie? Nikoliv, kraje ovlivňují naše životy

Východní Čechy - V pátek a v sobotu budeme po čtyřech letech volit nové vedení Královéhradeckého a Pardubického kraje.

7.10.2016

Charitativní projekt rozdělí mezi děti 265 tisíc korun

Východní Čechy - Charitativní projekt I hvězdy mají srdce a pomáhají, který se uskutečnil letos v červnu, 
v těchto dnech rozděluje peníze mezi děti.

6.10.2016

Sledujte volební zpravodajství regionálních Deníků

Tento víkend nás čekají krajské volby, hlasovat se bude také o třetině kandidátů do Senátu. Deník.cz pro vás připravil speciální stránky, na kterých se budou zobrazovat průběžné i konečné výsledky včetně výčtu zvolených kandidátů. Už od pátečního poledne budeme také on-line zprostředkovávat aktuální informace. Vzhledem k tomu, že máme v regionech nejvíce redaktorů ze všech médií, můžete čekat to nejúplnější zpravodajství z celé republiky.

5.10.2016

Václav Havel by se dnes dožil osmdesátin

Východní Čechy - Bývalý prezident Václav Havel by dnes oslavil osmdesáté narozeniny. Jubileum si lidé a instituce připomenou i v našem regionu, ke kterému měl díky své chalupě na Hrádečku u Trutnova vřelý vztah.

2.10.2016

Jiří Přibáň: Největším ohrožením civilizace je národní suverenita

Dnešní Evropané ze všeho nejméně chtějí pokračování současného stavu. Brexit by nám měl otevřít oči, protože hledíme do propasti a nevíme, jak zabránit pádu, říká v rozhovoru s publicistou Karlem Hvížďalou český právní filozof Jiří Přibáň, který působí na cardiffské univerzitě. Hovořili spolu mimo jiné o procesu vystoupení Velké Británie z EU.

29.9.2016

Česko potřebuje kvalitní zdravotní péči, shodli se političtí lídři v debatě

Praha /VIDEO/ - Mnoho stran a uskupení, které se utkají v letošních volbách, má v programu zlepšování zdravotnické péče. Kraje hlásí, že jim chybí vyšší a střední zdravotnický personál. Straničtí lídři se v debatě Deníku minulý týden zamýšleli nad tím, jak tuto kritickou situaci v krajském zdravotnictví řešit. 

29.9.2016

Hospodští mají z EET strach. Podle opozice je vláda šikanuje

Praha /VIDEO/ - Důležitým tématem předvolební debaty lídrů uspořádané Deníkem 29. září byla problematika zavedení EET. Hospodští si totiž stěžují, že EET a potenciální, plošný zákaz kouření jim pořádně zkomplikují podnikání. Jak se k této otázce postavili jednotliví představitelé politických stran a jakou protiváhu mohou hospodským nabídnout? 

29.9.2016

Doprava pro děti a seniory zdarma? Politici se neshodnou

Praha /VIDEO/ - Sedm lídrů politických stran ve velké předvolební debatě Deníku odpovídalo na otázku, zda souhlasí se zavedením dopravy zdarma pro mladé lidi a seniory, kteří by takto mohli cestovat po celé České republice. Politici ale v této otázce nenalezli shodu. 

29.9.2016

Stát je neziskovkám nakloněn

Pardubický kraj - Některé neziskové organizace úzce spolupracují s kraji. Získávají jejich pomocí finanční prostředky, které jim pomáhají ve vykonávání prací.

27.9.2016

Špatné ovzduší loni zahubilo 5540 Čechů

Celkem 5540 předčasných úmrtí si v loňském roce vyžádalo nadměrné znečištění ovzduší v České republice. Jde o odhad, který bere v úvahu objem emisí zdraví škodlivých látek – jemných prachových částic (známé pod zkratkou PM10), rakovinotvorného benzo(a)pyrenu a dalších. Problém se týká hlavně severovýchodní Moravy a středního Polabí, nejmenší znečištění naopak má Jihomoravský a Karlovarský kraj.

25.9.2016

Odvrácená tvář potravinových doplňků

Jsou snadno dostupné a slibují úlevu od mnoha obtíží a problémů. Výrobci je prezentují jako „přírodní prostředky" a vzbuzují u klientely falešný pocit neškodnosti a bezpečí. Ve skutečnosti číhá v chabě regulovaných vodách trhu s potravinovými doplňky na konzumenty celá řada nebezpečí.

25.9.2016

Firma Skytoll žádá ÚOHS, aby Kapsch nesměl vybírat mýto

Firma Skytoll, která vybírá mýto na Slovensku, rázně promluvila do další budoucnosti českého mýtného systému. Jak zjistil magazín Dotyk, v pátek na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) poslala návrh, aby bylo ministerstvu dopravy zakázáno využívat služeb rakouské firmy Kapsch.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení